Κομμάτια για το δίπλωμά μου

ΒΑΙΟΣ ΝΤΕΛΗΣ

Παλαιό Μέλος
Αυτά είναι τα 4 απ΄τα 8 κομμάτια που θα ψάλλω ενώπιον επιτροπής το καλοκαίρι για το δίπλωμά μου.
Και μια ερώτηση (όποιος θέλει απαντάει...εννοείται): μου τα διδάσκουν σωστά;

Σημείωση: μη σταθείτε στο ένρινο των εκτελέσεων...το κάνω επίτηδες σε μεγάλη έκταση απλώς και μόνο για να ακούσω πώς ακούγεται :D

Υ.Γ.: μαντέψτε...σε ποια "σχολή" "ανήκω";
 

Attachments

  • γεύσασθε.mp3
    4.1 MB · Views: 110
  • κύριε εκέκραξα β ήχου Ιακώβου Πρ. και 1ο στιχηρό.mp3
    4.7 MB · Views: 85
  • αναστάσιμος κανόνας γ ήχου ά και ΄θ ωδή σύντομες και αργές.mp3
    4.8 MB · Views: 68
  • Δοξολογία Άγια Πέτρου Λαμπαδαρίου και ασματικό σταυρού σύντμηση Γ.Κρητός.mp3
    15.7 MB · Views: 67

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Αυτά είναι τα 4 απ΄τα 8 κομμάτια που θα ψάλλω ενώπιον επιτροπής το καλοκαίρι για το δίπλωμά μου.
Και μια ερώτηση (όποιος θέλει απαντάει...εννοείται): μου τα διδάσκουν σωστά;

Σημείωση: μη σταθείτε στο ένρινο των εκτελέσεων...το κάνω επίτηδες σε μεγάλη έκταση απλώς και μόνο για να ακούσω πώς ακούγεται :D

Υ.Γ.: μαντέψτε...σε ποια "σχολή" "ανήκω";


Πώς ονομάζεται ο δάσκαλός σου;
 

ΒΑΙΟΣ ΝΤΕΛΗΣ

Παλαιό Μέλος
Πώς ονομάζεται ο δάσκαλός σου;

τι σημασία έχει; σημασία έχει το πώς τα διδάσκομαι και πώς τα λέω, νομίζω....εκτός κι αν ρωτάτε για κάποιο λόγο που δεν αντιλαμβάνομαι....
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
τι σημασία έχει; σημασία έχει το πώς τα διδάσκομαι και πώς τα λέω, νομίζω....εκτός κι αν ρωτάτε για κάποιο λόγο που δεν αντιλαμβάνομαι....


Τί σημασία (δεν) έχει; Κάνουμε mock exams (ελληνιστί ψευδοεξετάσεις). Στο εξώφυλλο των κειμένων τα οποία έχεις ετοιμάσει για να εξεταστείς αναγράφεται τόσο το όνομα όσο και η τάξη του διδάξαντος... Ακούγοντας κάποια από τα κομμάτια διερωτήθηκα ποιός είναι ο δάσκαλός σου. Αντιλαμβάνεσαι τώρα....
 

ΒΑΙΟΣ ΝΤΕΛΗΣ

Παλαιό Μέλος
Χαιρετισμούς στον Ηλία. Αν έχει θέση στην εξεταστική επιτροπή, πολύ θα χαρώ να σε εξετάσω.:rolleyes:

θα μεταφέρω τους χαιρετισμούς....
για την επιτροπή δεν ξέρω τίποτα, ούτε ποιούς θα φέρει ούτε και πόσους (αν και νομίζω είναι σταθερός ο αριθμός, απλώς δεν τον θυμάμαι...)
 
Μπραβο Βαϊε!! Θα πας περίφημα στις εξετάσεις σου!! Και θα ονομαστείς και επισήμως συνάδελφος μας! Με την "βούλα" που λένε!! Καλή επιτυχία!
 

ΒΑΙΟΣ ΝΤΕΛΗΣ

Παλαιό Μέλος
Μπραβο Βαϊε!! Θα πας περίφημα στις εξετάσεις σου!! Και θα ονομαστείς και επισήμως συνάδελφος μας! Με την "βούλα" που λένε!! Καλή επιτυχία!

