Νυν αι Δυνάμεις-Πέτρου

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Ο φίλος Δανιήλ μας χαρίζει εδώ άλλη μια αξιοζήλευτη ερμηνεία.Προτρέπω όλους να ακούσουν το παραπάνω μάθημα και να επισκεφτούν γενικότερα την σελίδα των φίλων του μέγιστου Πέτρου.Συγχαρητήρια Δανιήλ και ευχαριστίες στους αγαπητούς του ομίλου
 
Last edited by a moderator:

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Ιεροπρεπές μέλος και ερμηνεία...

Ένα σχόλιο στην ερμηνεία: παρατηρώ ότι ο φίλος μας ο Δανιήλ έχει (συν τοις άλλοις) πολύ καλές αναπνοές.
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Ο φίλος Δανιήλ μας χαρίζει εδώ άλλη μια αξιοζήλευτη ερμηνεία.Προτρέπω όλους να ακούσουν το παραπάνω μάθημα και να επισκεφτούν γενικότερα την σελίδα των φίλων του μέγιστου Πέτρου.Συγχαρητήρια Δανιήλ και ευχαριστίες στους αγαπητούς του ομίλου

Ευχαριστω τον Αντωνη και τον Γιωργο!!!!Ανεβαζω για καλυτερα το κειμενο αφου εχω βαλει και ισοκρατηματα!!.Ανεβαζω και το ηχητικο του βιντεο!!!
 

Attachments

  • Νυν αι δυναμεις Πετρου lamp πλ β΄ Δαν (3).mp3
    3.1 MB · Views: 710
  • 6_Νυν αι δυνάμεις - Πέτρου Πελοποννησίου (πλ.β΄)_1.pdf
    440.1 KB · Views: 1,462

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Σχόλιο του Θ. Βασιλικού για την ερμηνεία του Δαν. Καραμπάση στην συγκεκριμένη εκτέλεση. :
Ναι όντως (...), είναι μια θαυμάσια ερμηνεία από μία εξαιρετική θαυμάσια και ζεστή χαρισματική φωνή, η οποία δεν μιμήται, αντιθέτως είναι πρωτότυπη, όπου σου προκαλεί το άμεσο ενδιαφέρον να ακούς-στην προκειμένη περίπτωση-το " Νύν αι δυνάμεις" σε μία υπέροχη ερμηνεία! (Θεώρησα υποχρέωση και καθήκον μου τον παρόντα σχολιασμό, και μέγιστη χαρά μου όταν διαπιστώνω ότι υπάρχουν νέοι αξιολογότατοι συνάδελφοι που θα συνεχίσουν να κοσμούν τα Ιερά αναλόγια της Εκκλησίας μας όπως ο ανωτέρω περί ου ο λόγος.)
(από το Facebook)
 

π. Ραφαήλ Γκουρβέλος

Βλάσιος-Ραφαήλ Γκουρβέλος
Ζεστή, ολόσωστη, σοβαρή, κατανυκτική, χαρισματική φωνή με ταυτότητα.
Όταν ανήκει σε σεμνό, ταπεινό, εργατικό και ανοικτό σε καλοπροαίρετη κριτική ιεροψάλτη
όπως στον αγαπητό Δανιήλ, προαναγγέλει μόνο επιτυχίες και καλές ειδήσεις.
 
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Θυμίζει πολύ τον Γαϊτάνο στο στυλ.

Ισως εάν είχε ξανθά μαλάκια και σταυρωμένα χεράκια.

Μα τί λέτε; Ο Δανιήλ είναι ΨΑΛΤΑΡΟΣ ο Γαιτάνος τραγουδιστής.
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Μεγαλη μου τιμη για οσα ειπε ο κ.Βασιλικος για το παρον ηχητικο!!Τον ευχαριστω!!Ευχαριστω και τον Νεοκλη που το εφερε εδω γιατι δεν το πηρα χαμπαρι στο φεις !!Στο μελος του βιντεο λειπει μια φθορα πανω στον Δι στην τελευταια γραμμη που φερνει το μελος στον πλαγιο του δευτερου !!
Τωρα για τον Γαιτανο που ειπε ο φιλος χωρις να εχω τιποτα με τον καλλιτεχνη αν ειναι ετσι που ελπιζω να μην .............ειναι αξιον για...... αυτοπυροβολισμον!!!

Ευχαριστω τους φιλους Δημητρη Μιχαλη Γιωργο και Κωνσταντινο για τα μικρα ευστοχα θετικα σχολια τους !!!!
 
Last edited:
Top