Αργές δοξολογίες

Στήν ιστοσελίδα της "Συμβολής" έχουν αναρτηθεί όλες οι αργές δοξολογίες, παραλλαγή και μέλος, όπως αυτές διαλαμβάνονται στον β΄ τόμο της "Ζωής". Επίσης τα μέλη "Άνωθεν οι Προφήται", Τον δεσπότην" κ.ά.. Όποιος μπορεί, ας κάμει μια παραπομπή.
 

Γαβριηλ

Γαβριήλ
Ωραία, ευχαριστώ.

Το νομίζω υπάρχει μόνο 14 δοξολογίες αντί του 15... Ίσως η δοξολογία του Ιακώβου σε ήχο Β΄ λείπει;

Δε βρήκα e-mail στην ιστοσέλιδα symbole.gr.

Γαβριήλ
 

psaltaki

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΙΡΤΣΙΟΣ
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΘΗΣΑΥΡΟΣ....Ηθελα πολυ να βρω αυτα τα πολύτιμα αρχεία απο τον π.Πανάρέτο!Σημέρα ειμαι πάρα πολυ ικανοποιημένος! Δοξα τω Θεω!!!Θερμά Συγχαρητήρια για όσους τα πρόσφεραν και για όσους κοπίασαν για να τα έχουμε έμεις σήμερα...Κάπου στο ψαλτολογιο ειχα διαβασει( εαν δεν κάνω λάθως), ότι ο γέροντας Παναρετος είχε ηχογραφησει απαντα τα λειτουργικα του Καραμανη και οτι το αρχειο φυλασεται στην Ι.Μ.Φιλοθέου.Δεν είμαι σίγουρος όμως...Μπορεί να κάνω λάθος..Ευχης έργο όμως θα ήταν, για την οφέλεια ολων μας,έαν υπάρχει πράγματι αυτο το πλουσιο και πολυτιμο υλικο να είχαμε κάποτε αυτην την δυνατότητα να ακουσουμε τον γέροντα να ερμηνεύει τον Καραμάνη...Ο Θεός να αναπαύει την ψυχούλα του..!!!
 

ΠΑΝ.ΠΑΠΠΑΣ

Νέο μέλος
Ωραία, ευχαριστώ.

Το νομίζω υπάρχει μόνο 14 δοξολογίες αντί του 15... Ίσως η δοξολογία του Ιακώβου σε ήχο Β΄ λείπει;

Δε βρήκα e-mail στην ιστοσέλιδα symbole.gr.

Γαβριήλ
Μήπως υπάρχει η δυνατότητα να τις έχουμε ξανά τις αργές δοξολογίες με το γέρων Πανάρετο σε παραλαβή και μέλος.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Maragkos Nikos

Ως ο άσωτος υιός ήλθον καγω Οικτιρμων...
Έχω την εντύπωση ότι το flash που έχει είναι παλιά έκδοση που εγώ τουλάχιστον δεν μπόρεσα να την βρω στο internet. Οπότε κάποιος αν είχε τα αρχεία καλό θα ήταν να τα ανεβάσει και στο ψαλτολογιον να υπάρχουν.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Προσωπικά δέν βλέπω πρόβλημα. Τό πρόβλημα δικό σας ἤ δέν γνωρίζετε νά τό διαχειριστεῖτε.
Τά ἀρχεῖα ἀνήκουν στήν ἄλλη ἱστοσελίδα (symbole). Γιά ὁποιοδήποτε πρόβλημα ἀπευθυνθεῖτε ἐκεῖ.
Στό Ψαλτολόγιον ἀποκλείεται νά ἀναρτηθοῦν (ἀνεβοῦν).
 

dkalpakidis

Dimitrios Kalpakidis
Τις βλέπω τις επιλέγω αλλά δεν ανοίγουν.
Έχω την εντύπωση ότι το flash που έχει είναι παλιά έκδοση που εγώ τουλάχιστον δεν μπόρεσα να την βρω στο internet. Οπότε κάποιος αν είχε τα αρχεία καλό θα ήταν να τα ανεβάσει και στο ψαλτολογιον να υπάρχουν.
Δοκιμάστε με άλλο περιηγητή ιστού (browser)
 

Gerasimos monaxos

Ο Αγιορείτης κακοφωνίξ
Τις βλέπω τις επιλέγω αλλά δεν ανοίγουν.

