Λειτουργικα Αος ή Πλ.Αος

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αγαπητοι Φιλοι
Με το τελος του ΔΩΔΕΚΑΗΜΕΡΟΥ , επισυναπτω για οποιον ενδιαφερεται
Λειτουργικα (προχειρογραμμενα) ''διπλης'' εκτελεσης .
Τα αφιερωνω ΤΙΜΗΣ ΕΝΕΚΕΝ στο μελος του ''Ψαλτολογιον'' , εκλεκτο συναδελφο εν Λαμια και αγαπητο φιλο Γιωργο Παλιουρα .
Και του χρονου με Υγεια .
 

Attachments

  • βλ.ZIP
    753 KB · Views: 68

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
Αγαπητοι Φιλοι
Με το τελος του ΔΩΔΕΚΑΗΜΕΡΟΥ , επισυναπτω για οποιον ενδιαφερεται
Λειτουργικα (προχειρογραμμενα) ''διπλης'' εκτελεσης .
Τα αφιερωνω ΤΙΜΗΣ ΕΝΕΚΕΝ στο μελος του ''Ψαλτολογιον'' , εκλεκτο συναδελφο εν Λαμια και αγαπητο φιλο Γιωργο Παλιουρα .
Και του χρονου με Υγεια .

Φίλτατε και αγαπητέ λίαν Ευάγγελε,Χαίρε???
Ευχαριστώ παρα πολύ για τα Λειτουργικά και για την τιμή που μου έκαμες να μου τα αφιερώσεις, τα οποία είναι προιόν της μακρόχρονης εμπειρίας σου στο ψαλτήρι και στην ικανότητα σου στη σύνθεση.
Εύχομαι ο Άγιος και Καλός Θεός να σου χαρίζει υγεία ατομική και οικογενειακή,να τα υπερεκατοστήσεις άδωντας και ψάλλοντας τον ύψιστο όπως το έκαμες τόσα χρόνια και να συνεχίζει να σου δίνει πλούσια φώτιση πάσας τας ημέρας της ζωής σου,όπως και σήμερα στην εν λόγω σύνθεση(ημέρα των Θεοφανείων).
Ευχαριστώ και πάλι για την τιμή και σε άλλα με υγεία,υποσχόμενος ότι όταν ψάλλω τα συγκεκριμένα Λειτουργικά θα σου τα στείλλω να τα ακούσεις .
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ- ΚΑΙ ΚΑΛΑ
Γιώργος Παλιούρας
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Αγαπητοι Φιλοι
Με το τελος του ΔΩΔΕΚΑΗΜΕΡΟΥ , επισυναπτω για οποιον ενδιαφερεται
Λειτουργικα (προχειρογραμμενα) ''διπλης'' εκτελεσης .
Τα αφιερωνω ΤΙΜΗΣ ΕΝΕΚΕΝ στο μελος του ''Ψαλτολογιον'' , εκλεκτο συναδελφο εν Λαμια και αγαπητο φιλο Γιωργο Παλιουρα .
Και του χρονου με Υγεια .
Αγαπητέ Ευάγγελε!!!!!!
Συγχαρητήρια θερμά!!!!! και για τα νέα Λειτουργικά σου, τα οποία είναι σε Πρώτον ήχον, όπως και εσύ είσαι και ο Πρώτος τόσο στην Ψαλτική Καλλιτεχνική μουσική σου Έμπνευση, όσο και στην ιδιόχειρη Καλλιτεχνική σου γραφή.
Εύγε!!!!, διότι μέσω του Ψαλτολογίου νοιώθω πως ουσιαστικά τα αφιερώνεις εκτός από το εκλεκτό μέλος του φόρουμ και Φίλο Γεώργιο Παλιούρα και σε όλα τα μέλη του Ψαλτολογίου που ενδιαφέρονται, και όχι μόνον.
Είμαι περήφανος που είμαστει Φίλοι.
Για διευκόλυνση τα ανεβάζω και σε pdf.
Βασίλης Κιαμηλίδης.
 

Attachments

  • Λειτουργικά α΄ήου υπό Ευαγγέλου Λιναρδάκη.pdf
    921 KB · Views: 194

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Ωραία είναι Ευάγγελε, κ η ονομασία τους, επειδή όπως είπες μπορούν να ψαλούν είτε εκ του Πα είτε εκ του Κε, είναι "νάος" ή Αος δίφωνος εκ του Πα ή του Κε.
Δεν ξέρω αν ζητάς τον Δι φυσικό ή σε ύφεση, όταν περιστρέφεται στον Γα, καθώς δεν είδα σημειωμενη την υφεση.:)
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Ωραία είναι Ευάγγελε, κ η ονομασία τους, επειδή όπως είπες μπορούν να ψαλούν είτε εκ του Πα είτε εκ του Κε, είναι "νάος" ή Αος δίφωνος εκ του Πα ή του Κε.
Δεν ξέρω αν ζητάς τον Δι φυσικό ή σε ύφεση, όταν περιστρέφεται στον Γα, καθώς δεν είδα σημειωμενη την υφεση.:)

Νικο Ευχαριστω .
Τον Δι τον θελω φυσικο γιαυτο δεν βαζω υφεση .
Καλη Χρονια .
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Νικο Ευχαριστω .
Τον Δι τον θελω φυσικο γιαυτο δεν βαζω υφεση .
Καλη Χρονια .

ΟΚ.
Ησουν κατατοπιστικότατος...
Καλή χρονιά.
ΥΓ: ρώτησα, γιατί είναι σημαντικό να ξέρεις πώς το θέλει το κομμάτι ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ-ΜΕΛΟΠΟΙΟΣ για να μην αυθαιρετίσεις...
 
Top