Γουμένισσα : Μήπως έχεις τίποτα από τις παρακλήσεις που δείχνει στο 4Ε;

T

tasos1985

Guest
ΕΧΩ ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΔΥΟ CD ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΓΑΡΤΣΟΥΝΙΕΣ ΑΠΟ ΚΑΤΟ Κ ΚΟΛΑΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ,ΔΥΣΤΙΧΩΣ
 

πεταστής

Παλαιό Μέλος - Χαράλαμπος
Θα προσπαθήσω να κάνω εγγραφή την παράκληση την ώρα που θα την δείχνει και να την ανεβάσω, αλλά δεν ξέρω πότε θα έχει την παράκληση..
Κάθε μεσημέρι (γιατί αν τις δείχνει θα τις δείχνει το μεσημέρι, από ότι γνωρίζω) το προγραμματίζω να κάνω εγγραφή αλλά έχει αρκετό καιρό να δείξει..

Ζητώ λοιπόν την υπομονή σας, μέχρι να δείξει καμία παράκληση με τον π.Ραφαήλ..

Επιπλέον, αν μάθει κανένας ότι λ.χ. αύριο θα έχει παράκληση ας μου το πει για να το προγραμματίσω...

Να κάνω την εγγραφή μόνο σε ήχο ή και εικόνα (σε εικόνα όμως μάλλον κολλάει λίγο)??
Τις εγγραφές τις κάνω απευθείας από το Internet...

Ευχαριστώ!
 
Θα προσπαθήσω να κάνω εγγραφή την παράκληση την ώρα που θα την δείχνει και να την ανεβάσω, αλλά δεν ξέρω πότε θα έχει την παράκληση..
Κάθε μεσημέρι (γιατί αν τις δείχνει θα τις δείχνει το μεσημέρι, από ότι γνωρίζω) το προγραμματίζω να κάνω εγγραφή αλλά έχει αρκετό καιρό να δείξει..

Ζητώ λοιπόν την υπομονή σας, μέχρι να δείξει καμία παράκληση με τον π.Ραφαήλ..

Επιπλέον, αν μάθει κανένας ότι λ.χ. αύριο θα έχει παράκληση ας μου το πει για να το προγραμματίσω...

Να κάνω την εγγραφή μόνο σε ήχο ή και εικόνα (σε εικόνα όμως μάλλον κολλάει λίγο)??
Τις εγγραφές τις κάνω απευθείας από το Internet...

Ευχαριστώ!

Μπορείς να μου πεις τον τρόπο με τον οποίο κάνεις την εγγραφή,αν επιτρεπεται?
 

πεταστής

Παλαιό Μέλος - Χαράλαμπος
Μπορείς να μου πεις τον τρόπο με τον οποίο κάνεις την εγγραφή,αν επιτρεπεται?
Φυσικά και επιτρέπεται..:)
Σύμφωνα με προγράμματα που προτάθηκαν εδώ
Αντιμετωπίζω κάποια όμως προβλήματα με την εγγραφή, αλλά υποθέτω που σε 2-3 μέρες θα βρω κάποια λύση...
 

πεταστής

Παλαιό Μέλος - Χαράλαμπος
Υπάρχει μήπως πρόβλημα (λ.χ.πνευματικά δικαιώματα και δε ξέρω τί άλλο) στις παρακλήσεις ή και γενικά σε ότι δείχνει η 4ε για να ανεβούν στο ψαλτολόγιο;

Κάνω μία προσπάθεια να γράψω τις παρακλήσεις από τη Γουμένισσα και αν δεν επιτρέπεται να ανεβούν, μη κάνω τζάμπα κόπο...

Αν δεν υπάρχει πρόβλημα ευελπιστώ πως μετά την διακαινήσιμο εβδομάδα θα έχω κάποιες ακολουθίες για να τις ανεβάσω όπως είχε ζητηθεί σε αυτό το θέμα..

Ευχαριστώ!
Καλή Ανάσταση!
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Βασικά, για οποιαδήποτε τηλεοπτική προβολή υφίστανται πνευματικά δικαιώματα του καναλιού. Επειδή, όμως, δεν τα εκμεταλλεύονται εμπορικά, ας ανέβουνε και, σε περίπτωση υπάρξει διαμαρτυρία, τα κατεβάζουμε.
 

πεταστής

Παλαιό Μέλος - Χαράλαμπος
Χριστός Ανέστη!

Ποιες παρακλήσεις ετοιμάζεται να ανεβάσετε;
Από το ιερό κοινόβιο του Οσίου Νικοδήμου στο Πεντάλοφο Γουμενίσσης είναι αυτές;

Σας ρωτάω διότι έχω γράψει και εγώ κάποιες και τις ετοίμαζα για ανέβασμα...
Ὀμως τις έγραψα με το DVDwritter της τηλεοράσεως και πρώτα πρέπει να τις αντιγράψω σε dvd και να τα περάσω στον υπολογιστη........Έχει δηλαδή κάποια διαδικασία..
Έχω την παράκληση της παναγίας Παραμυθίας από το κοινόβιο του οσίου Νικοδήμου και 2 παρακλήσεις από το μοναστήρι των Ραφαήλ, Νικολάου και Ειρήνης.
 
T

tasos1985

Guest
Χριστός Ανέστη!

