Θεία Λειτουργία Δημ. Σουρλαντζή

Η σκέψη μου: Το pdf είναι ~600 σελίδες. Και με 5c /σελ κόστος φωτοτυπίας (δεν ξέρω κάπου χαμηλότερα) βγαίνουν 30€ - κι είναι, μόνο... ένα μάτσο χαρτιά. Αν θελήσω να το δέσω αξιοπρεπώς όπως του αξίζει (και δεν εννοώ με σπιράλ - δεν ξέρω αν υπάρχει σπιράλ για 600 σελίδες... ή έστω για 300, αν τυπωθούν μπρος-πίσω - που και πάλι... στο απλό χαρτί φωτ/πίας των 80γρ θα αχνοφαίνονται της μιας σελίδας στην πίσω... Και η θερμοκόλληση νομίζω δεν είναι ασφαλής για τόσες σελίδες) το ραφτό δέσιμο κοστίζει...
Συμπέρασμα: Αν, όπως διάβασα παρπάνω ότι το κόστος του βιβλίου είναι 30€, (όσο περίπου ανάλογων βιβλίων τόσων σελίδων) αν γνωρίζει κάποιος που να απεθυνθώ για αγορά του βιβλίου, ας το γράψει.

ΥΓ. (να υποθέσω ότι η νεώτερη έκδοση του 2001 έχει διορθωμένα τα όποια παροράματα εκείνης του 1992 ; τα οποία κάποιος ανέφερε ότι έχει, αλλά ούτε τα παροράματα δεν ανέβηκαν... ).
 
Last edited:

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Ορίστε λοιπόν, τὸ καίριο αὐτὸ βιβλίο ἀνέβηκε ΕΚΤΟΣ Ψαλτολογίου.

Καὶ κάτι ἄλλο. Ὁ συντονισμός δὲν εἶναι ἀστυνομία. Ὅταν οἱ ἄνθρωποι τὸ κατάλαβαν ὅτι εἶχε ἀνεβεῖ, τὸ κατέβασαν.

Νομίζω ἀδίκως κατηγορεῖται τὸ φορουμ πὼς ἐνθαρρύνει τὸ αὐθαίρετο ἀνέβασμα βιβλίων, τὴ στιγμὴ ποὺ καὶ σὲ πλεῖστες ἄλλες περιπτώσεις ἔχει ἐπιληφθεῖ ὅσο τὸ δυνατὸν πιὸ ἄμεσα καὶ μὲ αὐστηρὲς συστάσεις.

αγαπητε δομεστικε..περσινα ξυνα σταφυλια αλλα τωρα ειδα το μυνημα σου..
το pdf εμεινε 3 μερες
ωρες ανεβασμενο και μετα μια διαμαρτυρια κατεβηκε αφου εκανε 200 εμφανισεις..που εν καιρω μεταξυ ημων θα εγιναν 3200..Αν ειναι δυνατον να μην πηρε χαμπαρι ο συντονισμος??η μιλαμε η ....
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
αγαπητε δομεστικε..περσινα ξυνα σταφυλια αλλα τωρα ειδα το μυνημα σου..
το pdf εμεινε 3 μερες
ωρες ανεβασμενο και μετα μια διαμαρτυρια κατεβηκε αφου εκανε 200 εμφανισεις..που εν καιρω μεταξυ ημων θα εγιναν 3200..Αν ειναι δυνατον να μην πηρε χαμπαρι ο συντονισμος??η μιλαμε η ....
Ἀγαπητέ Δανιήλ,
Πλάκα κάνεις καί πλάκα ἔχεις :D:D:D

Ἐκτός ἀπό τόν σύνδεσμο πού ἔδωσα
Ὑπάρχει κι ἐδῶ.

Τοῦ 2001 τήν ἔχεις;

 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Ἀγαπητέ Δανιήλ,
Πλάκα κάνεις καί πλάκα ἔχεις :D:D:D

Ἐκτός ἀπό τόν σύνδεσμο πού ἔδωσα

Ὑπάρχει κι ἐδῶ.

Τοῦ 2001 τήν ἔχεις;

Ναι πατερα Μαξιμε εχω πλακα.Τι μας εμεινε ??η πλακα !!.Δεν την εχω του 2001..Την αγαπη σου !!Την ευχη σου!!
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
αγαπητε δομεστικε..περσινα ξυνα σταφυλια αλλα τωρα ειδα το μυνημα σου..
το pdf εμεινε 3 μερες
ωρες ανεβασμενο και μετα μια διαμαρτυρια κατεβηκε αφου εκανε 200 εμφανισεις..που εν καιρω μεταξυ ημων θα εγιναν 3200..Αν ειναι δυνατον να μην πηρε χαμπαρι ο συντονισμος??η μιλαμε η ....

