Εκλογή εις τους Αρχαγγέλους, Ήχος Πλ. Β', Νικολάου δοχειαρίτου

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Μπορεί μήπως να ανέβει και έγχρωμο?
Ευχαριστώ.
 

panosdohi

Παναγιώτης Παρασκευόπουλος
Ένα πολύ όμορφο δοξαστικό που ταιριάζει πολύ με τη συγκεκριμένη εκλογή. Μέλος Νικηφόρου Ηθικού από την ομόηχη εκλογή του στους Αρχαγγέλους.

Υ.Γ. Υπάρχει και θεοτοκίο το οποίο όμως δεν έχω. Αν κανείς έχει υπ' όψιν του πού μπορεί να βρεθεί (εκτός της ΕΒΕ) ας μας πει.
 

Attachments

  • %u0394%u03BF%u03BE%u03B1%u03C3%u03C4%u03B9%u03BA%u03CC %u039D. %u0397%u03B8%u03B9%u03BA%u03BF%u03CD
    1.1 MB · Views: 185

ixadin

Ηχάδιν
Ένα πολύ όμορφο δοξαστικό που ταιριάζει πολύ με τη συγκεκριμένη εκλογή. Μέλος Νικηφόρου Ηθικού από την ομόηχη εκλογή του στους Αρχαγγέλους.

Δεν είχα τι να κάνω και το έγραψα τον Η/Υ

Μια ασημαντη παρατήρηση: Ο Χουρμουζιος στην αρχή της εκλογής γράφει ότι είναι ήχος πλ β΄ πα αλλά από τον τρίτο στίχο και μετά θέτει την μαρτυρία του Νενανώ

Μέσα στη βδομάδα θα βρώ και το Και νυν:p
 

Attachments

  • Δοξαστικο Πολυελαίου Ηθικού.pdf
    521.1 KB · Views: 419

πεταστής

Παλαιό Μέλος - Χαράλαμπος
Αν δεν κάνω λάθος, εκλογή για τους αρχαγγέλους (μουσικό κείμενο), είχε ανέβει και στο <<αγγλόφωνο>> μέρος του forum..

Αν θυμάται κανείς, ας μας το ξανα-υποδείξει..
 

ixadin

Ηχάδιν
Άργησα; Δεν άργησα!

Λοιπόν ιδού το Και νυν. Εχω ξεχάσει να ευχαριστήσω δημοσίως τον Άρχοντα Διορθωτή Τάσο Μπόκο που έχει διορθώσει πάρα πολλά κείμενά μου.

Αφιερωμένο στον Νικόλαο



Τώρα όσον αφορά
εκλογή για τους αρχαγγέλους (μουσικό κείμενο)

αυτὀ ήταν του Κουκουζέλους από τον Λατρινό πολυέλαιο
 

Attachments

  • Kai nyn.pdf
    109.2 KB · Views: 264

Π. Σ.

Σπυρίδων
Από την έκδοση της Ι. Μ. Δοχειαρίου "Πανηγυρική ακολουθία της Συνάξεως των Παμμεγίστων Ταξιαρχών"

Ηχογράφηση εδώ

Ηχητικό με την εξαιρετική αυτή εκλογή, απο τους Δοχειαρίτες π. Αντίπα και π. Αμφιλόχιο, εδώ.

Ηχητικό και απο τον ΤΡΟΠΟ του Κ.Αγγελίδη, εδώ.
 
Last edited:
Top