ευχαριστώ πολύ!!! επιτέλους μετά από 12 χρόνια στο αναλόγιο τελειώνει το υποχρεωτικό και αρχίζει το καλύτερο κομμάτι της θεόπνευστης αυτής τέχνης!!
 

tb---

τσοπάνης
Καλή επιτυχία στις εξετάσεις. Για δίπλωμα προσωπικά θα περίμενα και λίγο "βαρύτερα" θέματα.
 

ΒΑΙΟΣ ΝΤΕΛΗΣ

Παλαιό Μέλος
Καλή επιτυχία στις εξετάσεις. Για δίπλωμα προσωπικά θα περίμενα και λίγο "βαρύτερα" θέματα.


Ευχαριστώ!!
για "βαρύτερα", δεν ξέρω ποια έχεις στο μυαλό σου....πάντως τα επόμενα 4 είναι το Και ευλογημένος του Μπερεκέτη, το Η όντως ειρήνη του Ιακώβου Πρωτοψάλτου, το Εις μνημόσυνον σε βαρύ διατονικό και το Δεύτε εκκαθάρωμεν.
 
Last edited:

ΒΑΙΟΣ ΝΤΕΛΗΣ

Παλαιό Μέλος
Αυτά είναι τα άλλα 4....καλή μου τύχη! :rolleyes:
 

Attachments

  • και ευλογημένος.mp3
    4.9 MB · Views: 45
  • η όντως ειρήνη ιακώβου πρωτοψάλτου.mp3
    13.9 MB · Views: 24
  • εις μνημόσυνον βαρύς.mp3
    7.3 MB · Views: 34
  • δεύτε εκκαθάρωμεν.mp3
    7.9 MB · Views: 33

Melina

Μελίνα Σπαντιδάκη
για κάποιο λόγο που δεν αντιλαμβάνομαι....

Διαβλέποντας (ἀκούγοντας) ἕνα ἰκανοποιητικὸ ἀποτέλεσμα (δὲ) δημιουργεῖται ἡ ἐπιθυμία εὐχαρίστησης ἐκείνου ποὺ μὲ τὴν ὑπομονή του συνέβαλε σὲ αὐτό, μιὰ καὶ μὲ ὅποιο δάσκαλο καθήσεις τέτοια γράμματα θὰ μάθεις;
Μὲ τὸ καλό!
M.
 

ΒΑΙΟΣ ΝΤΕΛΗΣ

Παλαιό Μέλος
Διαβλέποντας (ἀκούγοντας) ἕνα ἰκανοποιητικὸ ἀποτέλεσμα (δὲ) δημιουργεῖται ἡ ἐπιθυμία εὐχαρίστησης ἐκείνου ποὺ μὲ τὴν ὑπομονή του συνέβαλε σὲ αὐτό, μιὰ καὶ μὲ ὅποιο δάσκαλο καθήσεις τέτοια γράμματα θὰ μάθεις;
Μὲ τὸ καλό!
M.

Ευχαριστώ για την ευχή! :)
Δεν μου στέλνετε ένα ΠΜ μπας και καταλάβω τι εννοείτε τέλος πάντων;.....άμα δεν κόβει το ρημάδιιιι!!! :)
 

gbekris

Γεώργιος Μπεκρῆς
Καλή επιτυχία, καλή δύναμη και καλή συνέχεια στο αναλόγιο.
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Βαϊε καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

Κι εγώ πρώτα ο Θεός θα δώσω του χρόνου για δίπλωμα οπότε μπορώ να έρθω στην θέση σου!!
 

ΒΑΙΟΣ ΝΤΕΛΗΣ

Παλαιό Μέλος
Καλή επιτυχία, καλή δύναμη και καλή συνέχεια στο αναλόγιο.

Καλή επιτυχία και καλή συνέχεια στη ψαλτική σου πορεία . .

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! :)


Βαϊε καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

Κι εγώ πρώτα ο Θεός θα δώσω του χρόνου για δίπλωμα οπότε μπορώ να έρθω στην θέση σου!!

Ευχαριστώ!! :)
Εύχομαι να μην πλησιάσεις καν το λούκι που τράβηξα εγώ για να φτάσω στο δίπλωμα.....
δεν εννοώ τα μουσικά, αλλά κάποια θεωρητικά πράγματα που με έβαλαν να μάθω μέσα σε ένα μήνα χωρίς να μου τα έχουν διδάξει και σήμερα με εξέτασαν
......είναι μεγάλη ιστορία όμως αυτή.
αν έχεις περιέργεια να μάθεις, στείλε ΠΜ να σου πω....
 
Top