Ποιες παρακλήσεις ετοιμάζεται να ανεβάσετε;
Από το ιερό κοινόβιο του Οσίου Νικοδήμου στο Πεντάλοφο Γουμενίσσης είναι αυτές;

Σας ρωτάω διότι έχω γράψει και εγώ κάποιες και τις ετοίμαζα για ανέβασμα...
Ὀμως τις έγραψα με το DVDwritter της τηλεοράσεως και πρώτα πρέπει να τις αντιγράψω σε dvd και να τα περάσω στον υπολογιστη........Έχει δηλαδή κάποια διαδικασία..
Έχω την παράκληση της παναγίας Παραμυθίας από το κοινόβιο του οσίου Νικοδήμου και 2 παρακλήσεις από το μοναστήρι των Ραφαήλ, Νικολάου και Ειρήνης.

Αληθος ανεστη,συγνωμη για την επεμβαση αλλα οι παρακλησοις στον αγιο ραφαηλ που λετε δεν ειναι στο μοναστηρι του αγιου Ραφαηλ,ειναι στην μητροπολη Γουμενησσις(Παναγια Γουμενησσα).να στε καλα.η Ανασταση του Κυριου να δωση λαμψη σε ολεσ τοισ καρδιες του κοσμου.
 
T

tasos1985

Guest
Χριστός Ανέστη!

Ποιες παρακλήσεις ετοιμάζεται να ανεβάσετε;
Από το ιερό κοινόβιο του Οσίου Νικοδήμου στο Πεντάλοφο Γουμενίσσης είναι αυτές;

Σας ρωτάω διότι έχω γράψει και εγώ κάποιες και τις ετοίμαζα για ανέβασμα...
Ὀμως τις έγραψα με το DVDwritter της τηλεοράσεως και πρώτα πρέπει να τις αντιγράψω σε dvd και να τα περάσω στον υπολογιστη........Έχει δηλαδή κάποια διαδικασία..
Έχω την παράκληση της παναγίας Παραμυθίας από το κοινόβιο του οσίου Νικοδήμου και 2 παρακλήσεις από το μοναστήρι των Ραφαήλ, Νικολάου και Ειρήνης.
Περειμενουμε πως κ πως το υλικοσου να το ακουσουμε.
 

πεταστής

Παλαιό Μέλος - Χαράλαμπος
Αληθος ανεστη,συγνωμη για την επεμβαση αλλα οι παρακλησοις στον αγιο ραφαηλ που λετε δεν ειναι στο μοναστηρι του αγιου Ραφαηλ,ειναι στην μητροπολη Γουμενησσις(Παναγια Γουμενησσα).να στε καλα.η Ανασταση του Κυριου να δωση λαμψη σε ολεσ τοισ καρδιες του κοσμου.

Έχεις δίκιο...
Οπότε σε αυτό το θέμα μάλλον θα ανεβούν οι ακολουθίες και από την Παναγία Γουμενησσα, αλλά και από το Πεντάλοφο.. Ή ας ανοιχτεί άλλο θέμα....



Περειμενουμε πως κ πως το υλικοσου να το ακουσουμε.
Για εσένα ξεκίνησα τις εγγραφές αυτές:wink:



Ευχαριστούμε, αλλά αν θέλετε μπορείτε να μας γράψετε από ποιο μοναστήρι είναι η κάθε ακολουθία;Επιπλέον το πρώτο αρχείο δεν γράφει τί περιλαμβάνει..
Έχετε και άλλες που θα ανεβάσετε;
Ευχαριστούμε και πάλι.
 

MrTasos

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ
Βασικά, για οποιαδήποτε τηλεοπτική προβολή υφίστανται πνευματικά δικαιώματα του καναλιού. Επειδή, όμως, δεν τα εκμεταλλεύονται εμπορικά, ας ανέβουνε και, σε περίπτωση υπάρξει διαμαρτυρία, τα κατεβάζουμε.

Ακριβώς.Αφήστε δε, που κάνουμε και διαφήμηση στο 4Ε :rolleyes:
 
Ευχαριστούμε, αλλά αν θέλετε μπορείτε να μας γράψετε από ποιο μοναστήρι είναι η κάθε ακολουθία;Επιπλέον το πρώτο αρχείο δεν γράφει τί περιλαμβάνει..
Έχετε και άλλες που θα ανεβάσετε;
Ευχαριστούμε και πάλι.


Δεν ξέρω από ποιο μοναστήρι είναι.
Αυτό που έχει μπερδεμένο τίτλο είναι ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΩΝ ΣΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΝΙΚΟΛΑΟ ΡΑΦΑΗΛ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ που γιορτάζουν και σήμερα.
 

πεταστής

Παλαιό Μέλος - Χαράλαμπος
Από ότι βλέπω εδώ έχετε ανεβάσει και τον παρακλητικό κανόνα στον Σταυρό..

Θα ανεβάσετε και άλλες; Ρωτάω, για να κανονίσω εγώ αυτά που έχω να μην κάνω τζάμπα κόπο να ανεβάσω κάτι που ανεβάζετε εσεις...
Για παράδειγμα ετοίμαζα να ανεβάσω την παράκληση των Αγίων Ραφαήλ, Νικολάου και Ειρήνης..

Ευχαριστώ!

ΥΓ: Όσες ανεβάσω, μάλλον θα ανεβάσω μόνο το ηχητικό για ανεβούν πιο γρήγορα... Αλλά αν τα θέλει κάποιος και με εικόνα να μου το πει.
 
Top