Στην εορτή των 18 εν Λαρίση Αγίων το 2008.

Χρόνια πολλά στον δάσκαλο μου Αθανάσιο Παναγούλη με υγεία και ευτυχία.
Η ηχογράφηση έγινε το 2008 στον Ι.Ν.Αγίου Νικολάου Λάρισας 1η Κυριακή του Νοεμβρίου.
 

Attachments

  • DinamisKritosPanagoulisAthanasiosA'Meros.mp3
    2.9 MB · Views: 155
  • DinamisKritosPanagoulisAthanasiosB'Meros.mp3
    2 MB · Views: 84
Last edited:
Της ίδιας ημέρας ... 2008.:)
Το χερουβικό είναι από το βιβλίο του Χατζημάρκου(Θεία λειτουργία)........
 

Attachments

  • XeroubikonTritouHxouPanagoulisAthanasios.mp3
    9.3 MB · Views: 98
Last edited:

vaiacum

Ποιος είπε ότι ο Δημήτρης Μητροπάνος δεν ζει πια;;
Ο κ. Παναγούλης είναι γνωστός στη Θεσσαλία (τουλάχιστον). Προσωπικά, δεν μπορώ να πώ ότι ενθουσιάζομαι με το άκουσμα, κυρίως λόγω απίστευτα αργής χρονικής αγωγής στην εκτέλεση των κομματιών. Ακόμα κι αν η φωνή κάποιου μου αρέσει, όταν τον ακούω να εκτελεί σε λανθασμένο χρόνο τα μέλη, με «χαλάει»....
Πρώτη φορά που τον άκουσα, ήταν πριν από 28 ολόκληρα χρόνια, όταν είχε το ρόλο του εξεταστή των μαθητών του Δημοτικού Ωδείου Καρδίτσας, όπου μάθαινα μουσική. Πόσων χρόνων είναι σήμερα;;;;;;

Δημ. Καταραχιάς
 

karandreas lazaros

Π. Λάζαρος καρανδρέας
Πείτε μου τη γνώμη σας.
Ευχαριστώ!:)
Αδελφέ μου, σημασία έχει η δική σου άποψη για το δάσκαλό σου γιατί τον γνώρίζεις σαν δάσκαλο, σαν μουσικό, σαν θεωρητικό, πολλές φορές σαν πατέρα ή αδελφό. Η σχέση του δασκάλου με το μαθητή είναι πολύ ιδιαίτερη και ό,τι και να σου πει κανείς ή ακούσεις από άλλους είναι καθαρά υποκειμενισμός. Η δική μου άποψη αν θες: Πολύ καλή φωνή με ορισμένα ιδιαίτερα, λυρικά στοιχεία, που όμως, προσδίδουν εκκλησιαστικό ύφος. Η καταγωγή του δασκάλου σου από Λάρισα;
 
Αδελφέ μου, σημασία έχει η δική σου άποψη για το δάσκαλό σου γιατί τον γνώρίζεις σαν δάσκαλο, σαν μουσικό, σαν θεωρητικό, πολλές φορές σαν πατέρα ή αδελφό. Η σχέση του δασκάλου με το μαθητή είναι πολύ ιδιαίτερη και ό,τι και να σου πει κανείς ή ακούσεις από άλλους είναι καθαρά υποκειμενισμός. Η δική μου άποψη αν θες: Πολύ καλή φωνή με ορισμένα ιδιαίτερα, λυρικά στοιχεία, που όμως, προσδίδουν εκκλησιαστικό ύφος. Η καταγωγή του δασκάλου σου από Λάρισα;

Είναι από Λάρισα αλλά μουσική έμαθε στο Βόλο κοντά στο Μεγάλο Χατζημάρκο.
 
Last edited by a moderator:
Από τον πρωτοψάλτη του Ι.Ν. Αγίου Νικολάου Λάρισας Παναγούλη Αθανάσιο.
Στην εορτή των 18 εν Λαρίση Αγίων το 2008.
Όσοι πιστοί απολαύστε τον!:)
 

Attachments

  • Track31KaiEylogimeniPanagoulis2008.mp3
    8.1 MB · Views: 130

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Από τον πρωτοψάλτη του Ι.Ν. Αγίου Νικολάου Λάρισας Παναγούλη Αθανάσιο.
Στην εορτή των 18 εν Λαρίση Αγίων το 2008.
Όσοι πιστοί απολαύστε τον!:)

Αν αυτο λεγεται απολαυση τοτε καθε σχολιο περιττευει...!!!
 
Top