Τα δοξαστικά της εορτής της Αγίας Φιλοθέης της Αθηναίας.

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
ΕΔΩ επισύναψα τα δοξαστικά της Αγίας από το προς έκδοση Πανηγυρικό Δοξαστάριο που εξεπόνησε η μετριότης μου.
Στον Άγιο Αντώνιο Χαλανδρίου - Βριλησσίων ετελέσθη ιερά αγρυπνία και τα ψάλαμε.
Καλή ακρόαση...
ΥΓ. Έψαλα τα αριστερά. Δεξιά έψαλε προσκληθείς ο πρωτοψάλτης του μητροπολιτικού Ναού Ιλίου που ήρθε με τον άρχοντα Πειραιώς κ. Γρηγ. Ζάρκο. Στην ακολουθία πήγα οικειοθελώς, αφού δεν είναι στα καθήκοντά μου.
 

Attachments

  • ΔΟΞΑ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ ΑΓ. ΦΙΛΟΘΕΗΣ.mp3
    4.9 MB · Views: 22
  • ΔΟΞΑ ΑΠΟΣΤΙΧΩΝ ΑΓ. ΦΙΛΟΘΕΗΣ.mp3
    3.5 MB · Views: 13
  • ΙΔΙΟΜΕΛΟΝ Ν ΑΓ. ΦΙΛΟΘΕΗΣ.mp3
    2.6 MB · Views: 8
  • ΔΟΞΑ ΑΙΝΩΝ ΑΓ. ΦΙΛΟΘΕΗΣ .mp3
    6.1 MB · Views: 14
ΕΔΩ επισύναψα τα δοξαστικά της Αγίας από το προς έκδοση Πανηγυρικό Δοξαστάριο που εξεπόνησε η μετριότης μου.
Στον Άγιο Αντώνιο Χαλανδρίου - Βριλησσίων ετελέσθη ιερά αγρυπνία και τα ψάλαμε.
Καλή ακρόαση...
ΥΓ. Έψαλα τα αριστερά. Δεξιά έψαλε προσκληθείς ο πρωτοψάλτης του μητροπολιτικού Ναού Ιλίου που ήρθε με τον άρχοντα Πειραιώς κ. Γρηγ. Ζάρκο. Στην ακολουθία πήγα οικειοθελώς, αφού δεν είναι στα καθήκοντά μου.

Τιμώντας μελοποιό και εκτελεστές, και για να βρίσκονται κείμενα και ηχητικά μαζί σε ένα αρχείο, ιδού και σε μουσικό PDF.
  • Τα ηχητικά σμικρύνθηκαν χωρίς διακριτή απώλεια στην ποιότητα τους (96kbps) για μικρό μέγεθος αρχείου.
  • Για να τα ακούσουμε πιέζουμε μέσα στο πλαίσιο κάθε τίτλου και επιτρέπουμε την εκτέλεση από το πρόγραμμα ανάγνωσης PDF
  • Επειδή αρκετοί ρωτούν σχετικά, πρέπει να είναι κάποιο πρόγραμμα που επιτρέπει την εκτέλεση ενσωματωμένων πολυμέσων, όπως είναι το Acrobat (reader ή pro), Foxit (phantom ή reader) και παρόμοια. Προγράμματα όπως το Edge των Windows δεν τα αναπαράγουν.
Καλή ανάγνωση-ακρόαση.
 

Attachments

  • ΑΓΙΑΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ-Ν.Γιάννου MP3.pdf
    8.7 MB · Views: 43
Top