[Ανακοίνωση] Πειραματική Βυζαντινή Χορωδία Αγρινίου (Γ. Πρεβεζιάνος)

Ο αείμνηστος Γεράσιμος Πρεβεζιάνος λίγα χρόνια πριν την εκδημία του είχε ιδρύσει χορωδία με την επωνυμία "ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΑΓΡΙΝΙΟΥ". Η χορωδία αυτή, της οποίας είχα την ιδιαίτερη τιμή να είμαι μέλος, είχε πραγματοποιήσει αρκετές συμμετοχές σε φεστιβάλ Βυζαντινών χορωδιών και διάφορες άλλες εμφανίσεις, στις οποίες αποσπούσε τις καλύτερες κριτικές και βραβεία. Η Σχολή Βυζαντινής Μουσικής "ΔΑΥΪΔ Ο ΨΑΛΜΩΔΟΣ" που εδρεύει στο Αγρίνιο εξέδωσε μετά την εκδημία του Χοράρχου Γερασίμου Πρεβεζιάνου, διπλή κασσέτα με ύμνους και ψαλτοτράγουδα, που απέδιδε η χορωδία στις κατά τόπους εμφανίσεις της. Τα ανεβάζω στο Forum, εις μνημόσυνον αιώνιον του Γερασίμου Πρεβεζιάνου και ως δείγμα ευγνωμοσύνης εις όσους συναδέλφους και φίλους ανεβάζουν σπάνιες ηχογραφήσεις στο Forum . Αρκετά από αυτά είναι συνθέσεις του ιδίου του Πρεβεζιάνου (tracks: 06, 19-29, 34, 37-39).

Πληροφορίες έκδοσης:
Α΄ ΚΑΣΣΕΤΑ: ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΟΙ ΥΜΝΟΙ. Tracks: 01-19
Β΄ ΚΑΣΣΕΤΑ: ΨΑΛΤΟΤΡΑΓΟΥΔΑ. Tracks: 20-40
Ανεβάζω και το εξώφυλλο της έκδοσης αυτής για λεπτομέρειες:)
Μόλις μπορέσω θα ανεβάσω και τα αντίστοιχα μουσικά χειρόγραφα...:wink: Ο Λεωνίδας Γαρουφαλής έκανε την αρχή εδώ:

Καλή ακρόαση!

Υ.Γ. 1Κάποιοι συνάδελφοι (και μία γνωστή χορωδία άκουσα) προσπάθησαν να αποδώσουν ορισμένα από τα ανωτέρω μέλη (μάλιστα ήταν από τις συνθέσεις του Γεράσιμου) αλλοιώντας την αρχική τους εκτέλεση. Ακόμη έφτασαν σε σημείο να τα παρουσιάσουν σα δικά τους. Ευτυχώς ζει η σύζυγος του εκλιπόντος και γι αυτό όσοι έχουν πονηρούς σκοπούς πρέπει να έχουν υπόψιν ότι υπάρχουν πνευματικά δικαιώματα.:cool:

Υ.Γ. 2 θα ανεβάσω όσα προλάβω διότι...θα με πάρει το πρωΐ... :eek:

Ξανανεβάζω το track 01. Ξανάρχισαν οι απρόοπτες εξαφανίσεις στο Forum:D...Μπορεί, βέβαια να έκανα εγώ κάποιο λάθος...:confused:

Ανεβάζω και τα υπόλοιπα...

[Σημείωμα συντονιστή (ΔΚ)] Με αίτηση του Χρήστου, συγχώνευσα τρία μηνύματα σε ένα. Δυστυχώς η σειρά εμφάνισης των επισυνάψεων δεν είναι η σωστή αλλά πρέπει να υπάρχουν όλα τα αρχεία οπότε δεν είναι πρόβλημα.
 

