Καραμπασης Δανιηλ=Στιχοι Δοξολογιας (Βαγ Λιναρδακη) δευτεροπρωτος

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Επισυναπτω στιχους δοξολογιας δικης μου συνθεσης σε δευτεροπρωτο .
Ψαλλει ο πρωτοψαλτης του Ιερου Ναου Αγιας Αικατερινης Πετραλωνων Δανιηλ
Καραμπασης . Θερμα τον ευχαριστω .
 

Attachments

  • 7'06''=Δοξολογια Β.Λ...δευτεροπρωτος.mp3
    3.3 MB · Views: 218
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Πολλές φορές μίλησα για το συγγραφικό τάλαντο του Βαγγέλη Λιναρδάκη και το ερμηνευτικό τάλαντο του Δανιήλ Καραμπάση, όπως και για την εξαίρετη συνεργασία των δύο που παράγει αυτό το θαυμαστό αποτέλεσμα.

Σήμερα θα πώ ότι είμαι περήφανος διότι μέσα στο ψαλτολόγιο υπάρχουν αυτοί οι δύο υπέροχοι Άνθρωποι που με το ύφος τους και το ήθος τους διδάσκουν πολλούς εξ΄ημών.
Χαίρομαι διότι με τιμούν με την φιλία τους.
 

xarpan0

Νέο μέλος
Επισυναπτω στιχους δοξολογιας δικης μου συνθεσης σε δευτεροπρωτο .
Ψαλλει ο πρωτοψαλτης του Ιερου Ναου Αγιας Αικατερινης Πετραλωνων Δανιηλ
Καραμπασης . Θερμα τον ευχαριστω .

Απὀ δοξολογίες εχουν γραφτει αρκετές μα η συνευρεσις του δευτεροπρωτου με τους στιχους της μεγ. Δοξολογίας στο συγκεκριμένο μαθημα ειναι κατι ξεχωριστό και όμορφο!!!συγχαρητηρια στον κ.Ευαγγελο Λιναρδάκη και στον κ.Καραμπαση!!!! παρακαλούμε ας ανεβεί και το κειμενο !!!
 
Last edited:

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Οχι δεν το εχω ανεβασει (προς το παρων) . Πως την βρισκεις απο ακουσμα ;

Ειναι ιδιαιτερο το ακουσμα κ πολυ ομορφο!! Ανυπομονω να τη ψαλλω κ εγω!!:D:D:D Και για να γινει αυτο πρεπει να εχω κ το κειμενο...:wink::p:p:D:D:D:D
Να'στε καλα κ. Βαγγελη για ολα αυτα τα ωραια που τοσο απλοχερα μας χαριζετε!!!!!!!!:)
 

Λεωνίδας

Λεωνίδας Γαρουφαλῆς
Ἕνα μεγάλο μπράβο καί στούς δύο, τόσο στόν συγγραφέα κυρ-Βαγγέλη, ὅσο καί στόν ἑρμηνευτή κυρ-Δανιήλ Καραμπάτση.
Νομίζω ὅτι ἀξίζει νά λέγεται σέ πανηγύρεις ἀντί γιά ἀργή δοξολογία. Εἶναι πολύ ἔντεχνη.:)
 

jimis

Παλαιό Μέλος
Επισυναπτω στιχους δοξολογιας δικης μου συνθεσης σε δευτεροπρωτο .
Ψαλλει ο πρωτοψαλτης του Ιερου Ναου Αγιας Αικατερινης Πετραλωνων Δανιηλ
Καραμπασης . Θερμα τον ευχαριστω .

Ευχαριστούμε για τα πολύ ωραία ακούσματα!!:)μία ωραία δοξολογία!!!ούτε αργή ουτε πολυ σύντομη Και το ικετευτικό ύφος του δευτέρου με το πανηγυρικό του πρωτου ήχου δένει το μάθημα:rolleyes:Συμβάλει και η σωστη απόδοση των διαστημάτων στο ηχητικό:eek:.Συγχαρητήρια στον συνθέτη Ευάγγελο Λιναρδάκη και στον ερμηνευτή κ. Δανιήλ για την προσφορά τους στο φόρουμ:eek:Τι θα γινει με το κείμενο??:D
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Οριστε και το κειμενο αγαπητοι φιλοι , αδιορθωτο οπως παντα απο την αρχικη του μορφη και με τα οποια ορθογραφικα του λαθη (εχω εξηγησει απο παλια οτι η ορθογραφια δεν ειναι απο τα φορτε μου) .
Οσοι πιστοι προσελθετε .
 

