Καλοφωνικός ειρμός «Εκύκλωσαν αι του βίου με ζάλαι» Πλ. Δ' Αθανασίου Πατριάρχου Κων/πόλεως

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Επισυναπτω κι εγω μετα τον Στρατο τον καλ. ειρμο "Εκυκλωσαν αι του βιου μου ζαλαι"απο την εκτη ωδη του μεγαλου παρακλητικου κανονος προς την Θεοτοκον σε ηχο πλ δ' μαζι με το κειμενο απο το καλοφωνικο ειρμολογιο του Γρηγοριου πρωτοψαλτου.Η συνθεση ειναι του Αθανασιου πατριαρχου Ιεροσολυμων
Το μουσικό κείμενο εδώ.
 

Attachments

  • εκυκλωσαν αι του βιου μου ζαλαι.mp3
    8.8 MB · Views: 262
Last edited by a moderator:

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Πριν απο πεντε ολοκληρα χρονια εδω στους καλοφωνικους ειχα ανεβασει το ΄΄Εκυκλωσαν αι του βιου μου ζαλαι΄΄ του Αθανασιου πατριαρχου Ιεροσολυμων!!
Τοτε δεν υπηρχε καμια ηχογραφηση και ειπα να κανω την αρχη!!Πλεον εδω τωρα σε ηχητικα ειναι σχεδον ολοι οι γνωστοι καλοφωνικοι ειρμοι!!!ξανανεβαζω καινουργιο ηχητικο ποιο καθαρο και με καινουργια ισοκρατηματα μιας και εχουμε μαθει κατιτις παραπανω στις ηχογραφησεις!!!Καπου δεν παταω καλα εναν βου και δεν το διορθωσα!!Δεν πειραζει!!δεν παμε και για τα πατριαρχεια που ελεγε και ο δασκαλος μου!!

 
Last edited by a moderator:

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Πριν απο πεντε ολοκληρα χρονια εδω στους καλοφωνικους ειχα ανεβασει το ΄΄Εκυκλωσαν αι του βιου μου ζαλαι΄΄ του Αθανασιου πατριαρχου Ιεροσολυμων!!
Τοτε δεν υπηρχε καμια ηχογραφηση και ειπα να κανω την αρχη!!Πλεον εδω τωρα σε ηχητικα ειναι σχεδον ολοι οι γνωστοι καλοφωνικοι ειρμοι!!!ξανανεβαζω καινουργιο ηχητικο ποιο καθαρο και με καινουργια ισοκρατηματα μιας και εχουμε μαθει κατιτις παραπανω στις ηχογραφησεις!!!Καπου δεν παταω καλα εναν βου και δεν το διορθωσα!!Δεν πειραζει!!δεν παμε και για τα πατριαρχεια που ελεγε και ο δασκαλος μου!!

Ευχαριστω πολυ φιλε Νεοκλη...με την ευκαιρια ευχομα σε σε και σεο λο το φορουμ χρονια πολλα καλη πρωτοχρονια υγεια και καλα ψαλσιματα!!!
 
Top