Χειρόγραφα Σωκράτους Παπαδοπούλου

Δυστυχώς από τον πρωτοψάλτη Σ.Παπαδοπόπουλο ,λίγα μαθήματα έχω ,αλλά πιστεύω πως κάποιος συνάδερφος θα έχει τα υπόλοιπα και με λίγο κόπο και φιλότιμο μπορεί να τα ανεβάσει στο φόρουμ ώστε να συμπληρωθούν τα κενά και η συλλογή να είναι ολοκληρωμένη.
 

Attachments

  • Β.Μ - ΣΩΚΡΑΤΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ-ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ.zip
    4.4 MB · Views: 515
  • Β.Μ - ΣΩΚΡΑΤΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ-Θ.ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ.zip
    3.3 MB · Views: 671
  • Β.Μ - ΣΩΚΡΑΤΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ-ΟΡΘΡΟΣ.zip
    8.8 MB · Views: 469

ATHAN

Αθανάσιος Μπακαλούδης
Δυστυχώς από τον πρωτοψάλτη Σ.Παπαδοπόπουλο ,λίγα μαθήματα έχω ,αλλά πιστεύω πως κάποιος συνάδερφος θα έχει τα υπόλοιπα και με λίγο κόπο και φιλότιμο μπορεί να τα ανεβάσει στο φόρουμ ώστε να συμπληρωθούν τα κενά και η συλλογή να είναι ολοκληρωμένη.

Κύριε Νίκο, ευχαριστώ για τα εξαιρετικά μουσικά κείμενα του Σωκράτη Παπαδόπουλου, που όπως κάποτε άκουσα, τον κατακλέψανε ( ! )....:eek:
Θα ήταν πολύ ωραίο κάποιος που μπορεί να γράφει με άνεση να τα αντιγράψει, γιατί τα χειρόγραφα είναι πολλές φορές δυσανάγνωστα.

Με αγάπη Χριστού
Αθανάσιος Μπακαλούδης
 

filomousos

Παλαιό Μέλος
Κύριε Νίκο, ευχαριστώ για τα εξαιρετικά μουσικά κείμενα του Σωκράτη Παπαδόπουλου, που όπως κάποτε άκουσα, τον κατακλέψανε ( ! )....:eek:
Θα ήταν πολύ ωραίο κάποιος που μπορεί να γράφει με άνεση να τα αντιγράψει, γιατί τα χειρόγραφα είναι πολλές φορές δυσανάγνωστα.

Με αγάπη Χριστού
Αθανάσιος Μπακαλούδης

επίκαιρα , απλά και (πλέον) κλασσικά..
 

Attachments

  • ΚΕΚΡΑΓΑΡΙΑ ΚΟΙΜΗΣΕΩΣ Σ.Ν.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ.pdf
    42.1 KB · Views: 308
Στην γνωστή ιστοσελίδα του Συλλόγου Ιεροψαλτών Χαλκιδικής ανέβηκε ο Α τόμος (ήτοι ο Εσπερινός) της Νέας Φόρμιγγας του αειμνήστου Σωκράτους Παπαδόπουλου. Συγχαρητήρια στον κ.Χιώτο για την ανάρτηση του σπάνιου υλικού εν γένει.
http://koukouzelis.forumotion.net/forum.htm
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Με χαρά ανακοινώνω ότι ο φίλος και μέλος του φόρουμ Thodoris, μου παραχώρησε ευγενώς και τους τρεις πρωτότυπους τόμους της «Νέας Φόρμιγγος της Εκκλησίας» του Σωκράτους Παπαδοπούλου (Εσπερινός, Όρθρος, Θ.Λειτουργία), και εντός των ερχομένων ημερών, αφου σκαναρισθούν, θα ανέβουν στο οικείο θέμα.
 
Last edited:
Μπράβο στον κ.Θοδωρή για την προσφορά (παράδειγμα προς μίμηση για όλους μας) και στον κ.Νεοκλή για τον κόπο. Ο Θεός να τους δίνει υγεία!
 
Top