Ταις αγγελικαίς - Κύριε ελέησον - Παράσχου Κύριε, προ λειτουργικών Καραμάνη ήχου πλ. δ΄ χρωματικού (σελ. 232)

Τα έγραψα, ώστε μετά το χερουβικό να μπαίνει ο ψάλτης αλλά και ο διάκος, πιο εύκολα στον ακολουθούντα ήχο. Αν υπάρχουν λάθη ορθογραφικά, παρακαλώ κάποιον έμπειρο να τα διορθώσει και να τα στείλει και σε μένα διορθωμένα. Ευχαριστώ!
 

Attachments

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    739 KB · Views: 104
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    793 KB · Views: 104
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    644.9 KB · Views: 91

Γιάννης Μουσελλής19

Φοιτητής Νομικής
Τα έγραψα, ώστε μετά το χερουβικό να μπαίνει ο ψάλτης αλλά και ο διάκος, πιο εύκολα στον ακολουθούντα ήχο. Αν υπάρχουν λάθη ορθογραφικά, παρακαλώ κάποιον έμπειρο να τα διορθώσει και να τα στείλει και σε μένα διορθωμένα. Ευχαριστώ!
Καλημέρα σε όλη την ομάδα! Αφού τα αντέγραψα για προσωπική χρήση, έκανα κάποιες διορθώσεις κατά τη δική μου άποψη και συμπλήρωσα με,<<και τω πνεύματι σου>> και <<αμην>>.
Ευχαριστώ τον κ. Ηλιαδη για την προσφορά του αυτή!
Καλά Χριστούγεννα σε όλους και καλή δύναμη για τα ψαλτικα!!!
 

Attachments

  • πλ δ χρωματικος.pdf
    7.9 MB · Views: 217

Γιάννης Μουσελλής19

Φοιτητής Νομικής
Καλημέρα σε όλη την ομάδα! Αφού τα αντέγραψα για προσωπική χρήση, έκανα κάποιες διορθώσεις κατά τη δική μου άποψη και συμπλήρωσα με,<<και τω πνεύματι σου>> και <<αμην>>.
Ευχαριστώ τον κ. Ηλιαδη για την προσφορά του αυτή!
Καλά Χριστούγεννα σε όλους και καλή δύναμη για τα ψαλτικα!!!
Διευκρίνηση! Είχα γυρίσει στα πλάγια το κινητό για να τα βλέπω καλύτερα και μου "έκρυψε" το και τω πνεύματι σου. Οπότε νόμιζα ότι δεν υπήρχε και το συμπλήρωσα με τη θέση ελεον ειρήνης του καραμανη.
Τελικά τώρα διαπίστωσα πως έχει γράψει και ο κ. Ηλιαδης με ακριβώς την ίδια θέση.
 
Top