Χορωδία Στανίτσα στα Λεχαινά (1984;)

npapadimit

Νικόλαος Παπαδημητρίου - Πύργος
Με παρακίνησε ο φίλος Βαγγέλης Σφακιανάκης και μετά από πολύ καιρό ανεβάζω τη συναυλία του Στανίτσα στα Λεχαινά - Ηλείας.
Για το έτος δεν είμαι σίγουρος πιθανώς 1982 (στα πρώτα χρόνια της Αρχιερατείας του Ηλείας Γερμανού).


Υ.Γ. δεν πρόσεξα αν έχει ανέβει από κάποιον άλλον​
 

Attachments

  • 01 EIS POLLA ETH.mp3
    1.6 MB · Views: 240
  • 02 KYRIE EKEKRAXA HXOS A.mp3
    2.2 MB · Views: 268
  • 03 STIXOLOGIA.mp3
    2.2 MB · Views: 226
  • 04 EPI THN PHGHN.mp3
    2.2 MB · Views: 231
  • 05 DOXA - H PHGH THS ZOARXIAS.mp3
    5.5 MB · Views: 249
  • 06 GEYSASTHE.mp3
    4.5 MB · Views: 250
  • 07 DOYLOI KYRION.mp3
    7 MB · Views: 261
  • 08 AINEITE ARGON.mp3
    2.6 MB · Views: 230
  • 09 DEYTE PANTA TA ETHNI.mp3
    668.2 KB · Views: 187
  • 10 XARAS TA PANTA.mp3
    1.2 MB · Views: 193
  • 11 STIXHRA PASXA.mp3
    4.7 MB · Views: 252
  • 12 O AGGELOS.. FOTIZOY.mp3
    3.3 MB · Views: 260
  • 13 NYN AI DYNAMEIS.mp3
    4.9 MB · Views: 244
  • 14 DOXA BASILEY OYRANIE.mp3
    3.9 MB · Views: 235
  • 15 LOGON AGATHON AGIA.mp3
    8.7 MB · Views: 301
  • 16 TON DESPOTHN.mp3
    1 MB · Views: 200
Last edited:

dimitrios.zaganas

Παλαιό Μέλος
Ευχαριστίες πολλές για την ανάρτηση. Λίγο περίεργο, νομίζω, το άκουσμα-ηχόχρωμα της χορωδίας. Άραγε λόγω κακής λήψης, ανεπαρκούς προετοιμασίας ή ελλιπούς σύνθεσης των μελών; Μέτρια απόδοση για χορωδία Στανίτσα (πρβλ. Θρασ. Στανίτσας - Συναυλία στον Πύργο της Ηλείας!!). Ο ίδιος ακούγεται αρκετά καταπονημένος στο απήχημα του άγια.
 
Last edited:

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Για το έτος δεν είμαι σίγουρος πιθανώς 1982 (στα πρώτα χρόνια της Αρχιερατείας του Ηλείας Γερμανού).
Ο κ. Μένεγας, σε προπέρσινη ομιλία του για τον Άρχοντα που ακούμε εδώ, τοποθετεί τη συναυλία στα Λεχαινά γύρω στο '84 .
 
Last edited:

npapadimit

Νικόλαος Παπαδημητρίου - Πύργος
Ο κ. Μένεγας, σε προπέρσινη ομιλία του για τον Άρχοντα που ακούμε εδώ, τοποθετεί τη συναυλία στα Λεχαινά γύρω στο '84 .

Καλημέρα!!!

Μόλις το είδα και το διορθώνω!

Ευχαριστώ πολύ!!
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Καλημέρα!!!

Μόλις το είδα και το διορθώνω!

Ευχαριστώ πολύ!!
Καλημέρα! Παρακαλώ, αλλά δεν το είπα γι' αυτό. Ούτε εκείνος φάνηκε να θυμάται με λεπτομέρειες την ημερομηνία, «γύρω στο '84» λέει. Απλά το ανέφερα σαν πληροφορία.
 

npapadimit

Νικόλαος Παπαδημητρίου - Πύργος
Καλημέρα! Παρακαλώ, αλλά δεν το είπα γι' αυτό. Ούτε εκείνος φάνηκε να θυμάται με λεπτομέρειες την ημερομηνία, «γύρω στο '84» λέει. Απλά το ανέφερα σαν πληροφορία.

Καλά δεν πειράζει που σε ευχαρίστησα!

Αν και απ ότι βλέπω δεν μπορώ να το διορθώσω... και τα αρχεία είναι κατεστραμμένα, εγώ τουλάχιστον δεν μπόρεσα να τα ακούσω.
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Καλά δεν πειράζει που σε ευχαρίστησα!
Αλίμονο! Απλά σας λέω πως δεν το 'γραψα για να σας διορθώσω.
Αν και απ ότι βλέπω δεν μπορώ να το διορθώσω... και τα αρχεία είναι κατεστραμμένα, εγώ τουλάχιστον δεν μπόρεσα να τα ακούσω.
Δε νομίζω, σε εμένα παίζουν μια χαρά.
Για την επεξεργασία, ισχύει μάλλον ό,τι και παλιά: δε δίνεται δυνατότητα μετά από κάποιες μέρες γιατί παρατηρήθηκαν στο παρελθόν φαινόμενα να φεύγει κάποιος και να σβήνει τα μηνύματά του (όχι ότι και πάλι δεν έγινε έκτοτε, με αφαιρέσεις των αναρτήσεων κατόπιν αιτήσεως προς τους συντονιστές).
Και πάλι, πολλές ευχαριστίες για την ανάρτηση αυτή!
 
Top