Attachments

  • 02 ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ - ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ.wma
    6.7 MB · Views: 260
  • 03 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ ΣΕ ΗΧΟ ΒΑΡΥ.wma
    2.7 MB · Views: 170
  • 04 ΠΑΣΑ ΠΝΟΗ - ΑΙΝΕΙΤΕ ΑΡΓΑ.wma
    5.5 MB · Views: 137
  • 05 ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ ΑΡΓΗ ΠΛ. Δ΄.wma
    7.7 MB · Views: 145
  • 06 ΤΡΙΣΑΓΙΟ - ΔΥΝΑΜΙΣ ΝΕΝΑΝΩ.wma
    7 MB · Views: 400
  • 07 ΕΝ ΒΗΘΛΕΕΜ ΣΥΝΕΔΡΑΜΟΝ.wma
    1.5 MB · Views: 137
  • 08 ΚΥΡΙΕ ΕΝ ΒΗΘΛΕΕΜ.wma
    1.7 MB · Views: 123
  • 09 ΤΙ ΣΟΙ ΠΡΟΣΕΝΕΓΚΩΜΕΝ.wma
    2 MB · Views: 137
  • 10 ΜΕΓΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΞΟΝ ΘΑΥΜΑ.wma
    1.6 MB · Views: 121
  • 11 ΣΗΜΕΡΟΝ ΔΕΧΕΤΑΙ Η ΒΗΘΛΕΕΜ.wma
    2.3 MB · Views: 138
  • 12 ΣΠΗΛΑΙΟΝ ΕΥΤΡΕΠΙΖΟΥ.wma
    3.8 MB · Views: 133
  • 13 ΔΕΥΤΕ ΠΙΣΤΟΙ.wma
    1.8 MB · Views: 101
  • 14 ΣΗΜΕΡΟΝ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ.wma
    1.1 MB · Views: 107
  • 15 ΕΝ ΤΩ ΔΕΙΠΝΩ - ΕΙΣ ΤΡΙΑΚΟΝΤΑ.wma
    1.2 MB · Views: 87
  • 16 ΣΗΜΕΡΟΝ ΓΡΗΓΟΡΕΙ Ο ΙΟΥΔΑΣ.wma
    1 MB · Views: 95
  • 17 ΕΣΤΗΣΑΝ ΤΑ ΤΡΙΑΚΟΝΤΑ ΑΡΓΥΡΙΑ.wma
    623.5 KB · Views: 85
  • 18 ΣΙΝΔΟΝΗ ΚΑΘΑΡΑ.wma
    1.8 MB · Views: 87
  • 19 ΤΟΝ ΔΕΣΠΟΤΗΝ.wma
    670.1 KB · Views: 91
  • ΕΞΩΦΥΛΛΟ.JPG
    1.8 MB · Views: 182
  • 01 ΤΡΙΣΑΓΙΟ - ΔΥΝΑΜΙΣ (ΤΡΙΤΟΣ).wma
    5.8 MB · Views: 140
  • 20 Η ΚΑΜΠΑΝΑ.wma
    2.6 MB · Views: 135
  • 21 ΧΑΡΑ.wma
    1.7 MB · Views: 96
  • 22 Η ΒΡΥΣΗ.wma
    1.5 MB · Views: 91
  • 23 ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΠΟΘΟ.wma
    1.5 MB · Views: 123
  • 24 ΣΤΟΥ ΒΟΣΠΟΡΟΥ.wma
    4.2 MB · Views: 134
  • 25 ΤΟΥΣ ΦΩΣΤΗΡΑΣ.wma
    2.1 MB · Views: 97
  • 26 %u0394%u039F%u039E%u039F%u039B%u039F%u0393%u0399%u0391.wma
    1.1 MB · Views: 81
  • 27 ΔΕΗΣΙΣ.wma
    3.3 MB · Views: 100
  • 28 %u03A0%u0391%u039D%u0391%u0393%u0399%u0391 %u0394%u0395%u03A3%u03A0%u039F%u0399%u039D%u0391.wma
    1.5 MB · Views: 76
  • 29 ΟΜΟΡΦΗ ΜΙΚΡΗ ΒΑΡΚΟΥΛΑ.wma
    2 MB · Views: 93
  • 30 ΔΟΥΛΟΙ ΚΥΡΙΟΝ.wma
    4.2 MB · Views: 115
  • 31 ΠΑΝΑΓΙΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (ΒΑΡΥΣ).wma
    2.1 MB · Views: 128
  • 32 ΕΞΟΜΟΛΟΓΕΙΣΘΕ.wma
    3 MB · Views: 114
  • 33 ΠΡΩΤΟΝ ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ.wma
    3.3 MB · Views: 105
  • 34 ΗΔΗ ΚΡΕΜΑΤΑΙ.wma
    2.2 MB · Views: 98
  • 35 ΕΠΙ ΣΟΙ ΚΥΡΙΕ ΗΛΠΙΣΑ.wma
    3.2 MB · Views: 94
  • 36 ΑΝΑΡΧΟΣ ΘΕΟΣ.wma
    2.8 MB · Views: 123
  • 37 ΔΟΞΑΣΤΕ ΠΑΝΤΕΣ ΟΙ ΛΑΟΙ.wma
    2.8 MB · Views: 105
  • 38 ΠΑΝΑΓΙΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΜΟΥ.wma
    2.7 MB · Views: 114
  • 39 ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΜΟΥ ΘΕΟΤΟΚΕ.wma
    1.6 MB · Views: 81
  • 40 ΑΠΟΛΥΤ. ΑΓ. ΚΟΣΜΑ ΑΙΤΩΛΟΥ.wma
    1.2 MB · Views: 110
Last edited by a moderator:

