Νέα λειτουργία: Διακριτικές ευχαριστίες

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Όπως θα είδατε ήδη προστέθηκε νέα λειτουργία στο φόρουμ. Για να ευχαριστήσουμε κάποιον/α για κάποιο μήνυμα/υλικό που έστειλαν, διακριτικά, χωρίς δηλαδή να κατακλύσουμε μία συζήτηση με ευχαριστήρια μηνύματα, πατάμε το κουμπί "thanks" στο κάτω δεξιά μέρος του μηνύματος που θέλουμε να ευχαριστήσουμε. Αυτό προσθέτει τον εαυτό σας στη λίστα των επικροτούντων του μηνύματος και η λίστα εμφανίζεται κάτω ακριβώς από το μήνυμα.
 
Όπως θα είδατε ήδη προστέθηκε νέα λειτουργία στο φόρουμ. Για να ευχαριστήσουμε κάποιον/α για κάποιο μήνυμα/υλικό που έστειλαν, διακριτικά, χωρίς δηλαδή να κατακλύσουμε μία συζήτηση με ευχαριστήρια μηνύματα, πατάμε το κουμπί "thanks" στο κάτω δεξιά μέρος του μηνύματος που θέλουμε να ευχαριστήσουμε. Αυτό προσθέτει τον εαυτό σας στη λίστα των επικροτούντων του μηνύματος και η λίστα εμφανίζεται κάτω ακριβώς από το μήνυμα.

Δημήτρη, για να εκφράσουμε την διαφωνία/αποδοκιμασία/ένσταση μας για κάποιο μήνυμα, αλλά δρώντας και παιδαγωγικά, για να αποτρέψουμε στο μέλλον ενοχλητικές συμπεριφορές και παράλληλα να μην κατακλύζουμε μία συζήτηση με μηνύματα αντιπαράθεσης, θα μπορούσε να προστεθεί ένα κουμπί αντίθετο του "thanks" (π.χ. "Ουαί" ή "Ο Θεός να σε ελεήσει" ή "Ανάθεμα τρις":D).
Σκέψου το, πιστεύω θα βοηθήσει.
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Συμφωνώ με τον συνονόματό μου.:wink:
Το σημαδάκι που έθεσα στον τίτλο αυτού του μηνύματοs, να τεθεί δίπλα στο thanks με τον αντίχειρα προς τα κάτω και να σημαίνει αποδοκιμασία - αρνητική ψήφος, αλλά να μην αναγράφονται τα ονόματα αυτών που το ... πατούν,:D μόνο μετρητής. Με μόνη την αποδοκιμασία δεν χρειάζεται κάποιος να δικαιολογήσει την απαρέσκειά του, και θα αποφεύγονται οι κόντρες, εκτός και γίνει υποχρεωτικά η δικαιολόγηση αρνητικής ψήφου...
Στο σημάδι αυτό μπορεί να δοθεί η εύσχημος ερμηνεία, «ευχαριστώ μα ... δεν θα πάρω»:cool:
Αυτό θα προβληματίζει τους αναρτώντες και θα προσέχουν τί και πώς θα ανεβάζουν.
Φυσικά όσοι πατούν το thanks δεν θα μπορούν να πατήσουν και την αποδοκιμασία.:confused::rolleyes:
Στο yutube πχ υπάρχει η αρνητική ψήφος.
ΝΓ
Είμαι περίεργος εάν δοθεί αυτή η δυνατότητα να δω πόσες κίτρινες κάρτες θα πέσουν και πού θα πέσουν:wink:...:D:D:D (κάθε μήνυμα και ένα προαιρετικό ... δημοψήφισμα των μελών του φόρουμ).
 

