Λειτουργικά Β. Νικολαΐδη Σταμπούλ 1961

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Ενδιαφέροντα τα διπλά ισοκρατήματα, ίσως μοναδική περίπτωση από πατριαρχικό ψάλτη;
 

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Ισχύει και για εδώ:

Το "Σταμπουλ" μπορεί να τυπώθηκε στο βιβλίο για τον Α ή Β λόγο, νομίζω όμως ότι εμείς τουλάχιστον μπορούμε να γράφουμε ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ.

Ή είμαστε κάτι ή όχι...

Αν το δει κανείς συντονιστής ας το αλλάξει, η Πόλη ονομάζεται έτσι εδώ και δεκάδες αιώνες...

Ε.

Και μη μου πείτε το γράφει το εξώφυλλο και πρέπει να ήμαστε ακριβείς επειδή παρουσιάζουμε ένα βιβλίο, γιατί πάνω από το εξώφυλλο νομίζω υπερτερεί αυτό που γράφει η ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ.

Ε.
 

master_yianni

Αργός και μετά μέλους
Να υπενθυμησω οτι το 1961 ο Νικολαιδης δεν ηταν Αρχων του Οικουμενικου Πατριαρχειου.
Επισης για το αλλο βιβλιο να πω οτι κυκλοφορησε το 1966 (λιγο διαστημα μετα την χειροθεσια του) και ηταν βοηθημα για τους μαθητες του στην σχολη της Χαλκης.

Επισης, στο γραμμα του Πετριδη που ανεβασα τις προαλλες, ο κ.Στανιτσας φερεται να λεει οτι, απο τους Πρωτοψαλτες του Πατριαρχειου που γνωρισε, ποτε δεν ετυχε Αρχων Πρωτοψαλτης να βγαλει μαθητη Αρχων Πρωτοψαλτη. Αν θελει κανεις και δεν ειναι εκτος θεματος, ας σχολιασει.


ΥΓ. Αν γινεται, καποιος Χριστιανος να ανεβασει αυτα τα βιβλια και αλλου, ωστε να τα κατεβασω και γω.... ευχαριστω
 

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
ΥΓ. Αν γινεται, καποιος Χριστιανος να ανεβασει αυτα τα βιβλια και αλλου, ωστε να τα κατεβασω και γω.... ευχαριστω

Ορίστε...
 
Last edited:

Π. Σ.

Σπυρίδων
Ανεβάζω εδώ τα "Λειτουργικά Β. Κ. Νικολαΐδη 1961" σε καλή ανάλυση, αφού δεν υπάρχουν στο πιο πάνω σύνδεσμο του Σ.Ι.Χ.
 

Attachments

  • Λειτουργικά Β. Νικολαΐδη Σταμπούλ 1961.pdf
    634.2 KB · Views: 343
Last edited:
Top