Λέγε, Πάλιν, Ψαλτολόγιον

doulosTheou

Νέο μέλος
Καλημέρα και από μένα. Συγχαρητήρια για την τεράστια προσπάθεια που κάνατε για την επαναφορά του ιστότοπου.
Πραγματικά είναι συγκηνητικό να βρισκόμαστε στην ευχάριστη θέση να μπορούμε να βλέπουμε και πάλι τον αγαπημένο ιστότοπο στις οθόνες μας.. Καλή επανέναρξη εύχομαι και άλλο κακό να μην βρει αυτός ο τόσο ενημερωτικός και αγαπημένος ιστότοπος.
Καλή Σαρακοστή σε όλους!
 

kakofonix78

Δημήτριος Παπάνης
Καλώς μας ήρθες πάλι!!! Μια σκέψη. Όλο αυτό το κόστος που είχε όλη αυτή η προσπάθεια, μήπως θα έπρεπε κ εμείς τα μέλη να συνεισφέρουμε;;; Είναι ένα φόρουμ όλων. Ένα φόρουμ που όλοι το ψαχναν. Δεν ξέρω ποια είναι η γνώμη των υπολοίπων μελών.
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
....
Πόσο στοίχισε; Περί τα 1000 ευρώ συνολικά ως τώρα (~200 το λογισμικό και ~800 η εργασία της μετακόμισης)
Δημήτρη,

Συγχαρητήρια γιὰ τὴν εὐτυχή ἔκβαση τῆς περιπέτειας και θερμότατες εὐχαριστίες γιὰ τὸν κόπο καὶ τὸν μόχθο σου.

Ἐνημέρωσέ μας σὲ παρακαλῶ νὰ σὲ ἐνισχύσουμε οἰκονομικῶς γιὰ τὴν δαπάνη τοῦ ἔργου, ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ. Ἰσχύει τὸ paypal ποὺ γνωρίζουμε ἀπὸ προηγούμενη περίσταση;

Σχετικὰ μὲ τὶς ἐπισυνάψεις, ἐνημέρωσε τὶ δυνατότητες ὑπάρχουν προκειμένου νὰ τὸ συζητήσουμε, νὰ πάρεις κάποιες γνῶμες ἤ κάποια ἐπιπλέον οἰκονομικὴ ἐνίσχυση προκειμένου νὰ διασφαλισθεῖ ἡ ἀπρόσκοπτη λειτουργία τοῦ φορουμ.
Ἔχω καὶ κάποιες ἄλλες σκέψεις, ἀλλὰ θὰ σοῦ τὶς στείλω μὲ μήνυμα.

Καὶ πάλι, ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ, νὰ εἶσαι πάντα γερὸς καὶ δυνατὸς μὲ ὑγεία, ἐσὺ καὶ οἱ οἰκεῖοι σου σὺν Θεῷ.
 

Dimitris Fakinos

Παλαιό Μέλος
Αγαπητέ Δημήτρη,

Κάθε εμπόδιο για καλό!

Θερμά συγχαρητήρια για την υπομονή, τον κάματο και την τεράστια προσπάθεια την οποία κατέβαλες!
Ο Θεός να χαρίζει σε εσένα και την οικογένειά σου υγεία, δύναμη και φώτιση!

Καλή και ευλογημένη Τεσσαρακοστή
 

giorgos052

Γεώργιος Μ. Καλογερόπουλος
Σ ευχαριστούμε αγαπητέ Δημήτρη για το ανοιγμα ξανά της υπέροχης συντροφιας μας. Όπως αναφερανε και οι προλαλησαντες σου ειμαστε ευγνώμωνες ολοι. Καλό υπόλοιπο Σαρακοστής.
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Να'στε καλά όλοι για τα καλά λόγια και την υποστήριξή σας. Το ακριβές συνολικό ποσό ήταν 816 ευρώ. H διεύθυνση PayPal είναι η ίδια dimitri@analogion.com για όποιον έχει την καλή διάθεση και μπορεί να συνεισφέρει ένα μικρό ποσό. Εάν καλυφθεί όλο το κόστος όπως έγινε άλλες φορές θα σας πω ως συνήθως. Σας ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση!
 

