Δόξα των Αίνων Κυριακής των Πατέρων

Τσακιτζής

Παλαιό Μέλος
Ανεβάζω το Δοξαστικό των Πατέρων.
Σημειώνω, ότι είχε κάνει εντύπωση στον Στανίτσα, όταν είχε έρθει κάποτε στο σπίτι μου.
 

Attachments

  • Των Αγίων Πατέρων ο Χορός 001.jpg
    684.2 KB · Views: 98
  • Των Αγίων Πατέρων ο Χορός 002.jpg
    764.5 KB · Views: 63
  • Των Αγίων Πατέρων ο Χορός 003.jpg
    733.9 KB · Views: 50
  • Των Αγίων Πατέρων ο Χορός 004.jpg
    698.1 KB · Views: 52
  • Των Αγίων Πατέρων ο Χορός 005.jpg
    794.1 KB · Views: 46
  • Των Αγίων Πατέρων ο Χορός 006.jpg
    775.8 KB · Views: 46
  • Των Αγίων Πατέρων ο Χορός 007.jpg
    734.9 KB · Views: 46
  • Των Αγίων Πατέρων ο Χορός 008.jpg
    775.8 KB · Views: 50
  • Των Αγίων Πατέρων ο Χορός 009.jpg
    774.9 KB · Views: 49
  • Των Αγίων Πατέρων ο Χορός 010.jpg
    413.7 KB · Views: 50
  • Των Αγίων Πατέρων ο χορός-Ιωαννίδης.mp3
    9.3 MB · Views: 46

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αρχωντα
Πολλες Ευχαριστιες για τα επισυναπτωμενα .

Παμε παρακατω :
1ον : Ακουσε (ειδικα προς το τελος) την επισυναψη . Σου θυμιζει τιποτα ;

2ον : Ανοιξε το ακολουθο λινγκ και ακουσε την εκπομπη . Ποια δοξολογια ψαλλει ο Αειμνηστος Ματθαιος ; Τι ηχος να πουμε οτι ειναι και ποιανου ειναι ;
http://www.analogion.com/forum/showpost.php?p=45898&postcount=189

Και παλι ευχαριστιες .
 

Attachments

  • 10'49''=ΛΙΝΑΡΔΑΚΗΣ Βαγ=Λογος (Ιουλιος 1989- Αγια Βαρβαρα).mp3
    3.7 MB · Views: 18

Τσακιτζής

Παλαιό Μέλος
Αρχωντα

2ον : Ανοιξε το ακολουθο λινγκ και ακουσε την εκπομπη . Ποια δοξολογια ψαλλει ο Αειμνηστος Ματθαιος ; Τι ηχος να πουμε οτι ειναι και ποιανου ειναι ;
[
Βαγγέλη, έχω μιά πολύ καλή ιδέα. Να ρίξουμε τα χαρτιά ή τα κουκιά, ή να πάμε να βρούμε την Βασιλειάδου, να μας διαβάσει το φλυτζάνι, προκειμένου να μάθουμε ποιά είναι η Δοξολογία που ψάλλει ο αξέχαστος Ματθαίος κσι να συγκαλέσουμε το Κογκρέσο, για να αποφανθεί, τι Ήχο να τον πούμε. Το καλό θα ήταν όμως, για να αποφύγουμε όλες αυτές τις ταλαιπωρίες, να ανοίγαμε πότε - πότε και κανένα βιβλίο, για να δούμε τι γράφει μέσα. Αυτό το χρειαζόμαστε όλοι μας, όσο μεγάλοι Πρωτοψάλτες και Μουσικουλόγοι κι αν ήμαστε.
Εγώ βέβαια, δεν διάβασα, αλλά έκανα όλα όσα είπα στην αρχή και αποφάσισα να ονομάσω την Δοξολογία Ήχο Πλ. Α΄εκ του Κε Μικτό. Τώρα εάν θέλεις να μάθεις και ποιός την έγραψε, ψάξε στις Δοξολογίες του Χαράλαμπου Παπανικολάου να την βρείς. Μελέτης γάρ αποτέλεσμα.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αρχωντα

2ον : Ανοιξε το ακολουθο λινγκ και ακουσε την εκπομπη . Ποια δοξολογια ψαλλει ο Αειμνηστος Ματθαιος ; Τι ηχος να πουμε οτι ειναι και ποιανου ειναι ;
[
Βαγγέλη, έχω μιά πολύ καλή ιδέα. Να ρίξουμε τα χαρτιά ή τα κουκιά, ή να πάμε να βρούμε την Βασιλειάδου, να μας διαβάσει το φλυτζάνι, προκειμένου να μάθουμε ποιά είναι η Δοξολογία που ψάλλει ο αξέχαστος Ματθαίος κσι να συγκαλέσουμε το Κογκρέσο, για να αποφανθεί, τι Ήχο να τον πούμε. Το καλό θα ήταν όμως, για να αποφύγουμε όλες αυτές τις ταλαιπωρίες, να ανοίγαμε πότε - πότε και κανένα βιβλίο, για να δούμε τι γράφει μέσα. Αυτό το χρειαζόμαστε όλοι μας, όσο μεγάλοι Πρωτοψάλτες και Μουσικουλόγοι κι αν ήμαστε.
Εγώ βέβαια, δεν διάβασα, αλλά έκανα όλα όσα είπα στην αρχή και αποφάσισα να ονομάσω την Δοξολογία Ήχο Πλ. Α΄εκ του Κε Μικτό. Τώρα εάν θέλεις να μάθεις και ποιός την έγραψε, ψάξε στις Δοξολογίες του Χαράλαμπου Παπανικολάου να την βρείς. Μελέτης γάρ αποτέλεσμα.

Αρχωντα
Ευχαριστιες για το ''ξεστραβωμα'' (μου) .
Δηστυχως η ''καφετζου'' (Βασιλειαδου) πεθανε . Δεν σκεφθηκα ομως την Νικολ.... .

Τελικα η ομιλια σου θυμισε τιποτα και τι ; ''Ε ρε γλεντια'' (Καραγκιοζης) τοτε .
 
Top