Ιωάννης Αντιπαρμάκης (Waiblingen)

silverknight

Σπυρίδωνας Μέριανος
Εχω την τιμή και την τύχη να έχω αρχίσει τα πρώτα μου -βυζαντινά- βήματα με τον κύριο Αντιπαρμάκη εδώ στον Ιερό Ναό Κωνσταντίνου και Ελένης στο Waiblingen. Οι ηχογραφήσεις είναι εντελώς ερασιτεχνικές και ο Γιάννης πολύ κουρασμένος (9 το βράδυ) παρόλαυτα δέχτηκε με χαμόγελο την χάρη που του ζήτησα. υ.γ δεν χρησιμοποιήθηκε κάποιο καλό μικρόφωνο για την ηχογράφηση παρα μόνον το build-in του thinkpad μου. Το όλο εγχείρημα είναι καθαρά για μαθησιακούς σκοπούς προς μέρους μου, όχι για ανάδειξη των εξαιρετικών φωνητικών ικανοτήτων του Ιεροψάλτου, γιαυτό και η εκτέλεση είναι σε σύντομο μέλος και όσο ποιό απλά γίνετε.

εαν θέλετε έχω και κάποια άλλα αρχεία (50ς ψαλμός κλπ) που θα μπορούσα ευχαρίστως να ανεβάσω. παρακάλώ οπως μου στείλετε προσωπικό μύνημα.

να είστε καλά και ο Θεός να οδηγεί κάθε σκέψη σας.
 

Attachments

  • osoi eis xriston.mp3
    2.6 MB · Views: 115
  • exaposteilaria.mp3
    2.7 MB · Views: 66
  • 8eos kyrios.mp3
    2.9 MB · Views: 41
  • pasa pnoi.mp3
    3.4 MB · Views: 64
  • axion esti.mp3
    3.5 MB · Views: 80

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Χαιρετίζουμε μέ συγκίνηση καί ἀγάπη, μέ φιλάδελφα καί πατριωτικά αἰσθήματα, τούς ὁμογενεῖς μας στήν Γερμανία, πού σέ ἐκκλησιαστικό ἐπίπεδο πρωτεύει ἡ Κρήτη, ἀπό Μητροπολίτου, ἐπισκόπων, ἱερέων ἕως καί ψαλτῶν. Χαιρετίζουμε ἐσᾶς καί τόν δάσκαλό σας.
Εἶναι συγκινητική ἡ δουλειά σας καί ἡ ἀγάπη σας γιά τήν ψαλτική, σ᾿ ἕνα τόπο ξένο, πού εἶναι ἡ δεύτερη πατρίδα σας καί σέ λίγο θά ἀντιμετωπίζει πρόβλημα διαδοχῆς σέ ψάλτες, τόσο ἀναγκαίους γιά τίς λατρευτικές ἀνάγκες τῶν ὁμογενῶν μας.
Συγχαρητήρια γιά τήν καλλιέργεια αὐτῆς τῆς διαδοχῆς καί συνέχειας.
Ὁ Θεός νά εὐλογεῖ τίς ἐνορίες τῆς Γερμανίας καί ὅλους ὅσους ἀγωνίζονται γιά τήν πνευματική καρποφορία καί τήν διατήρηση τῶν παραδόσεών μας.

Καλή δύναμη στά ἔργα σας !!!

Υ.Γ. Καί βεβαίως νά ἀνεβάσετε καί ἄλλα ἀκούσματα.


 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Εχω την τιμή και την τύχη να έχω αρχίσει τα πρώτα μου -βυζαντινά- βήματα με τον κύριο Αντιπαρμάκη εδώ στον Ιερό Ναό Κωνσταντίνου και Ελένης στο Waiblingen. Οι ηχογραφήσεις είναι εντελώς ερασιτεχνικές και ο Γιάννης πολύ κουρασμένος (9 το βράδυ) παρόλαυτα δέχτηκε με χαμόγελο την χάρη που του ζήτησα. υ.γ δεν χρησιμοποιήθηκε κάποιο καλό μικρόφωνο για την ηχογράφηση παρα μόνον το build-in του thinkpad μου. Το όλο εγχείρημα είναι καθαρά για μαθησιακούς σκοπούς προς μέρους μου, όχι για ανάδειξη των εξαιρετικών φωνητικών ικανοτήτων του Ιεροψάλτου, γιαυτό και η εκτέλεση είναι σε σύντομο μέλος και όσο ποιό απλά γίνετε.

εαν θέλετε έχω και κάποια άλλα αρχεία (50ς ψαλμός κλπ) που θα μπορούσα ευχαρίστως να ανεβάσω. παρακάλώ οπως μου στείλετε προσωπικό μύνημα.

να είστε καλά και ο Θεός να οδηγεί κάθε σκέψη σας.

Αγαπητε silverknight
Πολλες ευχαριστιες για τα ωραια ακουσματα που ανεβασατε και περιμενουμε και αλλα . Συγχαρητηρια στον συναδελφο κ. Αντιπαρμακη και σε σας , που εκει στα ξενα , ασχολεισθαι και προαγεται την Β.Μ. και το λειτουργειμα του ψαλτη . Σας ευχαριστουμε και σας παρακαλουμαι να συνεχισετε με τον ιδιο ζηλο , επ' αγαθω της ορθοδοξης ελληνικης ομογενειας .
 
Top