Δοξαστικό Προπατόρων

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Με ''σύμμαχο'' μάλλον την γουρουνογρίπη (που λέει και ο Χάρης) ανεβάζω το δοξαστικό της αυριανής Κυριακής σύνθεση Θεμιστοκλέους Γεωργιάδη.Καλή ακρόαση
 

Attachments

  • δοξαστικό προπατόρων.MP3
    8.3 MB · Views: 169
Last edited:
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Εάν ψάλλουμε τόσο ωραία τότε η γουρουνογρίπη δεν μας σκιάζει. Πολύ καλό μπράβο.
 

MISTIS

Παλαιό Μέλος
Με ''σύμμαχο'' μάλλον την γουρουνογρίπη (που λέει και ο Χάρης) ανεβάζω το δοξαστικό της αυριανής Κυριακής σύνθεση Θεμιστοκλέους Γεωργιάδη.Καλή ακρόαση

Αγαπητέ φίλε Αντώνη,
ωραία μελωδία μας προσφέρεις αλλά αν θες βάλε και το κείμενο για να μπορούμε να βλέπουμε και τι κάνεις.
Μου θυμίζει κάτι αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ...
Ευχαριστούμε.
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Αγαπητέ φίλε Αντώνη,
ωραία μελωδία μας προσφέρεις αλλά αν θες βάλε και το κείμενο για να μπορούμε να βλέπουμε και τι κάνεις.
Μου θυμίζει κάτι αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ...
Ευχαριστούμε.

Γένοιτο φίλε Κώστα και σχωρνάτε μου τις αδυναμίες
 

Attachments

  • ΔΟΞΑΣΤΙΚΟ ΑΙΝΩΝ ΠΡΟΠΑΤΟΡΩΝ_1.jpg
    989.6 KB · Views: 152
  • ΔΟΞΑΣΤΙΚΟ ΑΙΝΩΝ ΠΡΟΠΑΤΟΡΩΝ_2.jpg
    894.7 KB · Views: 61

filomousos

Παλαιό Μέλος
[...]Μου θυμίζει κάτι αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ...
Ευχαριστούμε.

Του Θεμιστοκλέως!!
του Θεμιστοκλέως,βεβαίως βεβαίως..:)

Συγχαρητήρια για την εκτέλεση!!!
 

Attachments

  • ΝΕΟΝ ΔΟΞΑΣΤΑΡΙΟΝ.jpg
    909.7 KB · Views: 69
Του Θεμιστοκλέως!!
του Θεμιστοκλέως,βεβαίως βεβαίως..:)

Συγχαρητήρια για την εκτέλεση!!!

Αν έχετε εσείς ή κάποιος άλλος το εν λόγω βιβλίο (Νέον Δοξαστάριον Θεμιστοκλέους) ας το ανεβάσετε στην ενότητα Μουσικά Βιβλία. Ευχαριστούμε για τα ωραία που μας προσφέρετε!
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Τὸ μέλος ἦταν πολὺ ὄμορφο. Τὸ βιβλίο αὐτὸ ὑπάρχει κάπου καὶ ἄν ὄχι εἶναι δυνατὸν νὰ ἀνεβεῖ;

Εὐχαριστῶ.
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Κύριε Μιχελουδάκη,

Ὑπάρχει δυνατότητα;

Ἄν δὲν ὑπάρχει, ἀνεβάστε σᾶς παρακαλῶ στὴν ἀγάπη σας τὸ δοξαστικὸ τῶν Χριστουγέννων.

Εὐχαριστῶ.
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Κύριε Μιχελουδάκη,

Ὑπάρχει δυνατότητα;

Ἄν δὲν ὑπάρχει, ἀνεβάστε σᾶς παρακαλῶ στὴν ἀγάπη σας τὸ δοξαστικὸ τῶν Χριστουγέννων.

Εὐχαριστῶ.
Φίλε Δομεστιχε,δυστυχώς δεν έχω στην κατοχή μου όλο το δοξαστάριο παρά μόνο μερικά δοξαστικά τα οποία μου δίνει κάποιος φίλος.Υπάρχει πάντως πρόθεση να ανέβουν τα του δωδεκαημέρου με πρώτο αυτό της Κυριακής που μας έρχεται αλλά απο αύριο.Χαίρομαι πάντως που σου άρεσε η προηγούμενη σύνθεση και θα έχεις και συ και οι υπόλοιποι φίλοι μας και το δοξαστικό των Χριστουγέννων.Πάντα γειά
 
Top