[Ψάχνω] π. Αλέξιος Ξενοφωντινός

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Έχω ακούσει τον ηγούμενο γ. Αλέξιο Ξενοφωντινό από την ηχογράφηση "Easter on Mount Athos" (Πάσχα στο Άγιον Όρος) και είναι συναρπαστικός. Έχει κανείς πληροφορίες για τους δασκάλους του ή άλλες ηχογραφήσεις του μήπως; Ευχαριστώ.
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Δεν ξέρω πώς ξαναθυμήθηκα τον πατέρα Αλέξιο αλλά εάν έχει κανείς κάτι στο αρχείο του να ανεβάσει θα ήταν ευχής έργον. Ευχαριστώ πολύ.
 

pasapoyn

Παναγιώτης Σαπουντζής
Έχω ακούσει τον ηγούμενο γ. Αλέξιο Ξενοφωντινό από την ηχογράφηση "Easter on Mount Athos" (Πάσχα στο Άγιον Όρος) και είναι συναρπαστικός.

Προφανώς από την παραπάνω έκδοση έχει ανεβάσει στην σελίδα του αρκετά αποσπάσματα ο Γ. Μιχαλάκης.

http://graeca.mrezha.net/upload/MontrealPsaltiki/Father_Alexios_Hegoumenos_Moni_Xenophondos/
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Η έκδοση αυτή όμως είναι εμπορική και δεν γνωρίζω εάν υπάρχει ευλογία. Φαντάζομαι όλο και κάτι θα έχουν οι φιλοαγιορείτες του φόρουμ από καμια πανήγυρη. Δεν μπορεί.
 

xrth

Πρωτοπρεσβύτερος Χρυσοβαλάντης Θεοδώρου
Έχω ακούσει τον ηγούμενο γ. Αλέξιο Ξενοφωντινό από την ηχογράφηση "Easter on Mount Athos" (Πάσχα στο Άγιον Όρος) και είναι συναρπαστικός. Έχει κανείς πληροφορίες για τους δασκάλους του ή άλλες ηχογραφήσεις του μήπως; Ευχαριστώ.

Εἶναι πρακτικός. Ἐλάχιστα μουσικά, ἀλλὰ λυγιρόφθογγος.
Ἔχω ἦχο, ἀλλὰ μὲ τὶ νὰ πρωτοασχοληθῶ;
 

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Φοβερό βιντέο -ντοκιμαντέρ εγώ το κατέβασα και το αποθήκευσα στον υπολογιστή μου είναι παλιό αλλά αξίζει
 

xelwnas

Παλαιό Μέλος
Απο τη φετινη πανηγυρη της Οδηγητριας ''Παντα εν Σοφια''
 

Attachments

  • Πάντα εν σοφία.mp3
    10.2 MB · Views: 110
Top