Αφίξεις/αναχωρήσεις συντονιστών

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Καλωσορίζω στην ομάδα των συντονιστών τον αγαπητό Μάρκελλο Πιράρ ο οποίος θα βοηθήσει στο συντονισμό της ενότητας "Βιβλιοπαρουσιάσεις και βιβλιοκριτική". Εύχομαι καλό κουράγιο και τον ευχαριστώ και δημόσια που δέχτηκε την πρότασή μου.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Καλωσορίζω στην ομάδα των συντονιστών τον αγαπητό Μάρκελλο Πιράρ ο οποίος θα βοηθήσει στο συντονισμό της ενότητας "Βιβλιοπαρουσιάσεις και βιβλιοκριτική". Εύχομαι καλό κουράγιο και τον ευχαριστώ και δημόσια που δέχτηκε την πρότασή μου.

Καλως να ορισει στην ομαδα των συντονιστων ο αγαπητος Μαρκελλος .
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Καλωσορίζω στην ομάδα των συντονιστών τον αγαπητό Μάρκελλο Πιράρ ο οποίος θα βοηθήσει στο συντονισμό της ενότητας "Βιβλιοπαρουσιάσεις και βιβλιοκριτική". Εύχομαι καλό κουράγιο και τον ευχαριστώ και δημόσια που δέχτηκε την πρότασή μου.
Συγχαρητήρια Δημήτρη γιά τήν ἐπιλογή σου !!!

Θερμότατες εὐχές στόν πολυσέβαστο, ἀξιαγάπητο, εὐγενέστατο καί πολύτιμο κ. Μάρκελλο, ὁ ὁποῖος ἔχει προσφέρει πολλά στό Ψαλτολόγιον, ἰδιαίτερα στήν ὁλοπρόθυμη ἀνάληψη τῆς μεταφράσεως τῶν Περιεχομένων καί τῶν 3 τόμων τοῦ Aleksej Dimitrievskij καί ὄχι μόνον.

Ἀγαπητέ κ. Μάρκελλε ὁ Θεός νά σᾶς χαρίζει ὑγιεία σωματική καί ψυχική, πλούσια πνευματική καρποφορία, δύναμη γιά τή συνέχιση τοῦ πολύπλευρου ἔργου σας, ἀδιάκοπη προσφορά γιά τό καλό τῆς ἀνθρωπότητος, ἐνίσχυση στήν ἄρση τοῦ σταυροῦ σας γιά χαροποιό συνοδοιπορία μέ τόν δι᾿ ἡμᾶς σταυρωθέντα καί ἀναστάντα Κύριο τῆς Δόξης !!!

Εὔχεσθε
 

Dionysios

Διονύσιος Ἀνατολικιώτης, «γηράσκω ἀεὶ διορθούμενο
Καλωσορίζω στην ομάδα των συντονιστών τον αγαπητό Μάρκελλο Πιράρ ο οποίος θα βοηθήσει στο συντονισμό της ενότητας "Βιβλιοπαρουσιάσεις και βιβλιοκριτική". Εύχομαι καλό κουράγιο και τον ευχαριστώ και δημόσια που δέχτηκε την πρότασή μου.

῞Ενα θερμὸ καλωσόρισμα καὶ ἀπὸ ἐμένα στὸν φίλτατο Μάρκελλο Πιράρ.
Δημήτριε, σὲ εὐχαριστοῦμε γιὰ τὴν συνεχῆ μέριμνα ὑπὲρ τῆς βελτιώσεως τοῦ Ψαλτολογίου.
 

Emmanouil Giannopoulos

Emmanouil Giannopoulos
Καλωσορίζω στην ομάδα των συντονιστών τον αγαπητό Μάρκελλο Πιράρ ο οποίος θα βοηθήσει στο συντονισμό της ενότητας "Βιβλιοπαρουσιάσεις και βιβλιοκριτική". Εύχομαι καλό κουράγιο και τον ευχαριστώ και δημόσια που δέχτηκε την πρότασή μου.

