Ήχος τέταρτος

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αγαπητοι Φιλοι
Και παλι απο τις ηχογραφησεις που μου εχει δωσει ο φιλος Πρωτοψαλτης του Ιερου Μητροπολιτικου Ναου Ευαγγελιστριας Σπαρτης Παναγιωτης Τζανακος ,
επισυναπτω αποσπασματα Ορθρου & Θειας Λειτουργιας Κυριακης Δου ηχου .
Ψαλλει ο αειμνηστος Αρχωντας Πρωτοψαλτης Της Μ.Ε. Θρασυβουλος Στανιτσας.
Καλη Ακροαση .
 

Attachments

  • 01=2'31''= καθίσματα Δ ηχου.mp3
    2.3 MB · Views: 695
  • 02=2'49''= Αναβαθμοί-κανών Δ ηχου.mp3
    2.6 MB · Views: 616
  • 03=2'27''= πασπναριο-αίνοι Δ ηχου.mp3
    2.2 MB · Views: 627
  • 04=3'45''= δυναμις ηχ.δ (φεραχνακ).mp3
    882.8 KB · Views: 515
  • 05=6'51''= Xερβικόν Δ ήχου.mp3
    6.3 MB · Views: 663
  • 06=2'55''= Αξιον εστίν Δ λέγετος.mp3
    2.7 MB · Views: 661
  • 07=3'13''= κοινωνικόν Αινείτε Αγια.mp3
    2.9 MB · Views: 768

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
Και παλι ευχαριστουμε κυρ-Βαγγελη για τις ηχογραφησεις του ΑΡΧΟΝΤΑ! Μηπως υπαρχουν ηχογραφησεις Ορθρου Χριστουγεννων απο τον Αγιο Δημητριο ?
 

master_yianni

Αργός και μετά μέλους
Κυρ Βαγγελη απο οτι παρατηρησα λειπουν τα εωθινα δοξαστικα απο ολους τους ηχους που ανεβηκαν μεχρι τωρα... μηπως υπαρχουν καπου ωστε να ολοκληρωθουν ολα τα βασικα;
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Και παλι ευχαριστουμε κυρ-Βαγγελη για τις ηχογραφησεις του ΑΡΧΟΝΤΑ! Μηπως υπαρχουν ηχογραφησεις Ορθρου Χριστουγεννων απο τον Αγιο Δημητριο ?

Εχω καμει παλαιωτερα 2004 & 2005 δυο εκπομπες οπου ψαλλει ο Στανιτσας και μαλιστα στην Πολη . Εχω και απο Αγιο Δημητριο . Καποια στιγμη θα ανεβασω καποια , αλλα γυρω στα Χριστουγεννα .
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Κυρ Βαγγελη απο οτι παρατηρησα λειπουν τα εωθινα δοξαστικα απο ολους τους ηχους που ανεβηκαν μεχρι τωρα... μηπως υπαρχουν καπου ωστε να ολοκληρωθουν ολα τα βασικα;

Οι ηχογραφησεις που εχω του κ. Τζανακου δεν περιεχουν τα Εωθινα . Οταν τελειωσω με τους ηχους , θα τα ανεβασω απο δικες μου ηχογραφησεις , μετα δοξολογιες , μετα Δυναμις κλπ . Εκτος και αν καποιος αλλος τα ανεβασει εν τω μεταξυ .
 

dimitrios.zaganas

Παλαιό Μέλος
Ευχαριστούμε πολύ και τους δύο για τις ωραίες ηχογραφήσεις. Συνεχίστε να ανεβάζετε ακάθεκτος τα του κ.Τζανάκου !! :wink:

NB. Νομίζω πως τουλάχιστον στην προκειμένη περίπτωση (ήχ. Δ΄) τα μέλη δεν προέρχονται από την ίδια ακολουθία. Το Χερβ για παράδειγμα είναι σαφώς παλαιότερο των υπολοίπων ύμνων. Όπως και να᾽χει, Στανίτσας είν᾽αυτός. Το κάθε τι έχει την αξία του!!
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Ήχος τέταρτος από τον Άρχοντα Θρ. Στανίτσα.

  • χερουβικό σε άγια
  • κύριε ελέησον
  • αγαπήσω σε
  • έλεον ειρήνης
  • και μετά του πνεύματος Σου
  • έχομεν προς τον Κύριον
  • Άξιον και δίκαιον
  • Άγιος άγιος Κύριος Σαββαώθ
  • Αμήν
  • Αμήν
  • Σε υμνούμεν

ΥΓ. Όποιος καλός φίλος γνωρίζει :confused: να χειρίζεται το Mp3DirectCut ας μου στείλει σε πμ οδηγίες χρήσης για να τεμαχίσω το επισυναπτόμενο αρχείο, ευχαριστώ. :wink:
 

Attachments

  • Θ.ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΗΧ.Δ' (ΑΠΟ ΧΕΡΟΥΒΙΚΟ).mp3
    15.7 MB · Views: 149

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Ανατρίχιασα μ'αυτό το Τριάδι.. και μ'ολο το Χερουβικό!!! Απίστευτος...και να σκεφτουμε τι μηχανήματα της πλάκας γράφανε τότε καταλαβαίνουμε τι <<μεγαθήριο>> ήταν..
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Ήχος τέταρτος από τον Άρχοντα Θρ. Στανίτσα.


ΥΓ. Όποιος καλός φίλος γνωρίζει :confused: να χειρίζεται το Mp3DirectCut ας μου στείλει σε πμ οδηγίες χρήσης για να τεμαχίσω το επισυναπτόμενο αρχείο, ευχαριστώ. :wink:

To μαθα το Mp3DirectCut (τα βασικά!) και τεμάχισα το επισυναπτόμενο αρχείο για ευχερέστερη εύρεση κάθε μέλους..
 

Attachments

  • Theia Leitourgia hxos D' Xeroybiko agia.mp3
    8.5 MB · Views: 42
  • Theia Leitourgia hxos D' kyrie eleison.mp3
    1.2 MB · Views: 40
  • Theia Leitourgia hxos D' agapiso se.mp3
    662.1 KB · Views: 36
  • Theia Leitourgia hxos D' eleon eirinis mexri aksion kai dikaion.mp3
    1.2 MB · Views: 36
  • Theia Leitourgia hxos D' Agios Kyrios Sabbaoth.mp3
    1.3 MB · Views: 38
  • Theia Leitourgia hxos D' Amin-Se ymnoumen.mp3
    2.8 MB · Views: 34
Top