Mπα, κανενα πρόβλημα. Ξινὰ σταφύλια δὲν διαθέτω, ἄλλωστε σὲ λίγο ἔρχεται ὁ τρύγος στὸ ἀμπελάκι μου καὶ ἡ ρακί μου διπλοβρασμένη μὲ 7% γλυκάνισο γλυκόπιοτη εἶναι.

Νὰ 'σαι καλά.
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Mπα, κανενα πρόβλημα. Ξινὰ σταφύλια δὲν διαθέτω, ἄλλωστε σὲ λίγο ἔρχεται ὁ τρύγος στὸ ἀμπελάκι μου καὶ ἡ ρακί μου διπλοβρασμένη μὲ 7% γλυκάνισο γλυκόπιοτη εἶναι.

Νὰ 'σαι καλά.
Με γλυκανισο???:eek:
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Με γλυκανισο???:eek:
Ἀσφαλῶς, ἀλλιῶς στὰ 25-26 γράδα πάει τὸ στομάχι. Ρίχνεις καὶ νεράκι, μιὰ τηγανιὰ γαῦρο μὲ λίγο σκουμπρὶ μεζέ κι εἶσαι κομπλέ.

Στὴ ζωὴ οἱ μικρὲς ἀπολαύσεις μετρᾶνε ...
 

kartokostis

Νέο μέλος
Η σκέψη μου: Το pdf είναι ~600 σελίδες. Και με 5c /σελ κόστος φωτοτυπίας (δεν ξέρω κάπου χαμηλότερα) βγαίνουν 30€ - κι είναι, μόνο... ένα μάτσο χαρτιά. Αν θελήσω να το δέσω αξιοπρεπώς όπως του αξίζει (και δεν εννοώ με σπιράλ - δεν ξέρω αν υπάρχει σπιράλ για 600 σελίδες... ή έστω για 300, αν τυπωθούν μπρος-πίσω - που και πάλι... στο απλό χαρτί φωτ/πίας των 80γρ θα αχνοφαίνονται της μιας σελίδας στην πίσω... Και η θερμοκόλληση νομίζω δεν είναι ασφαλής για τόσες σελίδες) το ραφτό δέσιμο κοστίζει...
Συμπέρασμα: Αν, όπως διάβασα παρπάνω ότι το κόστος του βιβλίου είναι 30€, (όσο περίπου ανάλογων βιβλίων τόσων σελίδων) αν γνωρίζει κάποιος που να απεθυνθώ για αγορά του βιβλίου, ας το γράψει.

ΥΓ. (να υποθέσω ότι η νεώτερη έκδοση του 2001 έχει διορθωμένα τα όποια παροράματα εκείνης του 1992 ; τα οποία κάποιος ανέφερε ότι έχει, αλλά ούτε τα παροράματα δεν ανέβηκαν... ).


600:4=150 =0.05 χ 150 = 7.50 η το διπλασιο αν κανουν 0.10 λ
 

ΣταύροςΛ.

Νέο μέλος
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΛΕΝΕ ΓΙΩΡΓΟ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ, ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΑΣ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΠΟ. ΨΑΧΝΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΣΟΥΡΛΑΤΖΗ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΕΘΑ ΕΧΕΙ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΠΟΛΥΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΕΚΔΩΣΟΥΝ, ΑΣ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF ΟΛΟΚΛΗΡΟ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ 1000 ΕΥΧΕΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΨΑΛΤΟΛΟΓΙΟΥ, ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΟΣ.
Αδελφέ το έχει αναρτημένο η σελίδα psaltiri..
 

Georgios Elenis

New member
Το βιβλίο, μετά το θάνατο του δασκάλου μου, το διαθέτω εγώ, χέρι με χέρι, στη Θεσσαλονίκη η ταχυδρομικά εκτός. Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου, έχουν μείνει λίγα κομμάτια.
Καλησπέρα σας.... μήπως υπάρχει άλλο έντυπο της Θείας Λειτουργίας του Δημητρίου Σουρλαντζη;;;;
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Υπάρχει;;;
Ἐπανέρχεσθε μετά ἀπό μιά ἑβδομάδα (thread bumping) καί ζητᾶτε ἀπάντηση σέ ἕνα μήνυμα πού γράφτηκε πρίν ἀπό 13 χρόνια !!!
Ἀποστείλατε ΠΜ γιά νά μάθετε καί νά δεῖτε ἄν τό μέλος καί ἡ ἀγγελία εἶναι σέ ἰσχύ.
Εὐχαριστῶ
 
Top