Αγαπητέ Δημήτρη, συγχαρητήρια για την επιλογή σου.
Αδελφέ Μάρκελε, καλή δουλειά. Περιμένουμε πολλά χρήσιμα.
Ε.Γ.
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Αγαπητέ Δημήτρη, συγχαρητήρια για την επιλογή σου.
Αδελφέ Μάρκελε, καλή δουλειά. Περιμένουμε πολλά χρήσιμα.
Ε.Γ.

Και εμείς περιμένουμε και άλλα πολλά και από τον κ. Μάρκελο αλλά και από εσάς κ. Γιαννόπουλε.
Βασίλης Κιαμηλίδης Βέροια.
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Κι εγώ να καλωσορίσω με τη σειρά μου τον αγαπητό Μάρκελλο τον οποίο σε πρόσφατο επαγγελματικό μου ταξείδι στις Βρυξέλλες συνάντησα και είχαμε μικρή συνομιλία!
Καλή δὐναμη!
 

Dionysios

Διονύσιος Ἀνατολικιώτης, «γηράσκω ἀεὶ διορθούμενο
Θέλοντας νὰ συμβάλω στὸ νὰ λήξῃ αὐτὸ τὸ πανηγῦρι ποὺ ἔχει ἀνοίξει ἐδῶ καὶ καιρὸ μὲ ἀποχωρήσεις μελῶν καὶ διαγραφὲς μηνυμάτων, ἔχω νὰ προτείνω τὸ ἑξῆς.
ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣῌ ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ ΜΟΥ
Προτίθεμαι νὰ ἀποχωρήσω ἐγώ.
῾Η ἀπόφασί μου νὰ ἀποχωρήσω ἀπὸ τὴν ἐνεργὸ συμμετοχὴ στὶς συζητήσεις τοῦ Ψαλτολογίου δὲν προέρχεται ἀπὸ θυμό, δὲν λαμβάνεται ἐν βρασμῷ ψυχῆς, οὔτε τὸ κάνω γιὰ λόγους ἐκδικητικότητος ἢ ἀπαξιώσεως τοῦ Ψαλτολογίου, τῶν μελῶν του καὶ τῶν ἀναγνωστῶν του. ἁπλῶς ἐδῶ καὶ ἕναν μῆνα περίπου δημιουργοῦνται ἐντάσεις μὲ ἐπίκεντρο τὸ πρόσωπό μου.
Προσωπικῶς δὲν συμμετεῖχα στὸ Ψαλτολόγιον μὲ σκοπὸ νὰ δημιουργήσω προβλήματα καὶ φιλονεικίες. κάποιες ἀπόψεις ὅτι συμμετεῖχα γιὰ προβολὴ καὶ ἄλλα τέτοια εἶναι ἀβάσιμες, διότι μόνον ἀπὸ προβολὴ δὲν εἶχα ἀνάγκη, ὅταν ἐνεγράφην ὡς μέλος.
Θέλω νὰ κρατήσω ὡς κύρια ἐξήγησι τῶν ἐντάσεων, στὶς ὁποῖες βρέθηκα ἀθέλητος πρωταγωνιστής, μία ἁπλῆ αἰτία ποὺ δὲν ἐνοχοποιεῖ καθόλου τοὺς ἀντικειμένους μου:
προφανῶς δὲν μιλοῦμε τὴν ἴδια γλῶσσα.
αὐτὸ ἔχει ὡς ἀποτέλεσμα σειρὰ ὁλόκληρη παρεξηγήσεων καὶ ἀντιπαραθέσεων, γι᾿ αὐτὸ καὶ ἀποχωρῶ ἀπὸ τὸ Ψαλτολόγιον (οὔτε συντονισμὸς πλέον οὔτε δημόσια μηνύματα διαλόγων οὔτε προσωπικὰ μηνύματα οὔτε thanks οὔτε τίποτε), ὥστε νὰ ἠρεμήσουν τὰ πράγματα. «τὴν ἀρχὴν ὅ τι καὶ λαλῶ ὑμῖν» (᾿Ιω 8,25).

