Ευάγγελος Γκίκας - Απόστολος Γάμου

aposto

Παλαιό Μέλος
Καλεσμενος σε εναν Γαμο στη Λαμια ο Βαγγελης ερμηνευει με πολυ ωραια φαντασια τον Αποστολο.
 
Last edited:

sekyritsis

ΣΕΡΑΦΕΙΜ ΚΥΡΙΤΣΗΣ
Για την αποκατάσταση της αλήθειας η ηχογράφηση είναι απο τον γάμο του Ανδρέα Ιωακείμ που έγινε στον Μητροπολιτικό Ναό της Λαμίας (στο τέλος του αποστόλου ακούγεται στο Ειρήνη η φωνή του νυν Μητροπολίτη κ.Νικολάου), και τα γράφω αυτά επειδή ήμουν παρών. Στη συνέχεια ο φίλος και συνάδελφος Βαγγέλης τραγούδησε και στο γαμήλιο τραπέζι στο κέντρο Εσπερίδες και καταλαβαίνεται τι ακολούθησε.
 

dimitris

Παλαιό Μέλος
Μπράβο του
ἀφου τό φερες νά γράψουμε και κανα σχόλιο.
Διότι ψαλτάδες δεν είμαστε ἀλλά έχουμε αφτί
Αναλύει πολύ ωραία.
Εκεί στό εγκαταλείψη ...συνήθως βαζουμε πόνο,
Δέν ἐγαταλείπει σήμερα κανείς γιατί υπάρχουν τά εγγονάκια.
Λεμε ἕνα σενάριο.
Ἔβαζαν λίγο κλάμα οι παλαιοί για την μουσικότητα ἀλλά ἴσως και παλιά να χώριζαν τα παιδιά με τόν πατερα, δεν γνωρίζω.
Το λέει σέ πλ Δ
Βασικό γιατί ἐγώ σε γάμους λέω πλ α
Τονίζει πολύ καλά.
Σύνολο
Για μὲνα πολύ καλός ἀπόστολος ,φοβερός
ευχαριστω γιά τό ἄκουσμα.
 

Κων/νος Βαγενάς

Κωνσταντίνος
Καλεσμενος σε εναν Γαμο στα Γιαννενα ο Βαγγελης ερμηνευει με πολυ ωραια φαντασια τον Αποστολο.

FantasiaLiveAthens.png
 

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
Αυτός ο απόστολος είναι ανηρτημένος ήδη από ετών στην ιστοσελίδα ieropsaltis com. του κ. Δημητρίου Χούπα
 

dimitris

Παλαιό Μέλος
Αυτός ο απόστολος είναι ανηρτημένος ήδη από ετών στην ιστοσελίδα ieropsaltis com. του κ. Δημητρίου Χούπα
Και τι είναι λαχανικά με ημερομηνία λήξεως?
Εἴπαμε ὅτι εἶναι καλός.
Να ἀκοῦμε θέλουμε καί πασα προσφορα δεκτή.
 

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
Και τι είναι λαχανικά με ημερομηνία λήξεως?
Εἴπαμε ὅτι εἶναι καλός.
Να ἀκοῦμε θέλουμε καί πασα προσφορα δεκτή.[/QUOTE

Δεν είπαμε κάτι τέτοιο αδελφέ μου,περί λαχανικών και ημερομηνίας λήξεως τους.
Αλλά δεν νομίζω ότι πείραξε και κανέναν που επεσήμανα το γεγονός ότι είναι ανηρτημένος και στο συγκεκριμένο ιστοχώρο.
 
Top