Βιβλία Άγγελου Βουδούρη

D_NENTAS

ΝΕΝΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
τα βιβλία του Βουδούρη κυκλοφορούν ακόμη; Φαντάζομαι ότι είναι λίγο δύσκολο αλλά υπάρχει τρόπος να τα βρει κανείς;
 
Αγαπητέ μου, υπάρχουν. Δεν έχουνε εξαντληθεί ακόμα. Δεν πωλούνται στα βιβλιοπωλεία, τα διαθέτουν οι ίδιοι οι εκδότες. Εγώ προσωπικά τους ενοχλώ απο το Νοέμβριο, αλλά δεν με εξυπηρετούν. Αιτία, όπως λένε είναι οικογενειακοι λόγοι. Κάποια στιγμή, θα είναι έτοιμη όμως.

Να και ο ιστότοπος στο διαδύκτιο:
http://www.avoudouris.com/
 

mimi

Georgios K. MICHALAKIS
Τα βιβλία του Αγγ Βουδουρη θα γινουν διαθεσημα σε ολους δωρεαν δια μεσου του διαδικτιου

Η εργασια ψηφιακης αναγνωρισης εχει τελειωσει

Προς το παρον γινεται ο καθαρίσμος των εικονων

Αυτη η αυτουσια εκδοσης Πατριαρχικου υφους θα ειναι συντομως διαθεσιμοε σε ολους πριν το 2009

Υστερα θα γινει οπτικη αναγνωριση των χαρακτηρων και θα εισαχθη το ολον εργον εντος του προγραμματος ΜΕΛΟΔΟΣ

Τελος καποιοι οντως παραδοσιακοι ψαλτες θα αναλαβοθν να ηχογραφησουν τα διαφορα μαθηματα ωστε να βλεπει κανεισ τιν μελωδια και να ακοθει την εκτελεσιν δια μέσου του ΜΕΛΩΔΟΣ

Την ολην εργασιαν θα την εγγρινουν οι δυο Κανοναρχες του Ιακωβου Κων και Λεοντιος πριν αναδημοσιωσιν

Αυτη ειναι η επιθυμια της οικογενειας Βουδουρη η οποια θελει να διασωση το εργο του Αγγ Βουδουρη εφοσον εχει πληροφορηθη δια τις επανεκδοσεις αλλων εργων απο #ειδικους#


Υπομονη λοιπον
 

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
Λίγο μπερδεμένα μας τα λες ,αν θέλεις μας δίνεις περισσότερες διεκρινήσεις για το τι ακριβώς θα μπορούμε να δούμε και να έχουμε σχετικά με τα βιβλία του ΒΟΥΔΟΥΡΗ.
 

mimi

Georgios K. MICHALAKIS
Τι ακριβως;

Σκαναρισμενες εικονες = αυτο εχει γινει και απλος τωρα γινεται ο καθαρισμος

σε λιγο καιρο θα ειναι αυτες οι εικονες στην ιστοσελιδα Βουδουρης

υστερα θα τα εισαγομαι ολα στο ΜΕΛΟΔΟΣ = θα εχει Ocr ο Μελοδος
υπαρχει ομως και το Gamera

Πρεπει να διορθωθουν τα τυπογραφικα λαθημ πριν αναλαβει την δοθλειαν η Αποστολικη Διακονια με τους #ειδικους#

και δι αυτο θα δημιουργηθει διεθνες φορουμ δια να δωσοθν ολοι τιν γνωμην τους

την τελικην αποφασιν επιδιωρθωσεων θα την λαβει ειδικη ομαδα
τα λαθοι του πρωτοτυπα θα φαινονται κατωθιμ ως υποσημιωσεις


Ελπιςω να τα εξηγησα #καλυτερα# αυτη τη φορα
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
τα λαθοι του πρωτοτυπα θα φαινονται κατωθιμ ως υποσημιωσεις

[Σημείωμα συντονιστή] Σε παρακαλώ χρησιμοποίησε την προεπισκόπηση των μυνημάτων σου ώστε να αποφεύγεις τα πολλά ορθογραφικά λάθη.
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Μέχρι να γίνουν διαθέσιμα τα βιβλία από την ιστοσελίδα, μπορείς να τα βρείς ίσως στην τοπική βιβλιοθήκη της Μητρόπολής σου. Αντίγραφα όλης της σειράς στάλθηκαν δωρεάν σε πολλές μητροπόλεις και βιβλιοθήκες μετά την πρώτη έκδοση. Εγώ έτσι τα βρήκα πρίν τα αγοράσω.