Συμμετέχοντας στὸ Ψαλτολόγιον ὠφελήθηκα πολλαπλῶς, ἔμαθα ἀρκετά, τὸ δὲ κυριώτερο γνώρισα προσωπικῶς καὶ κάποιους ἀνθρώπους ποὺ ἀλλιῶς ἴσως νὰ μὴν τοὺς ἐγνώριζα ποτέ. τὸ ἂν ἡ δική μου συμμετοχὴ ἀπέφερε κάποια ὠφέλεια σὲ τρίτους, ἂς τὸ κρίνουν ἄλλοι. πάντως ἀκόμη καὶ ἀπὸ τὶς ἀντιπαραθέσεις ποὺ εἶχα νομίζω ὅτι τελικῶς ὠφελήθηκα κάτι. γι᾿ αὐτὸ καὶ οἱ ὅποιες διαφωνίες μου μὲ ἄλλα μέλη δὲν ἄλλαξαν τὴν θετικὴ γνώμη ποὺ εἶχα σχηματίσει γι᾿ αὐτούς.
Γιὰ ὅσα ὠφελήθηκα λοιπόν, γιὰ τὴν ἐμπιστοσύνη καὶ τὴν ἀνοχὴ ποὺ μοῦ δείξατε καὶ γιὰ τὶς ἁρμοδιότητες ποὺ μοῦ ἀναθέσατε, ὀφείλω ἕνα μεγάλο ἐγκάρδιο «εὐχαριστῶ» στὸν Δημήτριο Κουμπαρούλη καὶ στοὺς ἄλλους συνιδρυτὲς τοῦ Ψαλτολογίου, στοὺς ὑπολοίπους συντονιστάς, στὰ ἑκατοντάδες μέλη καὶ στοὺς πολλαπλάσιους ἀναγνῶστες.

Σχετικῶς μὲ τὰ μηνύματά μου ποὺ παραμένουν δημοσιευόμενα στὶς διάφορες ἑνότητες τοῦ Ψαλτολογίου, διατηρῶ εἰς τὸ ἀκέραιον ὅλα τὰ ἐκ τοῦ νόμου δικαιώματα τοῦ δημιουργοῦ καὶ συγγραφέως, δηλαδὴ τὸ copyright. δηλαδὴ εἶναι περιουσιακά μου στοιχεῖα καὶ τὰ διαθέτω ἐγὼ ὅπως καὶ ὅπου καὶ ὅταν θέλω, καὶ κανεὶς ἄλλος. ἐπίσης ὁποιαδήποτε ἐν ἀγνοίᾳ μου μονομερὴς ἀλλαγὴ τῶν κανόνων τοῦ Ψαλτολογίου, ποὺ μοῦ στερεῖ τὰ ἐν λόγῳ δικαιώματά μου, χωρὶς τὴν ἔγγραφον καὶ ἐκπεφρασμένην συγκατάθεσίν μου, εἶναι ἄκυρος καὶ μὴ ἀναγνωρίσιμος ἐκ μέρους μου.

Διονύσιος ᾿Ανατολικιώτης.
 
Last edited:

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Στενοχωρούμενος για την τροπή που πήραν τα πράγματα και ειδικά για τη συνεχιζόμενη δυσκολία συνεννόησης μεταξύ αρκετών μελών και του Διονυσίου, με λύπη κάνω δεκτή την παραίτησή του από την ομάδα των συντονιστών.

Τον ευχαριστώ πολύ για όλα όσα προσέφερε από τις γνώσεις του και το πολύπτυχο και σημαντικό έργο του από τα οποία είμαι σίγουρος αρκετοί (εγώ σίγουρα) ωφελήθηκαν και θα ωφελούνται διαβάζοντάς τα. Τον ευχαριστώ για τη σημαντική βοήθειά του στο συντονισμό και του εύχομαι τα καλύτερα για το έργο του.
 
Last edited:

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Χαιρετώ όλους και ανακοινώνω επίσημα την αποχώρηση από την ομάδα των συντονιστών του Χρίστου Ψωμιάδη με δική του επιθυμία. Ευχαριστώ από εδώ το Χρίστο για τη βοήθειά του στο συντονισμό και εύχομαι να συνεχίσει να προσφέρει στο Ψαλτολόγιον όπως έχει κάνει απλόχερα ώς τώρα.