PAPAZ DIMITRIOS

Δημήτρης Παπαζέτης:Ένας απλός νοσηλευτής-ψαλτάκος.
Συμφωνώ με τον συνονόματό μου.:wink:
Το σημαδάκι που έθεσα στον τίτλο αυτού του μηνύματοs, να τεθεί δίπλα στο thanks με τον αντίχειρα προς τα κάτω και να σημαίνει αποδοκιμασία - αρνητική ψήφος, αλλά να μην αναγράφονται τα ονόματα αυτών που το ... πατούν,:D μόνο μετρητής. Με μόνη την αποδοκιμασία δεν χρειάζεται κάποιος να δικαιολογήσει την απαρέσκειά του, και θα αποφεύγονται οι κόντρες, εκτός και γίνει υποχρεωτικά η δικαιολόγηση αρνητικής ψήφου...
Στο σημάδι αυτό μπορεί να δοθεί η εύσχημος ερμηνεία, «ευχαριστώ μα ... δεν θα πάρω»:cool:
Αυτό θα προβληματίζει τους αναρτώντες και θα προσέχουν τί και πώς θα ανεβάζουν.
Φυσικά όσοι πατούν το thanks δεν θα μπορούν να πατήσουν και την αποδοκιμασία.:confused::rolleyes:
Στο yutube πχ υπάρχει η αρνητική ψήφος.
ΝΓ
Είμαι περίεργος εάν δοθεί αυτή η δυνατότητα να δω πόσες κίτρινες κάρτες θα πέσουν και πού θα πέσουν:wink:...:D:D:D (κάθε μήνυμα και ένα προαιρετικό ... δημοψήφισμα των μελών του φόρουμ).
Εγώ είμαι περίεργος κ.Νίκο να δω στις πόσες κίτρινες κάρτες θα έχουμε κόκκινες και αποβολή:p:p:p:p:p.Γιατί αν ισχύσουν οι κανόνες του ποδοσφαίρου...κλάφτα Χαράλαμπε:D:D:D:D.
 

nikosthe

Νίκος Θεοτοκάτος
...θα μπορούσε να προστεθεί ένα κουμπί αντίθετο του "thanks"
Αυτό το χαρακτηριστικό το έχουν ζητήσει κι άλλοι ως επιθυμητή λειτουργία ενός forum. Απ' ότι γνωρίζω, το λογισμικό του forum (vbulletin) δεν έχει απευθείας τέτοια δυνατότητα, υπάρχουν όμως πρόσθετα πακέτα που το επιτρέπουν. Βρήκα ένα π.χ. εδώ για την έκδοση 4.x κι εδώ για την έκδοση 3.x (η δική μας). Η ελεύθερη έκδοση δεν βλέπω να έχει αυτό το χαρακτηριστικό, το έχει όμως σίγουρα η εμπορική ("infinite buttons" το λέει). Ίσως υπάρχουν κι άλλα βέβαια, δεν το έψαξα ιδιαίτερα.
 

Οδυσσέας Εσκιτζής

Παλαιό Μέλος
Εγώ είμαι περίεργος κ.Νίκο να δω στις πόσες κίτρινες κάρτες θα έχουμε κόκκινες και αποβολή:p:p:p:p:p.Γιατί αν ισχύσουν οι κανόνες του ποδοσφαίρου...κλάφτα Χαράλαμπε:D:D:D:D.

εδώ και έξι μήνες πάντως δεν κατέστη τεχνικά εφικτό, το έχουμε ζητήσει και παλαιότερα εδώ

αν γίνεται, να αναγράφεται και ποιος ρίχνει το μαύρο

σσ. αυτός ο Χαράλαμπος, καμιά κωμωδία δεν θα δει ποτέ;
 
αλλά να μην αναγράφονται τα ονόματα αυτών που το ... πατούν,:D μόνο μετρητής.

Μου χαλάς το καλύτερο Υπ-Άρχοντα! Το να αναγράφονται τα ονόματα θα είναι η πλήρης θεραπεία της νόσου που λέγεται "φαρισαϊσμός"!
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Είμαι περίεργος εάν δοθεί αυτή η δυνατότητα να δω πόσες κίτρινες κάρτες θα πέσουν και πού θα πέσουν:wink:...:D:D:D (κάθε μήνυμα και ένα προαιρετικό ... δημοψήφισμα των μελών του φόρουμ).

Δηλ. κάτι ανάλογο με το αστέρι της τάξης στην παιδοψυχολογία;;
μία τέτοια προοπτική είναι λίγο παράξενη έως "επικίνδυνη"...
 

dimitris

Παλαιό Μέλος
Γράφω κάτι καί παίρνω 10 thanks.
Τί σημαίνει αὐτό; ὅτι ἀπό τά 11.000 μέλη οἱ ὑπόλοιποι 10,990 δηλώνουν το ἀντίθετο;
 
Last edited:

Θανασακης

Παλαιό Μέλος
Γιατι θα ειναι ολοι συνδεδεμενοι η΄μηπως θα παρακολουθουν το ιδιο θεμα? Το ερωτημα ειναι διλημματικο.Ειναι καλο οποιος παρακολουθει ενα θεμα να βαζει κ ενα θενκς σε καποια αναρτηση εαν του αρεσει κ συμφωνει.Προσωπικα νομιζω 10 θενκς αναλογικα των επισκεπτων ενος θεματος ειναι πολυ καλο ποστ.Κ ας μην πατουν πολλοι χρηστες θενκς.Ισως θα επρεπε να το καθιερωσουμε υποχρεωτικα...:D:D:D
 
Top