Σε υμνούμεν-Άξιον εστί σε δευτερόπρωτο

PAPAZ DIMITRIOS

Δημήτρης Παπαζέτης:Ένας απλός νοσηλευτής-ψαλτάκος.
Λόγω εξαιρετικού φόρτου εργασίας και πολλών δύσκολων καταστάσεων απείχα αρκετό καιρό από την φιλόξενη παρέα μας.Σιγά σιγά και με την βοήθεια του Θεού θα σας αποζημιώσω:wink::wink:.Πάντως ποτέ δεν έπαψα να σας παρακολουθώ,να ενημερώνομαι,να σας θαυμάζω και μερικές φορές να θέλω να παρέμβω μετά μανίας:D:D:D.Σας αγαπώ όλα τα μέλη και μη.Πολλά είπα.Ο κυρ Αριστείδης ,για να'ρθουμε στο θέμα μας,έχει κατά καιρούς συμμετάσχει στην χορωδία της σχολής μας, την εποχή ειδικά που τα ηνία της τα κατείχε ο πρώτος μου δάσκαλος Κυριαζής-Ζάχος Νικολέρης.Και δεν ήταν δυνατόν με τέτοιο πλούσιο φωνητικό τάλαντο ο κυρ Αριστείδης να μη...σολάρει κάποιες φορές αφήνοντας μας άφωνους σε πρόβες και εμφανίσεις.Ένα μικρό δείγμα αυτής της ανεπανάληπτης φωνής είναι τα παρακάτω δύο μέλη.Καλημέρα και καλή ακρόαση.

Υ.ΓΑφιερωμένα εξαιρετικά στην κόρη του αείμνηστου Αριστείδη Γρηγοριάδη,Ντίνα Γρηγοριάδη,η οποία με μύησε στα μυστικά της ευρωπαϊκής μουσικής με τις ανεπανάληπτες γνώσεις και την απίστευτη φωνή της.Την αγαπώ,την μνημονεύω συχνά πυκνά και θα νοσταλγώ πάντα τις ανεπανάληπτες παραδόσεις της στην σχολή.Εύχομαι σύντομα να τα πούμε.Χαιρετισμούς και στον Κώστα Σαϊτη,τον Αλέξανδρο Κωνσταντίνου,τον Φώτη Κερμελίδη,τον Κώστα Κουτσιούλη και όλους τους συμπατριώτες μου.Να σας έχει όλους ο θεός καλά.
 

Attachments

  • Σε υμνούμεν δευτερόπρωτος.MP3
    4.1 MB · Views: 101
  • Άξιον εστί δευτερόπρωτος.MP3
    7.7 MB · Views: 72
Last edited:

PAPAZ DIMITRIOS

Δημήτρης Παπαζέτης:Ένας απλός νοσηλευτής-ψαλτάκος.
Ηλία συγγνώμη που σε ξέχασα.Είμαστε τόσοι πολλοί οι Λαρισαίοι που μερικές φορές χάνω τον λογαριασμό.Με τόσα που έχω στο κεφάλι μου ξεχνώ και τα αυτονόητα.Καλημέρα και πάλι.
 
Top