Δράττομαι της ευκαιρίας επίσης να ανακοινώσω αναδρομικά και την αποχώρηση (εδώ και μήνες) της Μαγδαληνής Κουμπαρούλη από την ομάδα των συντονιστών. Την ευχαριστώ επίσης για τη βοήθεια και την προσφορά της.
 

nikosthe

Νίκος Θεοτοκάτος
Άρα πόσοι και ποιοί είναι αυτή τη στιγμή συντονιστές Δημήτρη;
 

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Χαιρετώ όλους και ανακοινώνω επίσημα την αποχώρηση από την ομάδα των συντονιστών του Χρίστου Ψωμιάδη με δική του επιθυμία. Ευχαριστώ από εδώ το Χρίστο για τη βοήθειά του στο συντονισμό και εύχομαι να συνεχίσει να προσφέρει στο Ψαλτολόγιον όπως έχει κάνει απλόχερα ώς τώρα.

Προσωπικοί λόγοι με "ανάγκασαν" να παραιτηθώ...κάποιους θα στεναχωρήσει η αποχώρηση μου, κάποιους όμως θα τους χαροποιήσει...εγώ πάντως τους ευχαριστώ όλους.
Καλή συνέχεια και καλές γιορτές...
 

kostaeri

Μπουσδέκης Κώστας
Επιτέλους, μπορώ να σου τη μπαίνω άφοβα!!!

Ελπίζω να ετοιμάζεις το δώρο που θα μας κάνεις για τη γιορτή σου!
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Εκ μέρους όλων των συντονιστών καλωσορίζω στην ομάδα συντονιστών το Γιάννη Μπουλμπουτζή (ybulbu) ο οποίος θα αναλάβει να βοηθήσει στην ενότητα Ηχογραφήσεις [1].

Εύχομαι καλή δύναμη στο Γιάννη και τον ευχαριστώ.

[1] Σαν συντονιστής ενότητας μόνο, δεν θα είναι δηλαδή υπεύθυνος για το συντονισμό άλλων ενοτήτων του φόρουμ οπότε μην τον ενοχλείτε παρακαλώ για συντονιστικά θέματα που δεν αφορούν τις ηχογραφήσεις. Ευχαριστώ.
 

mmamais

Μαμάης Μιχάλης
Γιάννη καλοστεριωμένος και καλή δύναμη.

Και που σαι, αν δεις κανα ιό ξέρεις....στο κεφάλι!
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Κι εγώ θέλω να ευχαριστήσω θερμά την υπόλοιπη ομάδα των συντονιστών για την εμπιστοσύνη που μου έδειξε! Ελπίζω, με τη βοήθειά τους, όπως και των υπολοίπων μελών του forum, να ανταπεξέλθω σε ικανοποιητικό βαθμό στα καινούρια μου καθήκοντα.
 

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Κι εγώ θέλω να ευχαριστήσω θερμά την υπόλοιπη ομάδα των συντονιστών για την εμπιστοσύνη που μου έδειξε! Ελπίζω, με τη βοήθειά τους, όπως και των υπολοίπων μελών του forum, να ανταπεξέλθω σε ικανοποιητικό βαθμό στα καινούρια μου καθήκοντα.

Γιάννη,

Συγχαρητήρια και πάντα άξιος!

Απόστολος
 

Λάμπρος Λιασής

Παλαιό Μέλος
Μπράβο, μπράβο πολύ καλή επιλογή. Γιάννη συγχαρητήρια. Σε θέλουμε δυναμικό, όπως μας έχεις συνηθίσει άλλωστε τόσο καιρό. Και πάλι συγχαρητήρια
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Εκ μέρους όλων των συντονιστών καλοσωρίζω στην ομάδα συντονιστών το Νίκο Θεοτοκάτο, ο οποίος θα αναλάβει να βοηθήσει στην ενότητα Θεωρία και Πράξη της Ψαλτικής.

Και αυτός είναι συντονιστής συγκεκριμένης ενότητας, οπότε παρακαλώ μην τον ενοχλείτε για συντονιστικά θέματα άλλων ενοτήτων.

Εύχομαι καλή δύναμη στο Νίκο και τον ευχαριστώ.
 
Top