Πρόγραμμα Ισοκράτης Δωρεάν - Γεώργιος Κριτσωτάκης - v3

geopoulos

Νέο μέλος
Κάτι που ξέχασα να αναφέρω είναι οτι κάποιοι ίσως χρειαστούν το framework 4 tis Microsoft εαν δεν λειτουργεί το πρόγραμμα στον υπολογιστή τους , μπορείτε να το κατεβάσετε δωρεάν από εδώ:
http://www.filehippo.com/download_dotnet_framework_4/download/1561812b5a6748d14747f79cab6808f6/
.

ps. αν το ακούτε από laptop δεν θα έχετε πολύ καλή ποιότητα ήχου καθότι τα ενσωματωμένα ηχεία δεν έχουν καλό βάθος . Γενικά όσο πιο καλά ηχεία τόσο καλύτερος και ο ήχος. :wink:
 
Κάτι που ξέχασα να αναφέρω είναι οτι κάποιοι ίσως χρειαστούν το framework 4 tis Microsoft εαν δεν λειτουργεί το πρόγραμμα στον υπολογιστή τους , μπορείτε να το κατεβάσετε δωρεάν από εδώ:
http://www.filehippo.com/download_dotnet_framework_4/download/1561812b5a6748d14747f79cab6808f6/
.

ps. αν το ακούτε από laptop δεν θα έχετε πολύ καλή ποιότητα ήχου καθότι τα ενσωματωμένα ηχεία δεν έχουν καλό βάθος . Γενικά όσο πιο καλά ηχεία τόσο καλύτερος και ο ήχος. :wink:

Ευχαριστούμε πάρα πολύ!!Πραγματικά πολύ ωραία δουλειά και αξιόλογος ήχος.
Μία ερώτηση μόνο:Υπάρχει δυνατότητα να δουλέψει μέσα σε περιβάλλον προγράμματος επαγγελματικής ηχογράφησης όπως είναι το π.χ το cubase;
 

geopoulos

Νέο μέλος
Ευχαριστούμε πάρα πολύ!!Πραγματικά πολύ ωραία δουλειά και αξιόλογος ήχος.
Μία ερώτηση μόνο:Υπάρχει δυνατότητα να δουλέψει μέσα σε περιβάλλον προγράμματος επαγγελματικής ηχογράφησης όπως είναι το π.χ το cubase;

Ευχαριστώ πολύ να είστε καλά . :)

Αν κατάλαβα καλά θα θέλατε ο ισοκρατής αντί να "δίνει" ήχο στα ηχεία να λειτουργεί σαν "μικρόφωνο" και να γράφει κατευθείαν στο cubase .
Δυστυχώς δεν εχω βάλει αυτή την επιλογή γιατί δεν το είχα σκεφτεί να το χρησιμοποιώ για ηχογραφήσεις αλλά μόνο για να βοηθούμε στην μελέτη.

Παρ' όλα αυτά δεν ξέρω αν το cubase(δεν το χρησιμοποιώ) μπορεί να το αναγνώριση σαν playback device η κάτι παρόμοιο. Αν κάποιος ξέρει καλά το πρόγραμμα ας βοηθήσει.

Μια πιθανή λύση αλλά λίγο κουραστική είναι αν έχεις κάποιο λαπτοπ ή δεύτερο υπολογιστή να βγάλεις από εκει ενα jack και να το βάλεις στο μικρόφωνο στο υπολογιστή που έχεις το cubase και να γράψεις μετά πάνω στην ηχογράφηση σου και τα ισοκρατηματα. :)
 

geopoulos

Νέο μέλος
Βλέπω πως το έχουν κατεβάσει 80 άτομα και ακόμα δεν υπάρχει ούτε ένα σχόλιο. τόσο χάλια είναι??? :(
 