Έχεις κάποιο πρόβλημα με τον Adobe Flash Player.
Αν όταν φορτώνει η σελίδα, βλέπεις μαύρες μπάρες (βλ. 1η φωτό), τότε χρειάζεσαι εγκατάσταση του Flash Player. Δώσε το στο Google και θα σου βγάλει επιλογή ώστε να κατεβάσεις αυτόν που χρειάζεσαι (υπάρχουν 3 εκδόσεις του. Μία γιά τον Internet Explorer, μία γιά τον Firefox και μία γιά όλους τους υπόλοιπους browsers. Αν κάνεις όμως εγκατάσταση online, σου εγκαθιστά αυτήν που χρειάζεσαι).

Αν έχεις ήδη εγκατεστημένο τον Flash Player, πρέπει να είναι γιά τον αντίστοιχο browser που χρησιμοποιείς εκείνη την στιγμή (π.χ. αν κάποτε μπήκες με τον IE των windows και κατέβασες τον player, σου κατέβασε την επιλογή γιά τον IE. Αν τώρα μπαίνεις στην σελίδα με Firefox, απαιτείται έτερος flash player συμβατός με τον Firefox -βλ. παραπάνω τις επιλογές, αλλιώς το πρόγραμμα θεωρεί ότι δεν εχεις player). ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Μην ψάξεις να κατεβάσεις παλαιότερους flash players, όπως αναφέρθηκε κάπου παραπάνω. Δεν λειτουργούν στις ενημερωμένες εκδόσεις των browsers, ούτε είναι συμβατοί με τις "καινούργιες" προδιαγραφές των ιστοσελίδων. Το μόνο που θα πετύχεις, είναι να κάνεις εγκατάσταση και να γεμίσεις σκουπίδια το PC σου.

Όταν λοιπόν βεβαιωθείς (με βάση τα παραπάνω), ότι τελείωσες με την εγκατάσταση του Adobe Flash Player, τότε ξαναφόρτωσε την σελίδα. Αν πάλι βλέπεις μαύρες μπάρες, πάτα "μονό αριστερό κλικ" σε μία από αυτές, γιά να σου ανοίξει ένα παράθυρο (βλ. πάνω αριστερά, στην 1η φωτό, το παράθυρο επιβεβαίωσης), στο οποίο επιλέγεις το "Allow - Επιτρέπω". Αυτό θα επιτρέψει στον browser να χρησιμοποιεί τον player στην συγκεκριμένη σελίδα.
Μετά από αυτήν την ενέργεια, κάνε "reload/Refresh - επαναφόρτωση" της σελίδας και θα πρέπει να δείς σωστά την σελίδα (βλ. 2η φωτὀ) και να μπορείς να ακούσεις τα ηχητικά.
 

Attachments

  • Page error-1.jpg
    Page error-1.jpg
    157.6 KB · Views: 33
  • Page error-2.jpg
    Page error-2.jpg
    84.4 KB · Views: 33

Α.Ροδης

Μέλος
Kαλησπερα.καλο υπολοιπο σαρακοστης.Καποιος συναδελφος που τις εχει ανεβασει ας μπει στον κοπο να τις ανεβασει.Ευχαριστω.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Kαλησπερα.καλο υπολοιπο σαρακοστης.Καποιος συναδελφος που τις εχει ανεβασει ας μπει στον κοπο να τις ανεβασει.Ευχαριστω.
Ισχύουν τα προηγούμενα και μην επανέρχεστε...
 
Top