[Ανακοίνωση] Ψηφιοποίηση αρχείου Ευαγγέλου Λιναρδάκη

Χαίρετε!
Αγαπητοί φίλοι, όλοι ξέρουμε ότι ο μακαριστός κ. Βαγγέλης έχει προσφέρει στο φόρουμ πάρα πολύ υλικό από το απέραντο αρχείο του. Εϊμαι σε θέση να γνωρίζω ότι υπάρχει και αρκετό υλικό το οποίο ήθελε, αλλά δεν πρόλαβε να δημοσιεύσει. Λίγο καιρό πριν πεθάνει είχα μαζί του μια επικοινωνία στην οποία του ζητούσα να τον βοηθήσω στην ψηφιοποίηση του υλικού.

Κατόπιν τούτου θεωρώ ότι είναι επιθυμία του να γίνει μια τέτοια ψηφιοποίηση κι ότι θα ήταν ελάχιστος φόρος τιμής το να γίνει σεβαστή αυτή η επιθυμία.

Ανοίγω λοιπόν αυτό το θέμα:
α) για να βρεθεί ο πλέον ενδεδειγμένος και επίσημος τρόπος να έλθουμε σε συνεννόηση με την οικογένειά του για την ψηφιοποίηση του υλικού
β) για να βρεθούν και άλλοι εθελοντές εκτός από εμένα για να συνεισφέρουν σε αυτήν την προσπάθεια.
 

PAPAZ DIMITRIOS

Δημήτρης Παπαζέτης:Ένας απλός νοσηλευτής-ψαλτάκος.
Εγώ πάντως από τη μεριά μου είμαι διατεθειμένος ψυχή τε και σώματι να συνεισφέρω.Έχω τα μέσα εξάλλου.Οπότε Χαράλαμπε είμαι στην διάθεση σου για το αρχείο του αείμνηστου και εξαιρετικού Ε.Λιναρδάκη.
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Μα, ο μακαριστός θαρρώ πως είχε ψηφιοποιήσει το αρχείο του στο συλλέκτη ιατρό Μανώλη Χναράκη με τον οποίο συνεργαζόταν.
 
Μα, ο μακαριστός θαρρώ πως είχε ψηφιοποιήσει το αρχείο του στο συλλέκτη ιατρό Μανώλη Χναράκη με τον οποίο συνεργαζόταν.

Του είχα ζητήσει τον Ιούνιο του 2010 να του μετατρέψω εγώ τις ακολουθίες (βίντεο) που είχε και μου είπε ότι έιχε καμιά εκατοστή dvd και κασέτες με ακολουθίες και θα συνενούμασταν για την μετατροπή και το ανέβασμα μετά το καλοκαίρι αλλά μετά δεν προλάβαμε.
Οπότε εάν είναι ήδη είναι ψηφιοποιημένα μένει μόνο το ανέβασμα αλλά για αυτό πρέπει να συνενοηθούμε όπως γράφω και πιο πάνω.
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Του είχα ζητήσει τον Ιούνιο του 2010 να του μετατρέψω εγώ τις ακολουθίες (βίντεο) που είχε και μου είπε ότι έιχε καμιά εκατοστή dvd και κασέτες με ακολουθίες και θα συνενούμασταν για την μετατροπή και το ανέβασμα μετά το καλοκαίρι αλλά μετά δεν προλάβαμε.
Οπότε εάν είναι ήδη είναι ψηφιοποιημένα μένει μόνο το ανέβασμα αλλά για αυτό πρέπει να συνενοηθούμε όπως γράφω και πιο πάνω.

Μάλιστα. Εγώ αναφερόμουν σε ηχητικό υλικό, αφού ως γνωστόν συνεργαζόταν με τον κ. Χναράκη στην ψηφιοποίηση κασετών ΒΜ απ' όλη την Ελλάδα. Για video δεν γνωρίζω τίποτα.
 

Amanedes8

Active member
Εγω μπορω να βοηθησω αν θελετε. Εχω μεγαλη εμπειρια σε αυτο και ξερω πως να βγαλω το θορυβο.
 
Top