Ν. Παπαδημητρίου

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Απόστολος που μου άρεσε.
Είναι νομίζω παραδοσιακός και καλλιτεχνικός.
Από τον κ. Παπαδημητρίου. Δεν τον γνωρίζω , όποιος τον γνωρίζει ας του διαβιβάσει συγχαρητήρια.

http://psaltiri.org/index.php?option=com_seyret&Itemid=28&task=videodirectlink&id=294
Καλά, ἐσύ τόσο παλαιό μέλος δέν ἔχεις «συναντήσει» ποτέ ἐδῶ μέσα τό ἐκλεκτότατο μέλος καί ἀγαπητό μας Νῖκο Παπαδημητρίου, θεολόγο καί καλλίφωνο ἱεροψάλτη, πού ὑπηρετεῖ στήν Καλαμάτα καί κατάγεται ἀπό τόν Πύργο, ἀρχηγό πολύτεκνης οἰκογένειας; Μᾶλλον θά ἀστειεύεσαι. Τόν ἔχεις καί στήν ἱστοσελίδα σου...

Ἀγαπητέ Νῖκο, συγχαρητήρια!

Ὁ ἁρμόδιος συντονιστής εἶναι σίγουρο ὅτι θά τοῦ ἀνοίξει θέμα, ὅπου πρέπει νά ἀναρτηθοῦν καί ἄλλα ἀκούσματά του πού ὑπάρχουν σκόρπια στό φόρουμ [π.χ. ἐδῶ] καί ἐκεῖνος παρακαλεῖται ὅπως ἀνεβάσει κι ἄλλα.


 
Last edited:

npapadimit

Νικόλαος Παπαδημητρίου - Πύργος
Απόστολος που μου άρεσε.
Είναι νομίζω παραδοσιακός και καλλιτεχνικός.
Από τον κ. Παπαδημητρίου. Δεν τον γνωρίζω , όποιος τον γνωρίζει ας του διαβιβάσει συγχαρητήρια.

Τα έλαβα και ευχαριστώ πολύ !!!
 

npapadimit

Νικόλαος Παπαδημητρίου - Πύργος
Καλά, ἐσύ τόσο παλαιό μέλος δέν ἔχεις «συναντήσει» ποτέ ἐδῶ μέσα τό ἐκλεκτότατο μέλος καί ἀγαπητό μας Νῖκο Παπαδημητρίου, θεολόγο καί καλλίφωνο ἱεροψάλτη, πού ὑπηρετεῖ στήν Καλαμάτα καί κατάγεται ἀπό τόν Πύργο, ἀρχηγό πολύτεκνης οἰκογένειας; Μᾶλλον θά ἀστειεύεσαι. Τόν ἔχεις καί στήν ἱστοσελίδα σου...

Ἀγαπητέ Νῖκο, συγχαρητήρια!

Ὁ ἁρμόδιος συντονιστής εἶναι σίγουρο ὅτι θά τοῦ ἀνοίξει θέμα, ὅπου πρέπει νά ἀναρτηθοῦν καί ἄλλα ἀκούσματά του πού ὑπάρχουν σκόρπια στό φόρουμ [π.χ. ἐδῶ] καί ἐκεῖνος παρακαλεῖται ὅπως ἀνεβάσει κι ἄλλα.


Πάτερ, ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.
Αν και δεν έχουμε γνωριστεί από κοντά είναι σαν να γνωριζόμαστε από χρόνια...
Ένα ακόμα καλό του φόρουμ, μεταξύ των άλλων, είναι κι αυτό.
Συνέβαλαν βέβαια και οι φωτογραφίες από τις πρόσφατες συναντήσεις μερικών από εμάς με αφορμή τον ερχομό του Δημήτρη από την μακρινή Αυστραλία.
Νομίζω ότι του χρόνου αυτές τις συναντήσεις πρέπει να τις οργανώσουμε καλύτερα.
Ν.Κ.Π.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Απόστολος που μου άρεσε.
Είναι νομίζω παραδοσιακός και καλλιτεχνικός.
Από τον κ. Παπαδημητρίου. Δεν τον γνωρίζω , όποιος τον γνωρίζει ας του διαβιβάσει συγχαρητήρια.

http://psaltiri.org/index.php?option=com_seyret&Itemid=28&task=videodirectlink&id=294

Είναι γνωστός ο Νίκος στο κύκλο μας για το παραδοσιακό ύφος και για τον τρόπο που ψέλνει όπως και για το ήθος που τον διακρίνει!!!!!!

 
Last edited by a moderator:
Top