nikosthe

Νίκος Θεοτοκάτος
Ό,τι και να πούμε είναι λίγο... Ευχαριστούμε πολύ Χρήστο!! Την έψαχνα αυτήν την διπλή κασσέτα και ήθελα πολύ να την έχω σε mp3! Όπως έγραψα κι αλλού, δεν είχα την τύχη να γνωρίσω τον αείμνηστο Γεράσιμο, αλλά τον έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση με τα όσα έχω ακούσει γι' αυτόν αλλά και για το έργο του. Ειδικά τα ψαλτοτράγουδά του είναι ιδιαίτερα δημοφιλή! Έχω μάλιστα κάπου και μια φανταστική ηχογράφηση του "Βοσπόρου τ' αγιονέρια" από τα μαθήματά μου στο... ούτι (!). Το τραγούδισε η κυρα-Γιασεμή, η γυναίκα του δασκάλου, του Νίκου του Σαραγούδα. Αν την βρω θα την ανεβάσω.

Για όποιον θέλει να κατεβάσει όλα μαζί τα κομμάτια σ' έναν φάκελο και όχι να κάνει ένα-ένα κλικ, να πούμε ότι αυτό γίνεται εύκολα με το πολύ καλό addon του Firefox Downthemall.
 
Last edited:

npapadimit

Νικόλαος Παπαδημητρίου - Πύργος
Τον γνώρισα το 1990 όταν συμμετείχα κι εγώ στο 1ο φεστιβάλ χορωδιών (στο κινηματοθέατρο Παλλάς της οδού Βουκουρεστίου) με τη χορωδία του δασκάλου μου Φώτη Κετσετζή.
Επειδή γνώριζα 2-3 παιδιά από την χορωδία του -συμφοιτητές μου στην Α.Ε.Σ.Α και καλοί φίλοι- τα οποία με είχαν ενθουσιάσει με τα ωραία τραγούδια αλλά και με τα ωραία λόγια που περιέγραφαν την προσωπικότητα του δασκάλου τους Μάκη Πρεβεζιάνου...... θέλησα να τον γνωρίσω.
Μου έκανε εντύπωση από την πρώτη στιγμή η αγκαλιά που μου άνοιξε! σε σημείο να μου προτείνει να συμμετέχω στη χορωδία του ως έκτακτο μέλος!
Ήταν η πρώτη φορά που συμμετείχα σε μια τόσο μεγάλη χορωδιακή εκδήλωση και μάλιστα με αυτή τη διπλή εμπειρία.
Λίγα χρόνια αργότερα έμαθα ότι πέθανε
Ευχαριστώ το Θεό που τον γνώρισα
Αιωνία του η μνήμη
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Μόλις μπορέσω θα ανεβάσω και τα αντίστοιχα μουσικά χειρόγραφα...


Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ, είναι ανεκτίμητα.
Μπορείτε σας παρακαλώ να μας δώσετε το κείμενο του Τρισαγίου σε Νενανώ;;
Είναι αριστούργημα!
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Για όποιον θέλει να κατεβάσει όλα μαζί τα κομμάτια σ' έναν φάκελο και όχι να κάνει ένα-ένα κλικ, να πούμε ότι αυτό γίνεται εύκολα με το πολύ καλό addon του Firefox Downthemall.
Νίκο, αυτό είναι μονο για Firefox;
Υπάρχει αντίστοιχο add-on για άλλον browser (I.E. / Opera / Google Chrome);
 
Τον γνώρισα το 1990 όταν συμμετείχα κι εγώ στο 1ο φεστιβάλ χορωδιών (στο κινηματοθέατρο Παλλάς της οδού Βουκουρεστίου) με τη χορωδία του δασκάλου μου Φώτη Κετσετζή.
Επειδή γνώριζα 2-3 παιδιά από την χορωδία του -συμφοιτητές μου στην Α.Ε.Σ.Α και καλοί φίλοι- τα οποία με είχαν ενθουσιάσει με τα ωραία τραγούδια αλλά και με τα ωραία λόγια που περιέγραφαν την προσωπικότητα του δασκάλου τους Μάκη Πρεβεζιάνου...... θέλησα να τον γνωρίσω.
Μου έκανε εντύπωση από την πρώτη στιγμή η αγκαλιά που μου άνοιξε! σε σημείο να μου προτείνει να συμμετέχω στη χορωδία του ως έκτακτο μέλος!
Ήταν η πρώτη φορά που συμμετείχα σε μια τόσο μεγάλη χορωδιακή εκδήλωση και μάλιστα με αυτή τη διπλή εμπειρία.
Λίγα χρόνια αργότερα έμαθα ότι πέθανε
Ευχαριστώ το Θεό που τον γνώρισα
Αιωνία του η μνήμη
Με γυρίσατε πολύ πίσω κ. Νίκο. Στο Παλλάς ήμουν κι εγώ τότε. Πράγματι η αγκαλιά του Μάκη ήταν τόσο μεγάλη που δεν άφηνε σε κανέναν περιθώρια να μείνει απ' έξω... Να σας έχει ο Θεός καλά. Σας ευχαριστώ!
 
Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ, είναι ανεκτίμητα.
Μπορείτε σας παρακαλώ να μας δώσετε το κείμενο του Τρισαγίου σε Νενανώ;;
Είναι αριστούργημα!
Συμφωνώ κι εγώ. Σας τα παραδίδω εδώ με την επιθυμία που εκφράζει ο ίδιος ο Μάκης μέσα σ' αυτό το χειρόγραφο...
 

master_yianni

Αργός και μετά μέλους
Τι μου θυμησες τωρα ρε Χρηστο. Με πηγες πισω 15-20 χρονια! Να σαι καλα. :D
Υπαρχει ενα ακομα ψαλτοτραγουδο, νομιζω λεγοταν "Ιχνηλατες", και το 'χε πει ο Γιωργος Κυρκος (ισως μαζι σου αν δεν κανω λαθος) σε καποια συναυλια. Μηπως βρισκεται ακομα; Επισης σε κασσετα που μου ειχες δωσει, ο Μακης ακουγεται να λεει ενα "Παναγια Θεοτοκε" σε πλ Β. Κανε ενα κοπο και ανεβασε το και αυτο προς κοινη ωφελεια.

Στην 1η Συναυλια στο Παλλας, που ειπε ο φιλος παραπανω, μετα απο μας αν δεν απατωμαι εμφανιζοταν η χορωδια του Αγγελοπουλου. Θυμαμαι ενα δυο μαθητες του Αγγελοπουλου που μπηκαν εκτακτως, να βοηθησουν στα ισοκρατηματα. Ο Μακης ειχε ενα τεραστιο χαρισμα, ηταν σαν μια "κλωσσα" που μαζευε ολα τα παιδια παρεα, και η αγκαλια του χωρουσε τους παντες. Επισης να προσθεσω οτι τοτε ηταν μια καλυτερη εποχη, που ολοι ειμασταν "Βυζαντινη Μουσικη", χωρις τους διαχωρισμους και ολα οσα επακολουθησαν τα τελευταια χρονια.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αγαπητε Χρηστο
Πολλα ευχαριστω και πολλα συγχαρητηρια για την προσφορα σου (χορωδια
Πρεβεζιανου) . Συνεχισε .
 

