Λίθον ον απεδοκίμασαν (Καλοφωνικός Ειρμός) Ήχος Α΄

Gant

Παλαιό Μέλος
Κάποιος τραγουδιστής, αλλά ποιος;
Πολύ θα ήθελα να μάθω!
Ευχαριστώ! :)

Μόνο τραγουδιστής δεν είναι. Πολύ ωραίος και ψαλτικός ήχος. Θα μεγαλώσεις και θα καταλάβεις τη διαφορά...:wink:
 

ΒΑΙΟΣ ΝΤΕΛΗΣ

Παλαιό Μέλος
Μόνο τραγουδιστής δεν είναι. Πολύ ωραίος και ψαλτικός ήχος. Θα μεγαλώσεις και θα καταλάβεις τη διαφορά...:wink:

Πείτε μου ποιος είναι και βλέπουμε αν είναι ή όχι "τραγουδιστής" :wink:
 

Th4nasis

Παλαιό Μέλος
Ποιός ψάλλει;​

ονομαζετε πατερ μαξιμος απο την χορωδια οεβυχ! και οχι δεν ειναι τραγουδιστης ειναι ο πρωτος μου δασκαλος που πηρα τα περισσοτερα απο αυτον..(Προκειται για χαρισματουχα Φωνη)
 

ΒΑΙΟΣ ΝΤΕΛΗΣ

Παλαιό Μέλος
ονομαζετε πατερ μαξιμος απο την χορωδια οεβυχ! και οχι δεν ειναι τραγουδιστης ειναι ο πρωτος μου δασκαλος που πηρα τα περισσοτερα απο αυτον..(Προκειται για χαρισματουχα Φωνη)

ΟΕΒΥΧ ε; ενδιαφέρον
πάρα πολύ καλός (για ΟΕΒΥΧ πάντα...) και ωραία φωνή....αλλά δεν μετράει μόνο αυτή, ευτυχώς...
και αφού πήρες και τα περισσότερα απ'αυτόν, φαντάζομαι κι εσύ κάπως έτσι θα τρ....εεε θα ψέλνεις, ε;
Να 'σαι καλά!
καλή συνέχεια! :)
 
Last edited:

Th4nasis

Παλαιό Μέλος
ΟΕΒΥΧ ε; ενδιαφέρον
πάρα πολύ καλός (για ΟΕΒΥΧ πάντα...) και ωραία φωνή....αλλά δεν μετράει μόνο αυτή, ευτυχώς...
και αφού πήρες και τα περισσότερα απ'αυτόν, φαντάζομαι κι εσύ κάπως έτσι θα τρ....εεε θα ψέλνεις, ε;
Να 'σαι καλά!
καλή συνέχεια! :)

χα χα χα καπως ετσι! να σαι καλα!!
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
ΟΕΒΥΧ ε; ενδιαφέρον
πάρα πολύ καλός (για ΟΕΒΥΧ πάντα...) και ωραία φωνή....αλλά δεν μετράει μόνο αυτή, ευτυχώς...
και αφού πήρες και τα περισσότερα απ'αυτόν, φαντάζομαι κι εσύ κάπως έτσι θα τρ....εεε θα ψέλνεις, ε;
Να 'σαι καλά!
καλή συνέχεια! :)

αυτά τα γράφεις στον άνθρωπο που είχε την καλοσύνη να σου απαντήσει ως ή σαν διπλωματούχος καθηγητής Β Μουσικής;;;;;;;
Κούλαρε λίγο, Βάιε...
 

Th4nasis

Παλαιό Μέλος
αυτά τα γράφεις στον άνθρωπο που είχε την καλοσύνη να σου απαντήσει ως ή σαν διπλωματούχος καθηγητής Β Μουσικής;;;;;;;
Κούλαρε λίγο, Βάιε...

δεν καταλαβα τι εννοεις φιλτατε..
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
δεν καταλαβα τι εννοεις φιλτατε..

