Μηναῖα Βενετίας (πρὸ Βαρθολομαίου)

Emmanouil Giannopoulos

Emmanouil Giannopoulos
Μηναίον Αυγούστου, Ιωάννινα 1795 λέει το αρχείο, αλλά το σωστό είναι Βενετία 1795.

Συγγνώμη, δεν το κοίταξα, απλά απόρησα για το εάν υπήρχε τέτοια τυπογραφική δραστηριότητα στα Ιωάννινα εκείνα τα χρόνια. "Ενετίησιν" λοιπόν, όπως και τα επόμενα που ανέβηκαν. Αλλάξτε το κατά μόνας παρακαλώ.
 

Shota

Παλαιό Μέλος
Μηναίον Αυγούστου, Ιωάννινα 1795 λέει το αρχείο, αλλά το σωστό είναι Βενετία 1795.

Ιωάννινα λέει η ιστοσελίδα της μητροπόλεως Άρτης, δεν ξέρω όμως γιατί.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Ιωάννινα λέει η ιστοσελίδα της μητροπόλεως Άρτης, δεν ξέρω όμως γιατί.
Τό γιατί μή τό ρωτᾶς. Εἶναι σάν τήν "ζώνη...", πού πιστεύω κάποιοι κατασκευαστές σελίδων "πολύξεροι" τά κάνουν αὐτά, δῆθεν γιά καλό καί νά πουλήσουν ἐκδούλευση (ἐνῶ δέν ξέρουν τίποτε) καί πιστεύω πώς δέν θά εὐθύνεται ἡ Μητρόπολη (οὔτε ὁ Μητροπολίτης) καί δέν θά γνωρίζουν τίποτε ἀπό αὐτά πού γίνονται, ὡς μή εἰδικοί.


 

Emmanouil Giannopoulos

Emmanouil Giannopoulos
Ανεβάζω Σεπτέμβριο, απλά τα αρχεία μου βγαίνουν λίγο μεγάλα. Εάν μπορείτε του Νοεμβρίου και του Φεβρουαρίου να τα κάνετε μικρότερα, ευχαρίστως...παραιτούμαι.
 

Roumelis Ioannis

Παλαιό Μέλος
Και το Μηναίον του Ιουνίου (που εσφαλμένως στον τίτλο αναγράφεται Ιανουαρίου) από την Google εδώ.
 

ixadin

Ηχάδιν
Επειδή το Μηναίο του Αυγούστου δεν έχει ανέβει, αν μπορεί κάποιος να τα ανεβάσει στο Ψαλτολόγιο (προσπάθησα με το DownThemAll αλλά με αυτό κατεβάζεις μόνο την ιστοσελίδα και όχι το περιεχόμενο), ή ας μου δώσει οδηγίες να το κάνω εγώ
 

Vladimir

Παλαιό Μέλος
Επειδή το Μηναίο του Αυγούστου δεν έχει ανέβει, αν μπορεί κάποιος να τα ανεβάσει στο Ψαλτολόγιο...

Επισυνάπτω το pdf. Αν θέλετε, μπορώ να ανεβάσω (στο mediafire;) αρχείο με τις εικόνες png, αλλά έχει περ. 150 MB μέγεθος.
 

Attachments

  • Min Aug 1795.rar
    28.1 MB · Views: 116
Last edited:

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Επειδή το Μηναίο του Αυγούστου δεν έχει ανέβει, αν μπορεί κάποιος να τα ανεβάσει στο Ψαλτολόγιο (προσπάθησα με το DownThemAll αλλά με αυτό κατεβάζεις μόνο την ιστοσελίδα και όχι το περιεχόμενο), ή ας μου δώσει οδηγίες να το κάνω εγώ
Κι αὐτό εἶχε ἀνέβει Χρῆστο. Ἦταν ἐδῶ. Ἐπιβεβαιώνεται κι ἀπό ἐδῶ. Δυστυχῶς δέν γράφανε, ἀλλά ξέραμε. Τότε τά κατεβάσαμε ὅλα.
Αὐγούστου 1795
Νοεμβρίου 1806
Σεπτεμβρίου 1808
Φεβρουαρίου 1801
Τώρα θά βροῦμε κάποια λύση, γιά σένα.


 
Top