«Μέγα Θεωρητικόν», Χρυσάνθου εκ Μαδύτων, Τεργέστη, 1832

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Ὁ ὀρθός σύνδεσμος τῆς Ἀνέμης, ἀπ᾿ ὅπου τό κατεβάζετε, εἶναι
http://anemi.lib.uoc.gr/metadata/e/c/4/metadata-01-0000443.tkl

Καί ἀπό τόν domesticus σέ pdf.


ΥΓ. Σ᾿ αὐτό τό βιβλίο (σελ. 8 τοῦ pdf) διάβασα View attachment αὐτό..doc. Δέν γνωρίζω κατά πόσον ἰσχύει. Πάντως φαίνεται πόσο δύσκολες ἦταν τότε οἱ ἐκδόσεις καί πόσα ἐπαφίεντο στά χέρια τυπογράφων (ὅπως ἔχουμε διαπιστώσει καί σέ ἄλλα βιβλία).


 
Last edited:

NKontis

Παλαιό Μέλος
Επειδή μου ζητήθηκε από τον κ. διαχειριστή να ανεβάσω και εγώ μερικά βιβλία που έχω σκανάρει έστω και αν έχουν ανέβει στο φόρουμ (για να είναι πιο καθαρές οι σελίδες και με περιεχόμενα για όποιον ενδιαφέρεται) αρχίζω από το Μ. Θεωρητικό του Χρυσάνθου όπως το εξέδοσε η Κουλτούρα (χωρίς την Εισαγωγή του Θεωρητικού που θα ακολουθήσει αργότερα, και αυτήν έτοιμη την έχω).

Το αρχικό βιβλίο που σκάναρα ήταν 98Mb γι αυτό το περιόρισα θυσιάζοντας κάτι από την ποιότητα των εικόνων και κάνοντάς το συμβατό μόνο με Adobe έκδοση 9. Αν κάποιος ωστόσο θέλει το μεγάλο αρχείο για καλύτερη ποιότητα εικόνων μπορώ να το στείλω με προσωπικό μήνυμα στο email του.

Ευχαριστώ

Νεκτάριος Κόντης
 

Attachments

  • Μέγα Θεωρητικό Χρυσάνθου.pdf
    16.5 MB · Views: 1,670

barth

τάχα και ψάλτης
Χριστός Ανέστη! Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει το Μεγάλο Θεωρητικό σε μορφή κειμένου;
 

evangelos

Ευάγγελος Σολδάτος
Χριστός Ανέστη! Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει το Μεγάλο Θεωρητικό σε μορφή κειμένου;
τρία post πριν, το τσέκαρες καθόλου να δεις αν είναι κείμενο ; μπααααααα
 

barth

τάχα και ψάλτης
τρία post πριν, το τσέκαρες καθόλου να δεις αν είναι κείμενο ; μπααααααα
Αυτό που βγάζει το pdf ως κείμενο εννοείτε;
Μυυσικ-η εΙναι έπιςήμη μ{λθς, και των πιειι μΙλος συμβαινύιιτω
Εκτός και αν δεν ξέρω εγώ να το αντιγράφω.
 
Top