δεν καταλαβαίνεις ότι λέγοντας
Αρχικό μήνυμα απο ΒΑΙΟΣ ΝΤΕΛΗΣ
Κάποιος τραγουδιστής, αλλά ποιος;
Πολύ θα ήθελα να μάθω!
Ευχαριστώ!
&
και αφού πήρες και τα περισσότερα απ'αυτόν, φαντάζομαι κι εσύ κάπως έτσι θα τρ....εεε θα ψέλνεις, ε;
μειώνει κ εσένα κ αυτόν που ψάλλει στο ηχητικό που ανέβασες;;;
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
(Για διάλειμμα) ακούστε και τον Βασιλικό πάντως σε παλιά ηχογράφηση, η οποία έλαβε βλέπω και επαινετικό σχόλιο από τον Γ. Μιχαλάκη (ως "μια απο τις καλύτερες εκτελέσεις του Βασιλικού") -υποθέτω γιατί ο άρχων εδώ κινείται σε προγενέστερα, πιο λιτά και μεστά επίπεδα ερμηνείας από ό,τι έκανε στη συνέχεια.
 

Th4nasis

Παλαιό Μέλος
δεν καταλαβαίνεις ότι λέγοντας
&

μειώνει κ εσένα κ αυτόν που ψάλλει στο ηχητικό που ανέβασες;;;

χαχα τωρα καταλαβα.. ενταξει μωρε δεν πειραζει..
 

ΒΑΙΟΣ ΝΤΕΛΗΣ

Παλαιό Μέλος
δεν καταλαβαίνεις ότι λέγοντας
&

μειώνει κ εσένα κ αυτόν που ψάλλει στο ηχητικό που ανέβασες;;;

ούτε μία πλάκα δεν μπορούμε να κάνουμε....
άλλος πρέπει να κουλάρει.... εγώ πιο κουλ (cool) και πάω για συντήρηση (ψυγείο)...:)
Παρ'όλα αυτά, ζητώ συγγνώμη αν με αυτό που λέω προσβάλλω τον Th4nasis και τον π.Μάξιμο.

Υ.Γ.: πώς η λέξη "κάποιος" είναι μειωτική; άντε για την άλλη φράση, να το καταλάβω....
 

Th4nasis

Παλαιό Μέλος
ούτε μία πλάκα δεν μπορούμε να κάνουμε....
άλλος πρέπει να κουλάρει.... εγώ πιο κουλ (cool) και πάω για συντήρηση (ψυγείο)...:)
Παρ'όλα αυτά, ζητώ συγγνώμη αν με αυτό που λέω προσβάλλω τον Th4nasis και τον π.Μάξιμο.

Υ.Γ.: πώς η λέξη "κάποιος" είναι μειωτική; άντε για την άλλη φράση, να το καταλάβω....

δε χρειαζεται να ζητας συγνωμη! αλλωστε ανθρωπος χωρις χιουμορ ειναι μισος ανθρωπος ..και πιστευω ολοι εδω εχουμε αυξημενη την αισθηση του χιουμορ! σημασια εχει οτι σας αρεσε η αναρτηση μου τωρα ολα τα αλλα ειναι περιττα. Aς απολαυσουμε λοιπον αυτα που μας χαριζει το ψαλτολογιον ειρηνικα! :)
:)
 
Last edited:

ΑΝΔΡΕΑΣ Γ. ΑΓΓΕΛΗΣ

Ανδρέας Αγγελής
(Για διάλειμμα) ακούστε και τον Βασιλικό πάντως σε παλιά ηχογράφηση, η οποία έλαβε βλέπω και επαινετικό σχόλιο από τον Γ. Μιχαλάκη (ως "μια απο τις καλύτερες εκτελέσεις του Βασιλικού")

Ηχογράφηση 1972!

Ο Άρχων Θ.Βασιλικός ψάλλει σε ηλικία 33 ετών!!
 

ΒΑΙΟΣ ΝΤΕΛΗΣ

Παλαιό Μέλος
δε χρειαζεται να ζητας συγνωμη! αλλωστε ανθρωπος χωρις χιουμορ ειναι μισος ανθρωπος ..και πιστευω ολοι εδω εχουμε αυξημενη την αισθηση του χιουμορ! σημασια εχει οτι σας αρεσε η αναρτηση μου τωρα ολα τα αλλα ειναι περιττα. Aς απολαυσουμε λοιπον αυτα που μας χαριζει το ψαλτολογιον ειρηνικα! :)
:)

Ευχαριστώ!!! :):)
 
Top