απο αυτούς που το κατέβασαν μπορώ να έχω ενα σχόλιο ? :confused:
Το πρόγραμμα είναι πολύ καλό αλλά στην πρώτη έκδοση ο ήχος μου φαίνεται πως ήταν πιο επιβλητικός.Εδώ είναι αρκετά καλός αλλά όταν είναι με ανοιχτό το στόμα το ισοκράτημα ακούγεται λίγο μηχανικό-σκληρό. Επίσης υπάρχει μήπως δυνατότητα να μην ακούγεται αυτή η μικρή διακοπή όταν αλλάζει το ισοκράτημα;;
 

geopoulos

Νέο μέλος
Το πρόγραμμα είναι πολύ καλό αλλά στην πρώτη έκδοση ο ήχος μου φαίνεται πως ήταν πιο επιβλητικός.Εδώ είναι αρκετά καλός αλλά όταν είναι με ανοιχτό το στόμα το ισοκράτημα ακούγεται λίγο μηχανικό-σκληρό. Επίσης υπάρχει μήπως δυνατότητα να μην ακούγεται αυτή η μικρή διακοπή όταν αλλάζει το ισοκράτημα;;

Όλος παραδόξως στην πρώτη έκδοσή οι φωνές ήταν από πρόγραμμα synth, ενώ τώρα είναι φυσικές φωνές που έχω ηχογραφήσει με φίλους . όσο αναφορά το κενό σε εμένα δεν υπάρχει καθόλου και οι αλλαγές γίνονται αστραπιαία, αυτό άλλωστε είναι μια από τις καλές αλλαγές που εχουν γίνει .
Για να λειτουργεί σωστά θα πρέπει να έχεις το λιγότερο 2 gb ram και να έχεις framework 4 και πάνω. Αν θες κατέβασε το από το πιο πάνω λινκ να είσαι σίγουρος.

Υπάρχει άλλος που το δοκίμασε και του αργούν οι αλλαγές των ισοκρατημάτων??
 

ΓεωΣαβ

Μέλος
Σας δίνω την έκδοση 3 του Ισοκράτη που είχα πρώτο φτιάξει σε αυτό το τοπικ.
Παρακαλώ πολύ να διαβάσετε το κείμενο που εμφανίζετε κατά την εγκατάσταση καθώς και τις οδηγίες που είναι μέσα στον φάκελο.
!!Να εγκαταστήσετε τις 2 γραμματοσειρές που είναι μαζί με τον Ισοκράτη πριν από το install του Ισοκράτη.

Εννοείτε πως είναι δωρεάν αλλά όποιος έχει την άνεση και την καλή θέληση ...δεν θα έλεγα και όχι σε ένα δωράκι...



Το πρόγραμμα το κατεβάζεται από εδώ:

http://adf.ly/ceXfB


:(:(:(:(:( Ζητώ την συγνώμη σας καθώς μόλις τώρα εντόπισα ένα σφάλμα (στο -3 στο ζω ύφεση) αφού κατεβάσετε την πάνω εγκατάσταση αντικαταστήστε το isokratis.exe με αυτό απο το παρακάτω λινκ.
και πάλι συγνώμη για την ταλαιπωρία. :(:(:(:(:(:(:(

(πρώτα την εγκατάσταση μετά αυτό!!)
http://adf.ly/ceudJ


:p:p:p

σοβαρά τώρα,Το donate είναι καθαρά προαιρετικό και το πρόγραμμα θα παραμείνει δωρεαν!!
Μηπως το προγραμμα δουλευει σε ταπλετ με Android;
 

geopoulos

Νέο μέλος
δυστυχώς όχι είναι σε γλώσσα για windows μόνο.
(πίστευα οτι θα το καταλαβαίνατε επειδή μιλάμε για exe)
:p
 

geopoulos

Νέο μέλος
Θα Προσπαθήσω να μάθω λίγο python και να φτιάξω τον Ισοκράτη και για android .