nikosthe

Νίκος Θεοτοκάτος
Νίκο, αυτό είναι μονο για Firefox;
Υπάρχει αντίστοιχο add-on για άλλον browser (I.E. / Opera / Google Chrome);
Δεν ξέρω, προφανώς θα υπάρχει, αλλά τα addons του Firefox είναι όλα συγκεντρωμένα σε ένα μέρος (https://addons.mozilla.org/el/firefox/) και τόσο καλά ταξινομημένα, που πας στην κατηγορία που σε ενδιαφέρει ή πατάς στο ψαχτήρι του ό,τι θα ήθελες να κάνει ο browser και το έχεις αμέσως! Κάθε μέρα δε βγαίνουν και καινούργια! Σ' αυτό τον τομέα είναι πολύ πιο μπροστά απ' όλους τους browsers και τα addons του έχουν γίνει πλέον τόσα πολλά που δεν υπάρχει περίπτωση να τα φτάσει κανένας άλλος browser. Firefox και ξερό ψωμί λοιπόν!
 

Λεωνίδας

Λεωνίδας Γαρουφαλῆς
Χρήστο Μουσελίμη, να 'σαι πάντα καλά για τον κόπο που έκανες να μεταφέρεις σε mp3 την ανεπανάληπτη εκείνη διπλή κασσέτα. Είχα κάνει κι εγώ την ίδια δουλειά πριν μερικούς μήνες, αλλά ο δικός σου ήχος είναι σαφώς καλύτερος.
Επίσης, πολύ ευχαριστούμε και τους υπόλοιπους φίλους που έγραψαν για τον αείμνηστο δάσκαλό μας Γεράσιμο Πρεβεζιάνο και μας έκαναν να θυμηθούμε ανεπανάληπτες στιγμές, όπως στο "Παλλάς" το 1990. Θυμάμαι ήμουν άκρα δεξιά σ' εκείνη την εκδήλωση, εκεί με είχε βάλει ο δάσκαλος. Κάπου έχω και μια μεγάλη φωτογραφία που μου χάρισε, αλλά που να την βρω τώρα.
Επισυνάπτω κι ένα "Άξιον εστί..." που ψάλλουμε όλοι μαζί εκείνες τις ευλογημένες μέρες. Περισσότερες λεπτομέρειες δεν γνωρίζω.
 

Attachments

  • 22 Άξιον εστί [ήχος δεύτερος].mp3
    9.7 MB · Views: 74

nikosthe

Νίκος Θεοτοκάτος
Για να είναι πιο εύκολο το κατέβασμα αυτής της διπλής κασσέτας - διαμάντι που μας προσέφερε ο Χρήστος Μουσελίμης, την ανέβασα και σε mp3, σε 2 συμπιεσμένα αρχεία. Δεν πρόσεξα τις ρυθμίσεις, γιατί δε με ενδιέφερε το πόσο θα βγουν, αλλά το να μη χάσουν ποιότητα, κι έτσι βγήκαν κάπως μεγάλα κατά τη μετατροπή από wma σε mp3. Το πρώτο 84ΜΒ και το 2ο 75ΜΒ. Τα περιεχόμενα φυσικά εδώ.


Ευχαριστούμε και πάλι τον αγαπητό Χρήστο για το φοβερό αυτό upload!
 

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
Για να είναι πιο εύκολο το κατέβασμα αυτής της διπλής κασσέτας - διαμάντι που μας προσέφερε ο Χρήστος Μουσελίμης, την ανέβασα και σε mp3, σε 2 συμπιεσμένα αρχεία. Δεν πρόσεξα τις ρυθμίσεις, γιατί δε με ενδιέφερε το πόσο θα βγουν, αλλά το να μη χάσουν ποιότητα, κι έτσι βγήκαν κάπως μεγάλα κατά τη μετατροπή από wma σε mp3. Το πρώτο 84ΜΒ και το 2ο 75ΜΒ. Τα περιεχόμενα φυσικά εδώ.


Ευχαριστούμε και πάλι τον αγαπητό Χρήστο για το φοβερό αυτό upload!

Ευχαριστούμε παρα πολύ κ Θεοτοκάτε για την ευκολία αυτή ,προσέφερες πλούσια υπηρεσία και σε μας τους ολιγώτερο ενημερωμένους περι τα ηλεκτρονικά.Και άλλες πολλές φορές έχεις προσφέρει παρόμοιες υπηρεσίες.Να είσαι καλά.
 