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Εὐχαριστοῦμε πολὺ Δημήτρη γιὰ τὴν ἐπιμονὴ καὶ ὑπομονὴ ποὺ σίγουρα χρειάστηκαν γιὰ τὴν διάσωση τῆς κοινότητος. Ὑποθέτω ὅτι μεταξὺ ἄλλων χρειάζονται ρυθμίσεις τοῦ νέου περιβάλλοντος, ὅπως καὶ ἡ δυνατότητα ἀνάρτησης σχετικὰ μεγάλων ἀρχείων, ἡ ὁποῖα πρὸς τὸ παρὸν δὲν εἶναι ἐφικτή. Καλὴ ἐπανέναρξη!
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Ναί, σιγά σιγά θα ρυθμιστούν όλα. Για μεγάλα αρχεία πρέπει να ξανασκεφτούμε ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος. Εάν συνεχίσουμε όπως παλιά με κάποιο τυπικό πάροχο (web host) όπως τον τωρινό, θα χρειαστεί να μεταφέρουμε το φόρουμ σε άλλο πλάνο (dedicated server) πολύ πιό ακριβό: 80-100 ευρώ/μήνα και πλέον. Σκέφτομαι παράλληλα ένα κοινό λογαριασμό στο Google Drive ή παρόμοιο στον οποίο να αρχίσουμε όσοι ενδιαφέρονται και μπορούν να κωδικοποιούμε το υπάρχον και μελλοντικό αρχειακό υλικό προς όφελος όλων με τρόπο που μπορεί εύκολα να βρεθεί και να συνδεθεί από αλλού.
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Τελικά δεν υπάρχει ακόμα Ελληνικό πακέτο για το XenForo 2. Θα περιμένουμε ή θα το κάνουμε εμείς λίγο λίγο (~6000 φράσεις). :geek:

(Για το XenForo 1.x είναι εδώ https://xenforo.com/community/resources/greek-language-pack.2072/ ίσως μπορεί να βελτιωθεί απλά, θα δούμε εν καιρώ)
 
Last edited:

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Τελικά δεν υπάρχει ακόμα Ελληνικό πακέτο για το XenForo 2. Θα περιμένουμε ή θα το κάνουμε εμείς λίγο λίγο (~6000 φράσεις). :geek:

(Για το XenForo 1.x είναι εδώ https://xenforo.com/community/resources/greek-language-pack.2072/ ίσως μπορεί να βελτιωθεί απλά, θα δούμε εν καιρώ)

Πῶς μποροῦμε νὰ ἔχουμε τὶς φράσεις πρὸς μετάφραση;

Τὸ συγκεκριμένο resource δὲν κατεβαίνει ἀπὸ ἁπλὸ χρήστη στὸ forum.
 

Χρύσανθος80

Παλαιό Μέλος
Η αξια του πολυεργαλειου που λέγεται ΨΑΛΤΟΛΟΓΙΟΝ φάνηκε σε όλους μας - θελω να πιστεύω - δυστυχώς με την πέραν του τριμήνου απουσια του απο τα κάθε λογής τερματικά. Καλη επιστροφή λοιπόν και τις ευχές μου στους συνχρήστες αλλά και στους admin. Καλό υπόλοιπο Μ.Τεσσαρακοστής.
 

EIRYK EMNOSHELE

Qu'est-ce que je ferais sans toi?
Δημήτρη σ ευχαριστούμε για όλα. Χάρηκα που είδα και τόσα μέλη ξανά μετά από τόσο καιρό.
Τελικά έχουμε φτιάξει καλή παρέα πέρα από τις όποιες συμφωνίες - διαφωνίες.
Αγαπητό Ψαλτολογιο και αγαπητά μέλη μου είχατε λείψει.
Καλή συνέχεια σε όλους. Καλό υπόλοιπο Σαρακοστής.
 
Αγαπητέ κ. Δημήτρη

ευχαριστούμε πολύ για ότι έχετε προσφέρει μέσα από την ιστοσελίδα αναλόγιον. Αυτό το υλικό έχει ανεκτίμητη αξία για όλους τους ψάλτες.
Πιστεύω ότι όλοι πρέπει να συνεισφέρουμε οικονομικά για τη διατήρηση της ιστοσελίδας.
 

PANROUST

Μέλος
Να'στε καλά όλοι για τα καλά λόγια και την υποστήριξή σας. Το ακριβές συνολικό ποσό ήταν 816 ευρώ. H διεύθυνση PayPal είναι η ίδια dimitri@analogion.com για όποιον έχει την καλή διάθεση και μπορεί να συνεισφέρει ένα μικρό ποσό. Εάν καλυφθεί όλο το κόστος όπως έγινε άλλες φορές θα σας πω ως συνήθως. Σας ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση!
Συγγνώμη αλλά εγώ δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το RayPal ως πληρωμή και δεν ξέρω....αν κάποιος από τους γνωστούς μου εδώ μέσα έχει σκοπό να πληρώσει , τον παρακαλώ να επικοινωνήσει πρώτα με εμένα για να του δώσω τα χρήματα για να με εξυπηρετήσει. Ευχαριστώ!
 
Top