(Αν είναι να γίνει κάτι τέτοιο σίγουρα δεν θα γίνει αύριο , μάλλον προς τον Μάιο τον βλέπω, οπότε μην ρωτάτε σχετικά με αυτό)

Θα σας ενδιέφερε κάτι τέτοιο ? ?:confused:
πείτε μου για να μην ασχοληθώ τσάμπα. :wink:
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Θα Προσπαθήσω να μάθω λίγο python και να φτιάξω τον Ισοκράτη και για android .



(Αν είναι να γίνει κάτι τέτοιο σίγουρα δεν θα γίνει αύριο , μάλλον προς τον Μάιο τον βλέπω, οπότε μην ρωτάτε σχετικά με αυτό)

Θα σας ενδιέφερε κάτι τέτοιο ? ?:confused:
πείτε μου για να μην ασχοληθώ τσάμπα. :wink:

Πρώτα απ' όλα, συγχαρητήρια και ευχαριστίες για τον κόπο σας, τον οποίο μοιράζεστε μαζί μας αφιλοκερδώς.

Από το βιντεάκι με τον Στανίτσα άκουσα τον ισοκράτη σας και ακούγεται πολύ ικανοποιητικός. Αφού μάλιστα μπορεί κανείς να αντικαταστήσει τους παραγόμενους φθόγγους με αντίστοιχα αρχειάκια 2-3 λεπτών ηχογραφημένα από τον ίδιο (ή από ομάδα ισοκρατών), αποτελεί στην ουσία ένα πάρα πολύ χρήσιμο εργαλείο.

Εγώ πάντως δεν μπορώ να τρέξω το πρόγραμμα, μάλλον δεν τρέχει στα Windows 8. Εγκαθίσταται κανονικά, αλλά αυτό που ανοίγει είναι η αρχική οθόνη που φαίνεται στο βιντεάκοι, αλλά παραμορφωμένη και χωρίς καμμία ανταπόκριση στο πάτημα του ποντικιού.

Θα ήθελα να ρωτήσω ακόμα:

Είναι κουρδισμένος στο νη12πα10βου8γα12δι κλπ της Επιτροπής ή σε συγκερασμένη κλίμακα (12-12-6);

Υπάρχει η δυνατότητα (ή προτίθεστε να την προσθέσετε) να ανεβαίνει/κατεβαίνει το τονικό ύψος των φθόγγων; Αν ναι σε τι βήματα (ημιτόνια, μόρια 72άρας κλιμακας);

Σκέφτεστε, αν το παρουσιάσετε και για άλλες πλατφόρμες, και την περίπτωση να το φτιάξετε για iOs (iPad, iPhone); Πιστέψτε με, ειδικά στα iPad υπάρχει η μεγαλύτερη βάση χρηστών διεθνώς.
 

ΓεωΣαβ

Μέλος
Προσπάθησα να το εγκαταστήσω σε Windows XP. Η Εγκατάσταση τελειώνει κανονικά. Στο τρέξιμο μου βγάζει "isokratis.exe not a valid win32 application". Τι κάνω λάθος;
 

geopoulos

Νέο μέλος
Πρώτα απ' όλα, συγχαρητήρια και ευχαριστίες για τον κόπο σας, τον οποίο μοιράζεστε μαζί μας αφιλοκερδώς.

Από το βιντεάκι με τον Στανίτσα άκουσα τον ισοκράτη σας και ακούγεται πολύ ικανοποιητικός. Αφού μάλιστα μπορεί κανείς να αντικαταστήσει τους παραγόμενους φθόγγους με αντίστοιχα αρχειάκια 2-3 λεπτών ηχογραφημένα από τον ίδιο (ή από ομάδα ισοκρατών), αποτελεί στην ουσία ένα πάρα πολύ χρήσιμο εργαλείο.

