[Ψάχνω] Δάσκαλο Φωνητικής στην Πάτρα

Kostas Tsig

Μαθητευόμενος Ιεροψάλτης
Γνωρίζετε κάποιο καλό δάσκαλο που να κάνει μαθήματα φωνητικής και ορθοφωνίας, ή κάποιο ωδείο όπου γίνονται μαθήματα σε καλή τιμή στην Πάτρα;
 

eltorro

Νέο μέλος
Ενας ειναι ο κορυφαιος δασκαλος φωνητικης στην πατρα( ισως και πανελληνιως) με εμφαση στην ιεροψαλτικη τεχνη : Ο Κων. Μπαλατης- Αξιος μαθητης και συνεχιστης του θρυλικου ονουφριου σωχου.
 

Kostas Tsig

Μαθητευόμενος Ιεροψάλτης
Ενας ειναι ο κορυφαιος δασκαλος φωνητικης στην πατρα( ισως και πανελληνιως) με εμφαση στην ιεροψαλτικη τεχνη : Ο Κων. Μπαλατης- Αξιος μαθητης και συνεχιστης του θρυλικου ονουφριου σωχου.

Διδάσκει σε κάποιο ωδείο;
 

eltorro

Νέο μέλος
Ναι στο Ευρωπειο Ωδειο. Στο πανω μερος της πλατειας γεωργιου επι της κανακαρη. Ειναι ακριβως πανω απο το πολυεδρο βιβλιοπωλειο. Καλη τυχη!
 
Γνωρίζετε κάποιο καλό δάσκαλο που να κάνει μαθήματα φωνητικής και ορθοφωνίας, ή κάποιο ωδείο όπου γίνονται μαθήματα σε καλή τιμή στην Πάτρα;
Βασιλης σακκαλης. Δεν θυμαμαι σε ποιο ωδειο ειναι και δεν εχω τ τηλεφωνο τ διαθεσιμο. Εχω ομως το τηλεφωνο του αδερφου του, πρωην καθηγητη μ στην βυζαντινη, αν ενδιαφερεσαι στειλε μου μηνυμα christosl467@gmail.com
 

Βαγγέλης Μπισύρης

Παλαιό Μέλος
Επίσης εξαιρετική στη δουλειά της είναι η κα Αλίκη Ζαφείρη. Έχει την ικανότητα να εντοπίζει τα αδύνατα σημεία στην τεχνική του καθενός και να τα διορθώνει με τις κατάλληλες εξατομικευμένες τεχνικές. Συνεργάζεται με το Λινείο Ωδείο, το Σύγχρονο Ωδείο, και έχει και δικό της χώρο. Νομίζω με μια αναζήτηση στο google θα βρείτε εύκολα τα τηλέφωνα. Όποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες σε προσωπικό μήνυμα.
 

alexis19

Αλέξιος Καλαπόδης
Ο Κωνσταντίνος Μπαλατής Πρωτοψάλτης - Καθηγητής Βυζαντινής Μουσικής καθώς και Ορθοφωνίας - Φωνητικής την οποία εδιδάχθη επί 4 συναπτά έτη. Με αγάπη και υπομονή μεταλαμπαδεύει πολλά χρήσιμα στοιχεία καθώς και αρκετές τεχνικές ασκήσεις μέσα από τη μέθοδο της διδασκαλίας, ώστε να υπάρχει μια καλύτερη έκφραση και παράλληλα άνεση εις το Ιερόν αναλόγιο, επίσης έχει μαθητές αρκετούς ιεροψάλτες και τραγουδιστές από την Πάτρα και όχι μόνο. Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα. Καλή τύχη!!!
 

legetos

Παντοτινός μαθητής
Εκ πείρας και μόνο θα επιβεβαιώσω τον eltorro. O Δάσκαλος Κωνσταντίνος Μπαλατής Είναι ότι καλύτερο μπορείς να βρείς στην Πόλη της Πάτρας και όχι μόνο!Είμαι μαθητής του εδώ και 3.5 χρόνια και έχω γνωρίσει την πραγματική μου φωνή με πλήρη αλλαγή καθώς και αύξηση της αντοχής,ενδυνάμωση της αναπνοής και σωστη προφορά των λέξεων.
Είναι άξιος συνεχιστής του μεγάλου Δασκάλου Ωνούφριου Σώχου.
Θα τον βρέις στο Ευρώπιο Ωδείο από Δευτέρα Εώς Πέμπτη Άφου έχει μαθητές και στην Αθήνα κάθως διατηρεί και το Αναλόγιο της Παναγίας των Βλαχερνών στο Κερατσίνι.
 

nikolas00

Νέο μέλος
Γνωρίζετε κάποιο καλό δάσκαλο που να κάνει μαθήματα φωνητικής και ορθοφωνίας, ή κάποιο ωδείο όπου γίνονται μαθήματα σε καλή τιμή στην Πάτρα;

Βασιλης Σακαλης στο "Ευρωπειο ωδειο" διδακει.Εξαιρετικος κ ως δασκαλος κ ως ανθρωπος!!Τωρα αν θες τον καλυτερο της Ελλαδος η κ της γης ολοκληρης,οπως λενε καποιοι συναδελφοι για καποιον Μ.Κ. τι να σου πω.Η χαζομαρα εχει κ ορια!!!Φιλικα στο λεω.Καλη χρονια ::cool:
 
Last edited:

ath_vas

Νέο μέλος
Ενδιαφέρομαι και εγώ για φωνητική στην Πάτρα..Τα παραπάνω ισχύουν ακομα;
Καλημέρα, δε ξέρω αν ισχύουν γιατί δε ζω στη Πάτρα αλλά στη Θήβα. Ξέρω όμως ότι εδώ και 3 χρόνια που κάνω φωνητική με τη Βιβή Κίτσου μέσω skype, ναι γίνεται και μέσω skype έχει αλλάξει η φωνή μου. Δες εδώ:http://vocalmagicworld.gr/
 
Last edited:

ioannoun

Μέλος
Καλημέρα, δε ξέρω αν ισχύουν γιατί δε ζω στη Πάτρα αλλά στη Θήβα. Ξέρω όμως ότι εδώ και 3 χρόνια που κάνω φωνητική με τη Βιβή Κίτσου μέσω skype, ναι γίνεται και μέσω skype έχει αλλάξει η φωνή μου. Δες εδώ:http://vocalmagicworld.gr/
Και να μην έκανες μαθήματα πάλι θα άλλαζε η φωνή σου εφόσον ψάλλεις ή τραγουδάς.
 

ath_vas

Νέο μέλος
Και να μην έκανες μαθήματα πάλι θα άλλαζε η φωνή σου εφόσον ψάλλεις ή τραγουδάς.
Όταν έγραψα "έχει αλλάξει η φωνή μου" εννοώ αυτό που γράφει παραπάνω ο legetos στο μνμ #8:"έχω γνωρίσει την πραγματική μου φωνή με πλήρη αλλαγή καθώς και αύξηση της αντοχής, ενδυνάμωση της αναπνοής και σωστη προφορά των λέξεων.".

Νομίζω ότι η φωνή αλλάζει ακόμα και αν δεν ψάλλει ή τραγουδά κάποιος.
 

legetos

Παντοτινός μαθητής
Ενδιαφέρομαι και εγώ για φωνητική στην Πάτρα..Τα παραπάνω ισχύουν ακομα;
Καλησπέρα! Ο Κωνσταντίνος Μπαλατής είναι στο Ευρώπιο ωδείο ακόμα. Εγω εξακολουθώ και κάνω μαθήματα. Σίγουρα δευτέρα απόγευμα είναι εκεί.
 
Top