Πρόγραμμα Ισοκράτης Δωρεάν - Γεώργιος Κριτσωτάκης - v3

Ένα πολύ χρήσιμο εργαλείο για εμάς που μελετάμε σπίτι και σαφώς ποιο βελτιωμένο σε σχέση με την παλαιότερη έκδοση, σας ευχαριστούμε για την καλή δουλειά σας.
 

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Για καποιο λογο δε δουλευει. Το εγκαθιστω κανονικα αλλα δεν εχω ηχο και επιπλεον οταν πατω load pdf βγαζει σφαλμα :(
 

geopoulos

Νέο μέλος
Για καποιο λογο δε δουλευει. Το εγκαθιστω κανονικα αλλα δεν εχω ηχο και επιπλεον οταν πατω load pdf βγαζει σφαλμα :(

Μόλις κάνεις την εγκατάσταση απο το 1 λινκ μετά αντικατέστησε το isokratis.exe με αυτό που δίνεται στην επομένη σελίδα και λέει οτι κάνει και για xp.
για να ακουστεί ήχος πρέπει πρώτα να πατήσεις ''επιλογές'' και να επιλέξεις ισοκρατημα κα μετά παίζει κανονικά. ελπίζω να σε βοήθησα.
 

parianos

Νίκος Γαβαλάς
Για καποιο λογο δε δουλευει. Το εγκαθιστω κανονικα αλλα δεν εχω ηχο και επιπλεον οταν πατω load pdf βγαζει σφαλμα :(

Ευχαριστουμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.....το pdf. δεν για μενα δεν λειτουργει....στα xp μου δεν ανοιγει, βγαζει σφαλμα, αλλα ηχο ακουω.
επισης δεν μπορω να ανοιξω το γενικο παραθυρο μεγαλο.....δεν ειναι ζωντανη η επιλογη αυτη.
Παλι χιλια ευχαριστηρια!...........και μπραβο σας.....
 
Last edited:

geopoulos

Νέο μέλος
Ευχαριστουμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.....το pdf. δεν για μενα δεν λειτουργει....στα xp μου δεν ανοιγει, βγαζει σφαλμα, αλλα ηχο ακουω.
επισης δεν μπορω να ανοιξω το γενικο παραθυρο μεγαλο.....δεν ειναι ζωντανη η επιλογη αυτη.
Παλι χιλια ευχαριστηρια!...........και μπραβο σας.....

Δεν ξέρω πιο εννοείς γενικό παράθυρο αλλά αν λες για το παράθυρο για την τονικότητα πάτα επάνω στις "επιλογές". Αν εννοείς απλά να μεγεθύνεις το αρχικό παράθυρο , τοτε αυτό δεν γίνετε γιατι το έχω κλειδώσει εγω για να μην χαλάσει η συστοιχία των κουμπιών , γιατι ειχα ενα πρόβλημα με τις γραμματοσειρές. :(
Για το pdf αν εχεις κάνει σωστά την εγκατάσταση (και οχι απλά να τρέξεις το isokratis.exe for xp) τότε πρέπει να λειτουργεί(αν και για τα xp δεν παίρνω και όρκο).
Να είστε καλά , εγώ σας ευχαριστώ που εκτιμήσατε το κόπο μου . :)
 
Last edited:
Σας δίνω την έκδοση 3 του Ισοκράτη που είχα πρώτο φτιάξει σε αυτό το τοπικ.
Παρακαλώ πολύ να διαβάσετε το κείμενο που εμφανίζετε κατά την εγκατάσταση καθώς και τις οδηγίες που είναι μέσα στον φάκελο.
!!Να εγκαταστήσετε τις 2 γραμματοσειρές που είναι μαζί με τον Ισοκράτη πριν από το install του Ισοκράτη.

Εννοείτε πως είναι δωρεάν αλλά όποιος έχει την άνεση και την καλή θέληση ...δεν θα έλεγα και όχι σε ένα δωράκι...