KHarris

Παλαιό Μέλος
ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ ΑΡΓΗ ΠΛ Β
 

Attachments

  • 15 15 Δοξολογία, πλ.β'.mp3
    6.6 MB · Views: 63

ΑΝΔΡΕΑΣ Γ. ΑΓΓΕΛΗΣ

Ανδρέας Αγγελής
Αγαπητοί φίλοι επισυνάπτω foto την πολυμελή χορωδία του αειμνήστου Πρωτοψάλτου και διδασκάλου μας (+ 1994)Γερασίμου Πρεβεζιάνου,σε εκδήλωση στον Ιερό Ναό του Αγίου Δημητρίου Αγρινίου το έτος 1989.
 

Attachments

  • H XOΡΩΔΙΑ ΤΟΥ ΑΕΙΜΝΗΣΤΟΥ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥ - ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΟΥ ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ ΠΡΕΒΕΖΙΑΝΟΥ ΣΕ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΟ ΕΤΟΣ 1989.bmp
    148.2 KB · Views: 50
Last edited:

ΑΝΔΡΕΑΣ Γ. ΑΓΓΕΛΗΣ

Ανδρέας Αγγελής
Foto η Χορωδία του αειμνήστου Γερασίμου Πρεβεζιάνου στο κινηματοθέατρο Παλλάς το έτος 1990, σε φεστιβάλ χορωδιών που είχε διοργανώσει ο αείμνηστος Γεώργιος Τσατσαρώνης.
 

Attachments

  • H ΧΟΡΩΔΙΑ ΤΟΥ ΑΕΙΜΝΉΣΤΟΥ ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ ΠΡΕΒΕΖΙΑΝΟΥ ΣΤΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΘΕΑΤΡΟ ΠΑΛΛΑΣ ΤΟ ΕΤΟΣ 1990.bmp
    147.5 KB · Views: 35

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Βρήκα αυτές τις ηχογραφήσεις στις οποίες ο φάκελος έλεγε Πρεβεζιάνος..βέβαια οι ύμνοι ψάλλονται χορωδιακά..εάν ο διαχειριστής κρίνει ότι πρεπει να πάνε στις χορωδίες ας το κάνει.
 

Attachments

  • 01 Τρισάγιο.mp3
    5.8 MB · Views: 30
  • 02 Λειτουργικά.mp3
    6.6 MB · Views: 27
  • 03 Άξιόν εστιν.mp3
    2.7 MB · Views: 27
  • 04 Πάσα πνοή.mp3
    5.4 MB · Views: 22
  • 05 Δοξολογία.mp3
    7.5 MB · Views: 19
  • 06 Τρισάγιος ύμνος.mp3
    6.9 MB · Views: 22
  • 07 Εν Βηθλεέμ συνέδραμον.mp3
    1.5 MB · Views: 13
  • 08 Κύριε εν Βηθλεέμ παραγέγονας.mp3
    1.7 MB · Views: 12
  • 09 Τι σοι προσενέγκωμεν Χριστέ.mp3
    2 MB · Views: 12

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
...:)
 

Attachments

  • 10 Μέγα και παράδοξον.mp3
    1.5 MB · Views: 11
  • 11 Δόξα εν υψίστοις.mp3
    2.3 MB · Views: 16
  • 12 Σπήλαιον ευτρεπίζου.mp3
    3.8 MB · Views: 17
  • 13 Δεύτε πιστοί.mp3
    1.8 MB · Views: 10
  • 14 Σήμερον ο Χριστός.mp3
    1.1 MB · Views: 14
  • 15 Εν τω δείπνω σου.mp3
    627.3 KB · Views: 7
  • 16 Εις τριάκοντα αργύρια.mp3
    553.4 KB · Views: 10
  • 17 Σήμερον γρηγορεί ο Ιούδας.mp3
    1,015.4 KB · Views: 7
  • 18 Έστησαν τα τριάκοντα αργύρια.mp3
    633.8 KB · Views: 8
  • 19 Σινδόνη καθαρά.mp3
    1.8 MB · Views: 12
  • 20 Τον Δεσπότην και Αρχιερέα.mp3
    631.8 KB · Views: 13
Top