Κυριακή 29 Ιουνίου Πέτρου και Παύλου

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Ήμουν στο Άγιον Όρος και μάλλον εκεί θα είμαι των αποστόλων με το παλαιό ημερολόγιο.
Θα πας στην πανήγυρη της Καρακάλου?...θα περιμένουμε με αγωνία...:)
 
Last edited:

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Ήμουν στο Άγιον Όρος και μάλλον εκεί θα είμαι των αποστόλων με το παλαιό ημερολόγιο. Δεν κάνω φιγούρα, αλλα υπόσχομαι να γράψω τα όσα θα ψαλλούν εκεί αργότερα...

Περιμένουμε να κάνεις πράξη τις δεσμεύσεις σου για μια καλύτερη Ελλάδα.... :wink::p
 

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Περιμένουμε να κάνεις πράξη τις δεσμεύσεις σου για μια καλύτερη Ελλάδα.... :wink::p

Απαξιώ....:mad::mad::mad::wink::cool:

Παιδια ψυχραιμια παρακαλω .


Αστεϊσμός ήταν κ. Βαγγέλη, νομίζω πως ο φίλτατος Θανάσης το κατάλαβε, εξ ου και οι φατσούλες από μέρους μου αλλά και από μέρους του. Δεν ήταν κομματικό το "σλόγκαν", απλά αστεϊζόμενος υπογράμμισα το ενδιαφέρον και την αναμονή μας για τις ηχογραφήσεις που υποσχέθηκε.

Όπως καταλαβαίνεις Θανάση η δέσμευσή σου όσο πάει και σοβαρεύει !!! :D:p
 

Lampadarios

Καλαφάτης Θανάσης
Φυσικά καμμιά παρεξήγηση αγαπητέ stapaman....

Δεν εγγυώμαι για ηχογραφήσεις αλλα κατι θα γίνει.
Στην αγρυπνία (Ι.Μ. Διονυσίου) θα ψάλλουν απ'ότι ξέρω ο κ. Αλυγιζάκης στον ένα χορό και στον άλλο χορό οι αδελφοί Παπαεμμανουήλ με τη χορωδία τους (μαθητές του Ταλιαδώρου απο τη Δράμα - και τα τελευταία χρόνια δάσκαλοί μου χρηματίσαντες) που θα έρθουν μαζί με τον εορτάζοντα δεσπότη τους Παύλο, προς τιμήν του επίσης εορτάζοντα ηγουμένου Πέτρου....
Γι αυτό υποπτεύομαι οτι θα είναι ίσως και λίγο κοσμικό το ύφος...
Ωστόσο θα φέρω ότι μπορέσω..........
 

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Μάζευε κι ας είν' και ρώγες λένε στο χωριό μου! :)
 
Top