Το πρόγραμμα το κατεβάζεται από εδώ:

http://adf.ly/ceXfB


:(:(:(:(:( Ζητώ την συγνώμη σας καθώς μόλις τώρα εντόπισα ένα σφάλμα (στο -3 στο ζω ύφεση) αφού κατεβάσετε την πάνω εγκατάσταση αντικαταστήστε το isokratis.exe με αυτό απο το παρακάτω λινκ.
και πάλι συγνώμη για την ταλαιπωρία. :(:(:(:(:(:(:(

(πρώτα την εγκατάσταση μετά αυτό!!)
http://adf.ly/ceudJ


:p:p:p

σοβαρά τώρα,Το donate είναι καθαρά προαιρετικό και το πρόγραμμα θα παραμείνει δωρεαν!!

Ευχαριστούμε πολύ!
1)Όταν λέτε να αντικαταστήσουμε το isokratis.exe λογικά εννοείτε στο Program files, σωστά;
2)Ούτε εμένα μου ανοίγει αρχεία pdf.
Μου εμφανίζει το συννημένο, πατάω οκ και μετά μου ξαναεμφανίζει το κύριο παράθυρο.
Ευχαριστώ!
 

Attachments

  • isokratis_sfalma_pdf.jpg
    isokratis_sfalma_pdf.jpg
    188.4 KB · Views: 72

geopoulos

Νέο μέλος
Ευχαριστούμε πολύ!
1)Όταν λέτε να αντικαταστήσουμε το isokratis.exe λογικά εννοείτε στο Program files, σωστά;
2)Ούτε εμένα μου ανοίγει αρχεία pdf.
Μου εμφανίζει το συννημένο, πατάω οκ και μετά μου ξαναεμφανίζει το κύριο παράθυρο.
Ευχαριστώ!

1
Απο οτι μπορώ να δω δεν έχετε κάνει την εγκατάσταση όπως έχω πει , (φαίνεται και απο τις γραμματοσειρές του συνημμένου που ανεβάσατε). αφού κάνετε την 1η εγκατάσταση του προγράμματος (ώστε να μπουν οι κατάλληλες βιβλιοθήκες της adobe έπειτα αντικαταστήστε το isokratis.exe με το isokratis.exe for xp οπου έγινε η εγκατάσταση. (Δεν ξέρω όμως τι γίνεται στα windows 8, αν υπάρχει πρόβλημα εκεί δεν ξέρω πως να σας βοηθήσω)

2
και μην ξεχνάτε οτι χρειάζεται σε κάποιους και το framework.net της Microsoft δες πιο πανω στα μηνύματα και θα καταλάβεις.(Μάλλον αυτο είναι το πρόβλημα σου εαν έχεις ήδη τις βιβλιοθήκες της adobe μέσα.)
 
Last edited:
1
Απο οτι μπορώ να δω δεν έχετε κάνει την εγκατάσταση όπως έχω πει , (φαίνεται και απο τις γραμματοσειρές του συνημμένου που ανεβάσατε). αφού κάνετε την 1η εγκατάσταση του προγράμματος (ώστε να μπουν οι κατάλληλες βιβλιοθήκες της adobe έπειτα αντικαταστήστε το isokratis.exe με το isokratis.exe for xp οπου έγινε η εγκατάσταση. (Δεν ξέρω όμως τι γίνεται στα windows 8, αν υπάρχει πρόβλημα εκεί δεν ξέρω πως να σας βοηθήσω)

2
και μην ξεχνάτε οτι χρειάζεται σε κάποιους και το framework.net της Microsoft δες πιο πανω στα μηνύματα και θα καταλάβεις.(Μάλλον αυτο είναι το πρόβλημα σου εαν έχεις ήδη τις βιβλιοθήκες της adobe μέσα.)

Ευχαριστώ πολύ!
Προσπάθησα να τα εγκαταστήσω όλα από την αρχή αλλά τα ίδια.
Στο laptop έχει εγκατασταθεί σωστά και δουλεύει το pdf αλλά μου είναι πιο μικρή η οθόνη του προγράμματος.
 
το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ανεβάσεις την ένταση στα ηχεία σου
είναι η πρώτη έκδοση του και δεν το έχω αναπτύξει πολύ σωστά ακόμα
έπρεπε να ενσωματώσω και κάποιες .dll για να παίζει σωστά αλλά δεν προλαβαίνω αυτό τον καιρό , μόλις βγάλω την τελική έκδοση δεν θα έχει ατέλειες. :)
Έχει σταματήσει η λειτουργία του? Δοκίμασα να το κατεβάσω στον υπολογιστή αλλά δεν λειτουργεί τίποτα.
 
Top