Ταλιαδωρος - Καραμανης - Χρυσανθος

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Χριστος Ανεστη .
Επισυναπτω αποσπασματα απο τρεις παλιες λειτουργιες :
1ον : Χαριλαος Ταλιαδωρος (απο τον Ιερο Ναο Της Του Θεου Σοφιας Θεσσαλονικης) .
2ον : Αθανασιος Καραμανης (απο τον Ιερο Ναο Γρηγοριου Του Παλαμα Θεσσαλονικης ) .
Δεν ξερω ποιος ψαλλει το ''εις το μνημα σε επεζητησεν ..'' . Αν γνωριζει καποιος , ας μας πληροφορησει .
Προσεξτε τον χαμηλο κε που κανει ο Αρχωντας στο ''Τον Δεσποτην και Αρχιερεα ημων ..'' .
3ον : Χρυσανθος Θεοδοσοπουλος (απο τον Ιερο Ναο Αγιου Δημητριου Θεσσαλονικης ) . Πρεπει να ειναι 27-12 του Αγιου Στεφανου .
Ιερουργει ο τοτε Πρωτοσυγκελλος της Ιερας Μητροπολεως Θεσσαλονικης και νυν Σεβασμιωτατος Μητροπολιτης Βεροιας Ναουσης & Καμπανιας
κ. Παντελεημων (Καλπακιδης) .

Καλη Ακροαση .
 

Attachments

  • 01=46'04''=Ταλιαδωρος Χαριλαος.mp3
    15.8 MB · Views: 262
  • 02=45'14''=Καραμανης Αθανασιος_new.mp3
    15.5 MB · Views: 250
  • 03=47'42''=Χρυσανθος Θεοδοσοπουλος= Αγιου Στεφανου 27-12.mp3
    16.4 MB · Views: 249

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
2ον : Αθανασιος Καραμανης (απο τον Ιερο Ναο Γρηγοριου Του Παλαμα Θεσσαλονικης ) .
Δεν ξερω ποιος ψαλλει το ''εις το μνημα σε επεζητησεν ..'' . Αν γνωριζει καποιος , ας μας πληροφορησει .
Προσεξτε τον χαμηλο κε που κανει ο Αρχωντας στο ''Τον Δεσποτην και Αρχιερεα ημων ..'' . .
Καλη Ακροαση .

Ωραιότατο δώρο. Ευχαριστίες θερμές

Στη μονωδία εκτός από τον Άρχοντα μάλλον είναι ο Δ. Κακανάς ή ο Χρ. Μυγδαλιάς.

Χριστός ανέστη!
Δ.
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Πολύ ωραίοι και οι τρεις τους! Ευχαριστούμε κ. Βαγγέλη για άλλη μια φορά για το τόσο ωραίο και σπάνιο υλικό που μας ανεβάζετε!
Η ηχογράφηση του Καραμάνη είναι από τις εμπορικές του κασέτες. Παραθέτω το εξώφυλλο για του λόγου το αληθές. Ίσως και να βγήκε και σε δίσκο βινυλίου, όπως οι περισσότερες από τις πρώτες κασέτες της σειράς του Καραμάνη που δεν έχουν εξώφυλλο τη φωτογραφία του. Μήπως, επειδή πρόκειται για στουντιακή ηχογράφηση και επειδή κάποιες άλλες της σειράς της άρχισαν ήδη να κυκλοφορούν σε CD, να την αποσύραμε και να περιμέναμε την κυκλοφορία της σε CD;
TC-KAR 901.jpg
 
Last edited:

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Πολύ ωραίοι και οι τρεις τους! Ευχαριστούμε κ. Βαγγέλη για άλλη μια φορά για το τόσο ωραίο και σπάνιο υλικό που μας ανεβάζετε!
Η ηχογράφηση του Καραμάνη είναι από τις εμπορικές του κασέτες. Παραθέτω το εξώφυλλο για του λόγου το αληθές. Ίσως και να βγήκε και σε δίσκο βινυλίου, όπως οι περισσότερες από τις πρώτες κασέτες της σειράς του Καραμάνη που δεν έχουν εξώφυλλο τη φωτογραφία του. Μήπως, επειδή πρόκειται για στουντιακή ηχογράφηση και επειδή κάποιες άλλες της σειράς της άρχισαν ήδη να κυκλοφορούν σε CD, να την αποσύραμε και να περιμέναμε την κυκλοφορία της σε CD;
View attachment 13158

Γιαννη
Ευχαριστω για τα καλα σου λογια . Οσο για την ηχογραφηση του Καραμανη δεν το ηξερα οτι υπαρχει σχετικη εμπορικη κασεττα . Εγω την εχω σε σιντι εδω και πολυ καιρο μαζι με αλλες ηχογραφησεις . Αν πρεπει να αποσυρθει καμια αντιρηση . Οτι νομιζει ο κ. Διαχειριστης .
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Γιαννη
Ευχαριστω για τα καλα σου λογια . Οσο για την ηχογραφηση του Καραμανη δεν το ηξερα οτι υπαρχει σχετικη εμπορικη κασεττα . Εγω την εχω σε σιντι εδω και πολυ καιρο μαζι με αλλες ηχογραφησεις . Αν πρεπει να αποσυρθει καμια αντιρηση . Οτι νομιζει ο κ. Διαχειριστης .
Κ. Βαγγέλη, εννοείται πως δεν υπεννόησα με το μήνυμά μου πως το ανεβάσατε ξέροντας ότι είναι εμπορικό! Άλλωστε, έχει κυκλοφορήσει κατα καιρούς τόσο υλικό, που δεν μπορεί πάντα κανείς να ξέρει αν το υλικό που πέφτει στα χέρια του είναι ή όχι του εμπορίου!
 
Top