Δοξαστικό Αίνων Κυριακής της Σταυροπροσκυνήσεως «Τὴν ὑψηλόφρονα γνώμην»

chanendes

Ιωάννης Π. Αχιλλιάς
Το χθεσινό Δοξαστικό:
 

Attachments

  • Την υψηλόφρονα.mp3
    1.7 MB · Views: 52

IOANNIS AFBEMSA

Ψάλτης
Δοξαστικό Αίνων Κυριακής της Σταυροπροσκυνήσεως

 
Last edited by a moderator:

MISTIS

Παλαιό Μέλος
Να προσθέσω από μέρους μου το παρόν Δοξαστικό.
Ευχαριστώ.
 

Attachments

  • Δοξαστικον _Την υψηλοφρονα...._.mp3
    5.4 MB · Views: 33

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Συγχαρητήρια και στους τρείς για τις όμορφες και σοβαρές εκτελέσεις στο υπέροχο αυτό δοξαστικό.Ο φίλος ο Κώστας γνωστός σε όλους μας για την οργανωση στο ψαλτήρι του και για το στιβαρό Μακεδονίτικο ύφος του-παρότι κατά το ισχυρό γένος του κρητικός....- Ο φίλος Γιάννης για το ευαίσθητο και λεπτό της ψαλμωδίας του ύφος κατάλληλο με το κατανυκτικό της περιόδου.Θέλω όμως να καλωσορίσω και τον Γιάννη απο την Αδελαίδα και να τον συγχαρώ ως καινούριος που είναι-αν δεν κάνω λάθος-για την όμορφη απόδοση του μέλους και να πω ότι χαίρομαι όταν ακούγεται έτσι η ψαλτική σε τόπους μακρινούς.Καλωσόρισες λοιπόν και θερμές ευχαριστίες σε όλους
 

IOANNIS AFBEMSA

Ψάλτης
Θέλω όμως να καλωσορίσω και τον Γιάννη απο την Αδελαίδα και να τον συγχαρώ ως καινούριος που είναι-αν δεν κάνω λάθος-για την όμορφη απόδοση του μέλους και να πω ότι χαίρομαι όταν ακούγεται έτσι η ψαλτική σε τόπους μακρινούς.Καλωσόρισες λοιπόν και θερμές ευχαριστίες σε όλους

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια Αντώνη.

Ολα προς Δόξαν Θεού
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Nα και η δική μου εκτέλεση (με την κυριολεκτικη σημασία της λέξης) στα τρία μέτρα.......Πάντα γειά.
 

Attachments

  • την υψηλοφρονα.mp3
    3.7 MB · Views: 27

Γιάννης Μουσελλής19

Φοιτητής Νομικής
Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά!!!
Το Δοξαστικό των Αίνων της Κυριακής της Σταυροπροσκυνήσεως σε ήχο πλ. δ' και μέλος Θεοδώρου Τσατσαρώνη, ψάλλει ο Ιωάννης Μουσελλής στον Ι.Ν. Ζωοδόχου Πηγής Καλύμνου (Καλαμιώτισσα).
04/04/2021.
 
Top