Εις πολλά τα έτη σας αδέλφια.... (Θεοφανείων & Αγ. Ιωάννου)

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Σε όλους τους εορτάζοντες Γιάννηδες, Ιωάννες καθώς και όσους γιόρτασαν χθές, εύχομαι χρόνια πολλά και ευλογημένα. Ο Πρόδρομος πάντα μαζί σας.
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Ἰδιαίτερες εὐχὲς στὸν φίλτατο Λαοσυνάκτη Ἰωάννη Ἀρβανίτη. Πάντα μὲ ὑγεία καὶ καλὰ τελειώματα στὸ Ph.D.

Ἡ παρουσία του στὸ forum ἀποτελεῖ κεφάλαιο μὲ τὴν προσφορά του καὶ τήν μετρημένη περίσκεψη σὲ δύσβατα ζητήματα τῆς Ψαλτικῆς.
 
Last edited:

Laosynaktis

Παλαιό Μέλος
Ἰδιαίτερες εὐχὲς στὸν φίλτατο Λαοσυνάκτη Ἰωάννη Ἀρβανίτη. Πάντα μὲ ὑγεία καὶ καλὰ τελειώματα στὸ Ph.D.

Ἡ παρουσία του στὸ forum ἀποτελεῖ κεφάλαιο μὲ τὴν προσφορά του καὶ τήν μετρημένη περίσκεψη σὲ δύσβατα ζητήματα τῆς Ψαλτικῆς.

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Καλή χρονιά σε όλους!
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Εγώ να ευχηθώ "ονομαστί" στα εκλεκτά μέλη του φόρουμ κ. Γιάννη Λιάκο, τον οποίο γνωρίζω και προσωπικώς, και κ. Γιάννη Αρβανίτη και σε όλους τους εορτάζοντας!
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Χρόνια Πολλά σε όλους, αν και θα ξεχάσω σίγουρα κάποιους:

τιμής ένεκεν πρώτα στην​
Ιωάννα Βετουλάκη

και στους:​
Γιάννη Βενιέρη (stanitsas)

Γιάννη Μπουλμπουτζή

Ιωάννη Αρβανίτη

Ιωάννη Αχιλλιά

Γιάννη Λιάκο

Ιωάννη Μαυρομάτη

Γιάννη Βαζούρα

master yanni

...........................

Να σας έχει ο Θεός καλά και ο άγιος Ιωάννης να είναι πάντα και πρότυπο και βοηθός σας!
 
Last edited:

Laosynaktis

Παλαιό Μέλος
Χρόνια Πολλά σε όλους, αν και θα ξεχάσω σίγουρα κάποιους:

τιμής ένεκεν πρώτα στην​
Ιωάννα Βετουλάκη

και στους:​
Γιάννη Βενιέρη (stanitsas)

Γιάννη Μπουλμπουτζή

Ιωάννη Αρβανίτη

Ιωάννη Αχιλλιά

Γιάννη Λιάκο

Ιωάννη Μαυρομάτη

Γιάννη Βαζούρα

...........................

Να σας έχει ο Θεός καλά και ο άγιος Ιωάννης να είναι πάντα και πρότυπο και βοηθός σας!
Ευχαριστούμε Γιώργο για τις ευχές σου ! (ως "Λαοσυνάκτης" μαζεύω και τις ευχές των υπολοίπων:))
Βλέποντας ότι μας γράφεις άλλους ως "Γιάννη" και άλλους ως "Ιωάννη", θυμήθηκα που είχα πρωτοπάει στον Καρά και με ρωτάει: "Πώς λέγεσαι;" Λέω: "Γιάννης Αρβανίτης". Μου λέει: "Τί 'Γιάννης', χρυσέ μου! Ιωάννης! Ποιός είσαι; Ο Γιάννης Ρίτσος;!"
 

simos

Η μεγαλύτερη φωνή της σύγχρονης Βυζαντινής Μουσική
Χρόνια Πολλά σε όλους, αν και θα ξεχάσω σίγουρα κάποιους:

τιμής ένεκεν πρώτα στην​
Ιωάννα Βετουλάκη

και στους:​
Γιάννη Βενιέρη (stanitsas)

Γιάννη Μπουλμπουτζή

Ιωάννη Αρβανίτη

Ιωάννη Αχιλλιά

Γιάννη Λιάκο

Ιωάννη Μαυρομάτη

Γιάννη Βαζούρα

...........................

Να σας έχει ο Θεός καλά και ο άγιος Ιωάννης να είναι πάντα και πρότυπο και βοηθός σας!


Χρόνια πολλά και στον φίλο Master Gianni στο Τέξας και σύντομα στο Λονδίνο φίλε, σε περιμένουμε!
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Χρόνια πολλά και στον φίλο Master Gianni στο Τέξας και σύντομα στο Λονδίνο φίλε, σε περιμένουμε!
Eυχαριστώ Σίμο, τον προσθέτω στη λίστα (με μπέρδεψε το ξενικό του όνομα...).
 

Λάτρης Β.Μ.

