[Ψάχνω] Θεωρητικόν Ιωάννου Μαργαζιώτη

antonis80

Νέο μέλος
ΓΕΙΑ ΣΑΣ,

Ψάχνω για το θεωρητικόν του Ι. Μαργαζιώτη.
Ξέρετε αν μπορω να το βρω κάπου? έστω σε pdf

ευχαριστώ
 

npapadimit

Νικόλαος Παπαδημητρίου - Πύργος
ΓΕΙΑ ΣΑΣ,

Ψάχνω για το θεωρητικόν του Ι. Μαργαζιώτη.
Ξέρετε αν μπορω να το βρω κάπου? έστω σε pdf

ευχαριστώ

11€ κάνει και το βρίσκετε σε όλα τα ενημερωμένα, αλλά και μη, Βιβλιοπωλεία.:confused:

Το έχω στο ψηφιακό μου αρχείο, αλλά να στο στείλω, να το εκτυπώσεις να το σελιδοποιήσεις να το δέσεις ....
περισσότερο θα σου κοστισει
Δεν το αγοράζεις καλύτερα :wink:
 

antonis80

Νέο μέλος
11€ κάνει και το βρίσκετε σε όλα τα ενημερωμένα, αλλά και μη, Βιβλιοπωλεία.:confused:

Το έχω στο ψηφιακό μου αρχείο, αλλά να στο στείλω, να το εκτυπώσεις να το σελιδοποιήσεις να το δέσεις ....
περισσότερο θα σου κοστισει
Δεν το αγοράζεις καλύτερα :wink:

Κύριε Νίκο έχω πάρει σε 5 χριστιανικά βιβλιοπωλεία και δυστυχως δεν το έχει κανέις.
Ίσως εδώ στη Κύπρο να μην υπάρχει το συγκεκριμένο.
 

NKontis

Παλαιό Μέλος
Το Θεωρητικόν και οι Ασκήσεις


Υ.Γ. Πολύ νωρίς δεν το είδα το μήνυμα; :D:D:D


OK. Τα αφαίρεσα μέχρι να μας πει ο διαχειριστής εάν μπορούμε να τα ξαναβάλουμε.
 
Last edited:

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Ευχαριστούμε πολύ, αλλά μήπως πρόκειται για πνευματικά δικαιώματα, λόγω του ότι ακόμα πουλιέται και είναι εν χρήση σε πολλά ωδεία;

Απόστολος
 

sotirisd

εθελοντής ιεροψάλτης
γεια σας παιδια μηπως γινετε να το ξαναβαλετε το θεωρητικο του ιωαννη μαργαζιωτη το εχω σε βιβλιο αλλα το χρειαζομαι και σε pdf,ελπιζω να περασε ο καιρος ο οποιος το αγοραζουν για να μπορεσετε και εσεις να το ξαναβάλετε,σας ευχαριστω.
 
ψάχνω το βιβλίο του Ιωάννη μαργαζιώτη Η θεωρία της Βυζαντινής μουσικης. Μόλις απέκτησα τον πρώτο μαθητή.αλλα φτωχαδάκι ων δεν δύναται να το αγοράσει(λόγω κρίσης).Αν κάποιος συνάδελφος το εχει σε μορφή pdf θα χαρώ.Υ.Γ. Τις μελωδικές τις έχω.Ευχαριστώ!!!
 

calanit

Νέο μέλος
Χαίρετε,
Χρειάζομαι τό Θεωρητικόν τοῦ Ἰ. Μαργαζιώτη σέ ἠλεκτρονική μορφή (ἐν προκειμένῳ ἀντίγραφο σέ χαρτί δέν θά ἦταν εὔχρηστο).
Θά εἶμαι εὐγνώμων ἄν θά μποροῦσα νά τό κατεβάσω κἄπου ἤ νά μοῦ σταλῇ email.
Εὐχαριστῶ πολύ.
 

babis9949

New member
Χαίρετε,
Χρειάζομαι τό Θεωρητικόν τοῦ Ἰ. Μαργαζιώτη σέ ἠλεκτρονική μορφή.
Θά εἶμαι εὐγνώμων ἄν θά μποροῦσα νά τό κατεβάσω κἄπου ἤ νά μοῦ σταλῇ email.
Εὐχαριστῶ πολύ.
 

nikosthe

Νίκος Θεοτοκάτος
Χαίρετε,
Χρειάζομαι τό Θεωρητικόν τοῦ Ἰ. Μαργαζιώτη σέ ἠλεκτρονική μορφή.
Θά εἶμαι εὐγνώμων ἄν θά μποροῦσα νά τό κατεβάσω κἄπου ἤ νά μοῦ σταλῇ email.
Εὐχαριστῶ πολύ.
Υπάρχει, απ' ότι βλέπω, στη σελίδα https://byzantinemusicresources.wordpress.com/2015/10/01/byzantine-music-theory/ στο γράμμα Θ (Θεωρητικό Μαργαζιώτη 1958). Έχει link στην αρχή της σελίδας, απ' όπου μπορείτε να κατεβάσετε τα βιβλία που θέλετε.
 
Top