«Δοξαστάριον» (Αποστίχων), Χουρμουζίου Χαρτοφύλακος, 1η έκδοση, Κωνσταντινούπολη, τ. Α΄ και Β΄ (1859), 2η έκδοση, Θεσσαλονίκη, τ. Α΄, Β΄ και παράρτημα

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Επειδή οι τρεις τόμοι που ανεβηκαν, είναι από την ανατύπωση του έργου των εκδόσεων ΠΟΥΡΝΑΡΑ, και για την περίπτωση που ανακύψει θέμα με πνευματικά δικαιώματα (της ανατύπωσης), θα ήθελα να δηλώσω ότι έφτασε στα χέρια μου το πιο πάνω έργο, στην αυθεντική του έκδοση, δεμένο σε ένα τόμο, και εφόσον κάποιος διατίθεται να κάνει την ψηφιοποίηση και να το αναρτήσει «στο Ψαλτολόγιον» , ας επικοινωνήσει μαζί μου, για να του το δανείσω.
 

Attachments

  • Δοξ_XX.jpg
    830.1 KB · Views: 231

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Επειδή οι τρεις τόμοι που ανεβηκαν, είναι από την ανατύπωση του έργου των εκδόσεων ΠΟΥΡΝΑΡΑ, και για την περίπτωση που ανακύψει θέμα με πνευματικά δικαιώματα (της ανατύπωσης), θα ήθελα να δηλώσω ότι έφτασε στα χέρια μου το πιο πάνω έργο, στην αυθεντική του έκδοση, δεμένο σε ένα τόμο, και εφόσον κάποιος διατίθεται να κάνει την ψηφιοποίηση και να το αναρτήσει «στο Ψαλτολόγιον» , ας επικοινωνήσει μαζί μου, για να του το δανείσω.

Οι τρεις τόμοι, από την αυθεντική έκδοση, και όχι την ανατύπωση, έχουν ψηφιοποιηθεί και ανεβεί από την «Ανέμη» εδώ.
 

neophokaeus

Μέλος
Αγαπητοί φίλοι, Χαίρετε!

:)

Αδελφοί μου,

Χαίρετε!

Μπορεί να αναρτηθούν οι Β'και Γ' Τόμοι της σειράς του Δοξασταρίου του Χουρμουζίου; Ευχαριστούμε, π. Αμφιλόχιος Πίκιας.
 

Manolas

Εμμανουήλ Ονησιφορίδης
Αδελφοί μου,

Χαίρετε!

Μπορεί να αναρτηθούν οι Β'και Γ' Τόμοι της σειράς του Δοξασταρίου του Χουρμουζίου; Ευχαριστούμε, π. Αμφιλόχιος Πίκιας.
 

Attachments

  • Τόμος Γ΄ (παράρτημα).pdf
    3.5 MB · Views: 211
  • Τόμος Β΄ (1).pdf
    11 MB · Views: 299
Top