Παράφωνος ερασιτέχνης!
Nα ευχηθώ κι εγώ με τη σειρά μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους τους εορτάζοντες του φόρουμ.
:):D
 

evangelos

Ευάγγελος Σολδάτος
Χρόνια πολλά στον φίλο μου μουσικολογιότατο και άρχωντα γεωμέτρη-μαθηματικό Γιάννη Βενιέρη (stanitsas) και φυσικά στον άρχοντα εξηγητή Γιάννη Αρβανίτη!!! Χρόνια πολλά επίσης στο Commando των αναλογίων Γιάννη Γαβαλάκη!

Και μην ξεχνάμε: forum δίχως Γιάννη προκοπή ποτέ δεν κάνει!!!
 
Last edited:

Γιάννης Βενιέρης

Ο αποχωρήσας...
Θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου, να σας ευχαριστήσω εκ βάθους καρδίας, για τις ευχές σας και να ευχηθώ και εγώ σε όλους τους εορτάζοντες του φόρουμ:

Έτη Πολλά
γεμάτα Υγεία, Χαρά και Πρόοδο!!!

Και όπως λέει και μία παροιμία:

'' 45 Γιάννηδες, ενός κοκόρου γνώση ....''
:D:D:D
 

asma

Αντώνης Φάνης
Χρόνια πολλά και καλά σε όλους τους Γιάννηδες, καλό Παράδεισο να έχουν.
Ιδιαίτερα όμως στους Γιάννη Γαβαλάκη και Γιάννη Βενιέρη μια ευχή και προτροπή: Παιδιά συνεχίστε με τον ίδιο ζήλο και έρωτα που έχετε για τη Βυζαντινή Μουσική και ειδικά για τον Στανίτσα. :)
Το κήρυγμα του Τιμίου Προδρόμου (το κήρυγμα της μετανοίας) να είναι οδηγός σε όλους μας.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Εἶναι πολλοί οἱ Γιάννηδες...

Τόν Ἰωάννη Ρούμελη ξεχάσαμε! Γιάννη, πολύχρονος καί ὅ,τι ἐπιθυμεῖς!!!

Ἐπίσης τόν Ἰωάννη Μαλάμη.

Κι ἐγώ ἰδιαιτέρως εὔχομαι στό ἀξιόλογο μέλος καί πολύ καλό παιδί πού γνώρισα ἐκ τοῦ σύνεγγυς φέτος, Γιάννη Βενιέρη!!!
Καθώς καί τήν Ἰωάννα Βετουλάκη!!!

ΥΓ. Καί σέ ὅλους τούς ἄλλους πού ἀναφέρθηκαν, παλαιούς γνώριμους, ἀλλά καί ὅσους ξεχάσαμε ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!


 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Χρόνια πολλά και καλά σε όλους τους Γιάννηδες, καλό Παράδεισο να έχουν.
Ιδιαίτερα όμως στους Γιάννη Γαβαλάκη και Γιάννη Βενιέρη μια ευχή και προτροπή: Παιδιά συνεχίστε με τον ίδιο ζήλο και έρωτα που έχετε για τη Βυζαντινή Μουσική και ειδικά για τον Στανίτσα. :)
Το κήρυγμα του Τιμίου Προδρόμου (το κήρυγμα της μετανοίας) να είναι οδηγός σε όλους μας.
Και από εμένα Χρόνια Πολλά και Υπερευλογημένα σε όλα τα μέλη του Φορουμ και στα μέλη των οικογενειών των που σήμερα έχουν τα Ονομαστήριά των, και ιδιαιτέρως στην Δεσποινίδα Ιωάννα Βετουλάκη και στους κ.κ.


Ιωάννη Μπουλμπουτζή
Ιωάννη Βενιέρη
Ιωάννη Αρβανίτη
Ιωάννη Ρούμελη
Ιωάννη Λιάκο
Ιωάννη Αχιλιά
Ιωάννη Βαζούρα
Ιωάννη Μαλάμη
Ιωάννη Γαβαλάκη
Ιωάννη Μαυρομάτη
master yanni
Βασίλης Κιαμηλίδης
 
Last edited:

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
'' 45 Γιάννηδες, ενός κοκόρου γνώση ....'' :D:D:D
...όμως αυτή που το 'πανε δεν είχαν ούτε τόση!!!

Χρόνια πολλά Γιάννη, όπως και στους λοιπούς Γιάννηδες του forum! Με υγεία, ευτυχία και πρόοδο σε κάθε τομέα της ζωής του καθενός (πνευματικά, ψαλτικά, ακαδημαϊκά, εργασιακά και λοιπά "-ικά"...)
 

master_yianni

Αργός και μετά μέλους
Θα ηθελα να ευχαριστησω απο καρδιας ολους οσους με θυμηθηκαν με προσωπικα μηνυματα, εμαιλ και τηλεφωνηματα. Επισης να ευχηθω σε ολους τους Γιαννηδες, Γιαννες και Προδρομους του φορουμ χρονια πολλα, καλα και παχια σαν τις γελαδες του Φαραω! :D

Να θυμησω επισης την Κυπριακη παροιμια "Αν εχεις Γιαννη στο σπιτι, δεν χρειαζεσαι γαιδαρο"
 
Top