Σκαναρισμένα αποσπάσματα από τα βιβλία του Βουδούρη έχω ανεβάσει στο Αναλόγιον παλαιότερα.

http://www.analogion.com/Boudouris.html
 

mimi

Georgios K. MICHALAKIS
Εφθασε καιρος να διαβαςοθν οσει θελουν τα ιστορικα τουλαχιστον χειρογραφα του Βουδουρη και να βοηθησουν ωστε να δακτυλογρφηθουν

Τα όθσκα θα αναγνωρισθουν αυτοματως

Θα φορτωσω τους 3 η 4 τομους καπου

Θα ρεπει υστερον ΕΝΑΣ και μονον να τους κατεβασει και να τους ανεβασει παλιν με Rapidshare η κατι παρομιιον, ωστε να τα κατεβασουν οι υπολοιποι μα την σειραν τους

Στειλατε μου προσωπικον μυνημα παρακαλω

g_michalakis@yahoo.fr


Ευχαριστω
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Εφθασε καιρος να διαβαςοθν οσει θελουν τα ιστορικα τουλαχιστον χειρογραφα του Βουδουρη και να βοηθησουν ωστε να δακτυλογρφηθουν

Τα όθσκα θα αναγνωρισθουν αυτοματως

Θα φορτωσω τους 3 η 4 τομους καπου

Θα ρεπει υστερον ΕΝΑΣ και μονον να τους κατεβασει και να τους ανεβασει παλιν με Rapidshare η κατι παρομιιον, ωστε να τα κατεβασουν οι υπολοιποι μα την σειραν τους

Στειλατε μου προσωπικον μυνημα παρακαλω

g_michalakis@yahoo.fr


Ευχαριστω

Γεωργιε
Καμε τα σε παρακαλω πιο ''λιανα'' . Προσπαθησε . Ποτε , πως κλπ . Παντως ΜΠΡΑΒΟ για την ολη εργασια .
 

mimi

Georgios K. MICHALAKIS
Υστερον #τριημερου# υπερ ΨΥΧΗΣ εν τη αρχη της Τεσσαρακοστης αλλα και ΔΕΥΤΕΡΟΥ #τριημερου# υπερ #καλοτροποιας# οταν αναφερομαι εις Σιμωνοκαραιτας και την ΑΝΟΡΘΟΔΟΞΟΝ νοοτροποιαν της #μεθοδοθ# αυτων, διαβασατε μονοι σας δια να καταλάβετε την ΠΗΓΗΝ των #ωραιων# μου τροπων

Ο ΘΕΟΣ να ανααυση την ψυχην του ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟΥ μουσικολογου, ψαλτου, δομεστιχου αλλα πανω απ ολα ΤΑΠΕΙΝΟΥ ΜΑΘΗΤΟΥ

88888888888 Αγγέλου 88888888888888888



Δια να εχετε προχειρα ΟΛΑ οσα εγραψα

και να διευκολυνω οσους κατα το συνηθες απαντουσιν #κυκλικως# τουτεστιν Ιεχωβιτικως


οπως απαντησοθν καποτε εις ΟΛΑ τα επιχειρηματα μου ΕΝΑ προς ΕΝΑ,

τα εβαλα εδω αλλα και εδω, και θα τα ΑΝΑΝΕΩΝΩ τακτικα

Ουτως, δεν χρειαζετε να σας κουραζω, κι οπως ευρησκει κατι ενδιαφερον, ας το γραφει #με ωραιους τροπους# δια να τους υπολοιπους


8888888888888888888

8888888888888888888


Link εις τελευταιους τρεις τομους Βουδουρη

3 Last Boudoudis volumes on line


8888888888888888888

8888888888888888888



Boudouris Collection vol 16, 17 and 18



Boudouris_Collection_Book_vol_16 Μουσικα Συγγραμματα Μελεται
Boudouris_Collection_Book_vol_16_png.rar (49.34 MB)

http://www.mediafire.com/?zmz9ixikhom


8888888888888888888
8888888888888888888

Boudouris_Collection_Book_vol_17 Μουσικοκριτικα

Boudouris_Collection_Book_vol_17_png.rar

http://www.mediafire.com/?yzm2ziuer2v

8888888888888888888
8888888888888888888

Boudouris_Collection_Book_vol_18 Απομνημονευματα

Boudouris_Collection_Book_vol_18_png.rar


http://www.mediafire.com/?xiomlu4pmb2
 
Last edited:

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Γνωρίζετε αν πωλείται ακόμη η σειρά του Βουδούρη; Ευχαριστώ
Υπάρχει μια πρόσφατη αγγελία:
https://www.facebook.com/groups/2618780635106516/posts/2834085950242649/
Οι« Κώδικες της Ορθοδόξου Εκκλησιαστικής Βυζαντινής Ασματωδίας» του Άγγελου Βουδούρη από το Ευρωπαϊκό Κέντρο Τέχνης (9 τόμοι)
100 € · Παπάγος, Αττική
 

Attachments

  • 154614959_448877739790659_692843231821202562_n.jpg
    154614959_448877739790659_692843231821202562_n.jpg
    83 KB · Views: 68
Top