Υμνοι του Αου ηχου (απο χορωδιες και ψαλτες)

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Με το παρων μηνυμα μου επιθυμω να εκφρασω τις ευχαριστιες μου σε οσα μελη του φορουμ (και ηταν παρα πολλα) , μου απηυθυναν ευχες για την ονομαστικη μου εορτη , ειτε με μηνυματα και προσωπικα μηνυματα στο
''Ψαλτολογιον'' , ειτε με απευθειας μεηλ στην ηλεκτρονικη μου διευθυνση , ειτε
τηλεφωνικα .
Σαν ελαχιστο δειγμα ευχαριστιων , επισυναπτω :
1ον : Υμνους του Αου ηχου (απο χορωδιες και ψαλτες) .
2ον : ΦΩΤΟ απο συναυλια της Βυζαντινης Χορωδιας του Δημου Ηρακλειου , στις 30-9-2007 στο χωριο Επισκοπη Πεδιαδος Νομου Ηρακλειου .
Αναλυτικα οι ΦΩΤΟ :
1= Την ωρα που ψαλλουμε (ειμαι στο κεντρο) .
2= Απο το δειπνο που επηκολουθησε : Τραπεζαρχης ο Θεοφιλεστατος Επισκοπος Κνωσου κ. ΕΥΓΕΝΙΟΣ (μερακλης και ψαλτοφιλος) . Ειμαι στα αριστερα (με το τσιγαρο) . Δεξια μου ο αγαπητος συναδελφος Χρηστος
Τσακιρογλου και η σηζυγος του κα Νεκταρια , καθηγητρια μουσικης .
3= Ο χοραρχης (και συμπαρουσιαστης των εκπομπων) κ. Μανωλης Σουργιαδακης (δασκαλος και καθηγητης της Β.Μ. , πρωτοψαλτης Ι.Ν. Μιχαηλ Αρχαγγελου Ηρακλειου) , ενω ομιλει . Διακρινονται και οι αγαπητοι συναδελφοι κ.κ. Χρηστος Τσακιρογλου και Κωστας Βουκυκλακης , Πρωτοψαλτης και Λαμπαδαριος αντιστοιχα του Ι.Ν. Αγιου Νικολαου Αρχανων
(κωμοπολις - προαστιο του Ηρακλειου) .

Στο παρακατω λινγκ θα βρειτε καποιες συνθεσεις (ιδιομελα Ν' ψαλμου κατα την περιοδο του τριωδιου και ''Επι Σοι Χαιρει'' σε Πλ.Αο , Πλ.Βο και οκταηχο .
http://www.analogion.com/forum/showthread.php?t=587

Και παλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    38 KB · Views: 19
  • 2.jpg
    2.jpg
    50.1 KB · Views: 18
  • 3.jpg
    3.jpg
    43.8 KB · Views: 15
  • Υμνοι Αου ηχου.ZIP
    3.5 MB · Views: 15
Top