Εγώ πάντως δεν μπορώ να τρέξω το πρόγραμμα, μάλλον δεν τρέχει στα Windows 8. Εγκαθίσταται κανονικά, αλλά αυτό που ανοίγει είναι η αρχική οθόνη που φαίνεται στο βιντεάκοι, αλλά παραμορφωμένη και χωρίς καμμία ανταπόκριση στο πάτημα του ποντικιού.

Θα ήθελα να ρωτήσω ακόμα:

Είναι κουρδισμένος στο νη12πα10βου8γα12δι κλπ της Επιτροπής ή σε συγκερασμένη κλίμακα (12-12-6);



Υπάρχει η δυνατότητα (ή προτίθεστε να την προσθέσετε) να ανεβαίνει/κατεβαίνει το τονικό ύψος των φθόγγων; Αν ναι σε τι βήματα (ημιτόνια, μόρια 72άρας κλιμακας);

Σκέφτεστε, αν το παρουσιάσετε και για άλλες πλατφόρμες, και την περίπτωση να το φτιάξετε για iOs (iPad, iPhone); Πιστέψτε με, ειδικά στα iPad υπάρχει η μεγαλύτερη βάση χρηστών διεθνώς.





Προσπάθησα να το εγκαταστήσω σε Windows XP. Η Εγκατάσταση τελειώνει κανονικά. Στο τρέξιμο μου βγάζει "isokratis.exe not a valid win32 application". Τι κάνω λάθος;



Η τονικότητα ήδη μπορεί να αυξομειωθεί απο τις επιλογές ανα ημιτόνιο
για τα xp δοκίμασε να εγκατασταθείσης και το framework 4 της Microsoft ( κοιτα λιγο πιο πανω στο post)

η κλιμακα ειναι αυτη του πλδ

ειναι πιο ευκολο για μενα να μαθω android παρα ios αλλα θα δουμε ...
 
Last edited:

geopoulos

Νέο μέλος
επειδή αρκετοί βλέπω οτι εχεtε xp και έχετε πρόβλημα στο να τρέξετε την εφαρμογή. Για δοκιμάστε να αλλάξετε το isokratis.exe με αυτό από το πιο κάτω λινκ και πείτε μου σας παρακαλώ αν τώρα λειτουργεί!

συγχωρέστε με για την ταλαιπωρία.:(

isokratis.exe for xp
 

Νικηφόρος1

Νικηφόρος
επειδή αρκετοί βλέπω οτι εχεtε xp και έχετε πρόβλημα στο να τρέξετε την εφαρμογή. Για δοκιμάστε να αλλάξετε το isokratis.exe με αυτό από το πιο κάτω λινκ και πείτε μου σας παρακαλώ αν τώρα λειτουργεί!

συγχωρέστε με για την ταλαιπωρία.:(

isokratis.exe for xp

Με αυτό το exe τώρα δουλεύει κανονικά σε xp.
ευχαριστούμε!!!
 

cosmit

Νέο μέλος
Πολύ καλός ο Ισοκράτης!!!!
Πολλά συγχαρητήρια!!!!!!

Ένα προβληματάκι στην επιλογή φωνών (Μμμ) με κλειστό στόμα : Δεν κατεβαίνει ένας τόνος στο -3 ημιτόνιο ενώ ανεβαίνει στο +3 χωρίς κανένα πρόβλημα.
 

geopoulos

Νέο μέλος
Πολύ καλός ο Ισοκράτης!!!!
Πολλά συγχαρητήρια!!!!!!

Ένα προβληματάκι στην επιλογή φωνών (Μμμ) με κλειστό στόμα : Δεν κατεβαίνει ένας τόνος στο -3 ημιτόνιο ενώ ανεβαίνει στο +3 χωρίς κανένα πρόβλημα.

Τα Μμμ όπως έγραψα και στις οδηγίες . λόγο του οτι έχασα μέρος των ηχογραφήσεων , λείπουν αρχεία και υπάρχει πρόβλημα στην ανάβαση αλλά και στο τελευταίο μείον :eek:
 
Last edited:
Top