17. Ἀκολουθία Ἁγίου Πατρικίου Φωτιστοῦ Ἰρλανδίας

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Last edited:

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
π. Μάξιμος;63184 said:

Μιά ἔκπληξη στήν ἱστοσελίδα τοῦ π. Leo (Μάρτιος 17β), ποίημα τοῦ Παναγιώτου Μιχ. Σόμαλη, Ἀναγνώστου, Πρωτοψάλτου καί Γενικοῦ Συντονιστοῦ τοῦ Ψαλτολογίου.

http://analogion.net/glt/texts/Mar/Patrick Greekservice.pdf



Κανών, οὗ ἡ ἀκροστιχίς ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ( ἄνευ τῶν Θεοτοκίων)!

Συγχαρητήρια στον αγαπητό Παναγιώτη

Δ.
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Ευχαριστώ θερμώς τον π. Μάξιμο για την προβολή του έργου μου "πάλιν και πολλάκις".

Στο παρελθόν συνέγραψα ικανό αριθμό ακολουθιών προσχισματικών αγίων της Δύσεως κατόπιν αιτημάτων Ορθοδόξων από τις ΗΠΑ, την Μ. Βρετανία, τη Γερμανία και άλλες χώρες του εξωτερικού.
 

Ευθύμιος

Παλαιό Μέλος
Συγχαρητήρια σε όλους όσους συμβάλλουν στην ανάρτηση ακολουθιών αγίων που είναι δυσεύρετοι καθώς και σε όσους γράφουν ακολουθίες (έχω στο μυαλό μου τώρα τον κ. Παναγιώτη Σόμαλη για την ακολουθία του Αγίου Πατρικίου). Και πάλι συγχαρητήρια σε όλους σας!
Υ.Γ: Παράκληση στον Άγιο Πατρίκιο υπάρχει;
 

sdc8874

Νέο μέλος
Ἁγίοις Πατρὸς ἡμῶν Πατρικίου, Ἐπισκόπου Ἀρμαχίας καὶ Φωτιστοῦ τῆς Ἰρλανδίας, τοῦ θαυματουργοῦ.
 

Attachments

  • March 17 - Service to Saint Patrick, enlightener of Ireleand.pdf
    958.7 KB · Views: 133

atsiaras

Νέο μέλος
Συγχαρητήρια σε όλους όσους συμβάλλουν στην ανάρτηση ακολουθιών αγίων που είναι δυσεύρετοι καθώς και σε όσους γράφουν ακολουθίες (έχω στο μυαλό μου τώρα τον κ. Παναγιώτη Σόμαλη για την ακολουθία του Αγίου Πατρικίου). Και πάλι συγχαρητήρια σε όλους σας!
Υ.Γ: Παράκληση στον Άγιο Πατρίκιο υπάρχει;
Υπάρχει παράκληση του π. Νικοδήμου Αεράκη, με βάση κανόνα του όρθρου που συνέγραψε ο ίδιος.
 
Top