Χερουβικό Παγκρατίου Ιερομονάχου του Ιβηρίτου Ήχος Α'

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Ο Χρίστος Ψωμιάδης μου έστειλε αυτό για να το ανεβάσω στο φόρουμ, καθ' ότι αδυνατούσε ο ίδιος λόγω ταξιδιού του στην Πόλη. (αχ ρε τυχερούλη)

Μου έγραψε:

Είναι ένα χερουβικό του Παγκρατίου Ιερομονάχου του Ιβηρίτου από τις εξηγήσεις του Χουρμουζίου Χαρτοφύλακος κατάλληλο για Κυριακές και εορτές (χωρίς το Ως τον βασιλέα)...

Καλά ψαλσίματα!
 

Attachments

  • %u03A7%u03B5%u03C1%u03BF%u03C5%u03B2%u03B9%u03BA%u03CC%u03BD %u03A0%u03B1%u03B3%u03BA%u03C1%u03B1%u0
    218.7 KB · Views: 617

Τάσος Μπόκος

Παλαιό Μέλος
Ο Χρίστος Ψωμιάδης μου έστειλε αυτό για να το ανεβάσω στο φόρουμ, καθ' ότι αδυνατούσε ο ίδιος λόγω ταξιδιού του στην Πόλη. (αχ ρε τυχερούλη)

Μου έγραψε:

Είναι ένα χερουβικό του Παγκρατίου Ιερομονάχου του Ιβηρίτου από τις εξηγήσεις του Χουρμουζίου Χαρτοφύλακος κατάλληλο για Κυριακές και εορτές (χωρίς το Ως τον βασιλέα)...

Καλά ψαλσίματα!

Ευχαριστούμε πολύ για την προσφορά του χερουβικού αυτού. Είναι πραγματικά μια πολύ όμορφη, εκκλησιαστική σύνθεση.Μακάρι να ακούγονταν συχνά τέτοια μαθήματα...
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Ο Χρίστος Ψωμιάδης μου έστειλε αυτό για να το ανεβάσω στο φόρουμ, καθ' ότι αδυνατούσε ο ίδιος λόγω ταξιδιού του στην Πόλη. (αχ ρε τυχερούλη)

Μου έγραψε:

Είναι ένα χερουβικό του Παγκρατίου Ιερομονάχου του Ιβηρίτου από τις εξηγήσεις του Χουρμουζίου Χαρτοφύλακος κατάλληλο για Κυριακές και εορτές (χωρίς το Ως τον βασιλέα)...

Καλά ψαλσίματα!
Καί σέ pdf ἀναγνώσιμο ἀπ᾿ ὅλους (πιστεύω).​
 

Attachments

  • ch_pagr_a.pdf
    218.7 KB · Views: 622

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Υπάρχει κάποια ηχογράφηση αυτού του χερουβικού? Πληροφορήθηκα ότι το ψάλλουν σε κάποιες πανηγύρεις του Όρους.
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Ευχαριστώ Νεοκλή. Αυτό στην πανήγυρη της Δοχειαρίου το είχα ξεχάσει.
Ο ψάλτης ποιος είναι;
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Ευχαριστώ Νεοκλή. Αυτό στην πανήγυρη της Δοχειαρίου το είχα ξεχάσει.
Ο ψάλτης ποιος είναι;
Σ' αυτά που ανέβασα πλην των αγιορειτών, ο πρώτος είναι ο Δημ. Παπάνης και ο δεύτερος ο Δημ. Παπαγεωργίου.
 
Top