Attachments

  • Δοξολογια Βαγ Λιναρδακη=Δευτεροπρωτος.pdf
    1.8 MB · Views: 515
P

PANROUST

Guest
Περιμένουμε και το μουσικό κείμενο.Συγχαρητήρια κ.Λιναρδάκη!!!Τα συγχαρητήρια στον φίλο μου Δανιήλ από κοντά :D
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Ωραία και μερακλίδικη δοξολογία του κυρ-Βαγγέλη στο (ωραίο και μερακλίδικο) καρτζιάρ, εκτελεσμένη (ωραία και μερακλίδικα:wink:) από τον Δανιήλ! Ένα μεγάλο μπράβο κι από μένα.

Μια μικρή ένσταση στο απήχημα όμως. Στον Δι η ποιότητα είναι Νεανές και αυτό θάπρεπε να πούμε αφού από Δι είναι γραμμένο το μάθημα. Εγώ βέβαια, αν έπρεπε να πω κάτι θα έλεγα Νε :wink:

Λεπτομέρεια αυτό βέβαια, η εκτέλεση είναι εξαιρετική (ούτε κι ο τεχνητός ισοκράτης δεν με ενοχλεί πια :eek:)

Χάρης
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Ωραία και μερακλίδικη δοξολογία του κυρ-Βαγγέλη στο (ωραίο και μερακλίδικο) καρτζιάρ, εκτελεσμένη (ωραία και μερακλίδικα:wink:) από τον Δανιήλ! Ένα μεγάλο μπράβο κι από μένα.

Μια μικρή ένσταση στο απήχημα όμως. Στον Δι η ποιότητα είναι Νεανές και αυτό θάπρεπε να πούμε αφού από Δι είναι γραμμένο το μάθημα. Εγώ βέβαια, αν έπρεπε να πω κάτι θα έλεγα Νε :wink:

Λεπτομέρεια αυτό βέβαια, η εκτέλεση είναι εξαιρετική (ούτε κι ο τεχνητός ισοκράτης δεν με ενοχλεί πια :eek:)

Χάρης
Μαλλον σωστη η παρατηρηση σου φιλε Χαρη.Να πω την αληθεια μου δεν το προσεξα.Συνηθως οτι γραφω το λεω με την μια και μια που περναω και τα ισοκρατηματα!!μετα το ακουω για τυχον λαθη μα το απηχημα μου ξεφυγε!!γιατι σου λεει ο Δανιηλ ποιος ακουει το απηχημα ??..........Ενας καλος δασκαλος μουσικης ..Ευχαριστω για την υποδειξη!!με την ευκαιρια ευχαριστω και τους υπολοιπους για τα καλα τους λογια και τον φιλο Ευαγγελο βεβαια για την ωραια δοξολογια που εγραψε!!!!
 

ATHAN

Αθανάσιος Μπακαλούδης
Επισυναπτω στιχους δοξολογιας δικης μου συνθεσης σε δευτεροπρωτο .
Ψαλλει ο πρωτοψαλτης του Ιερου Ναου Αγιας Αικατερινης Πετραλωνων Δανιηλ
Καραμπασης . Θερμα τον ευχαριστω .

Εἶδα ὅτι οἱ δυό ΜΕΓΑΛΟΙ συναντήθηκαν… καί προσπάθησα νά τούς βάλω ἀντάμα.
Ἐδῶ θά βρεῖτε τό ἐξαίρετο κείμενο τῆς δοξολογίας τοῦ Βαγγέλη Λιναρδάκη καί ὡς attachment τήν ἀπίθανη ἀπόδοση τοῦ Δανιήλ ἐν μέσῳ τῆς καμίνου, διότι οἱ στοῖχοι τοῦ Βαγγέλη μοιάζουν πραγματικά μέ κάμινο.
 

Attachments

  • Δοξολογια Βαγ Λιναρδακη=Δευτεροπρωτος.pdf
    5.1 MB · Views: 183
Εἶδα ὅτι οἱ δυό ΜΕΓΑΛΟΙ συναντήθηκαν… καί προσπάθησα νά τούς βάλω ἀντάμα.
Ἐδῶ θά βρεῖτε τό ἐξαίρετο κείμενο ... καί ὡς attachment τήν ἀπίθανη ἀπόδοση τοῦ Δανιήλ ....

ανοίγω το αρχείο με το Adobe Reader, βλέπω το συνδετηράκι πάνω, αλλά κάνοντας κλικ πάνω του, δεν βγαίνει το ηχητικό, ως είθισται.
Μου διαφέυγει κάτι ; :confused:
 
Top