''Ερχόμενος ο Κύριος'' και ''Επί ξύλου βλέπουσα''

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Επισυναπτω το πρωτο στιχηρο των αινων της Μεγαλης Δευτερας ''Ερχομενος ο Κυριος''και το ιδιομελο των αποστιχων του ορθρου της Μεγαλης Παρασκευης ''Επι ξυλου βλεπουσα'' ψαλομενα απο τον καλο μου φιλο τον Γιαννη τον Γαβαλακη!!

η ηχογραφηση ειναι ζωντανη και τα ηχητικα γραμμενα απο κινητο παρ ολα ταυτα δειχνουν το ταλεντο του Γιαννη ο οποιος οπως εχω ξαναπει μαθητευει και φαινεται αυτο....στον αρχοντα δομεστικο Δημοσθενη Παικοπουλο !!!!
Συγχαρητηρια στον Γιαννη και ... σε ολο το ψαλτολογιο......
Χριστος ανεστη!!!!!!!!!!!
 

Attachments

  • Ερχομενος ο Κυριος ..Επι ξυλου βλεπουσα Γαβαλακης Ιωαννης 2012.mp3
    4 MB · Views: 196

aposto

Παλαιό Μέλος
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑΝΝΗ ΜΟΥ ΦΩΝΑΡΑ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΥΦΟΣ Κ ΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΔΙΔΑΧΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ κ.ΠΑΪΚΟΠΟΥΛΟ.ΤΟΝ ΒΡΗΚΑ ΧΘΕΣ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ Κ ΤΑ ΕΙΠΑΜΕ ΜΙΑΣ Κ ΑΥΤΟΣ Κ ΕΓΩ ΜΕΝΟΥΜΕ ΝΙΚΑΙΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ 2 ΜΕΓΑΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΠΡΩΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ Κ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΒΑΤΡΑΧΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΤΟ ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ.
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Επισυναπτω το πρωτο στιχηρο των αινων της Μεγαλης Δευτερας ''Ερχομενος ο Κυριος''και το ιδιομελο των αποστιχων του ορθρου της Μεγαλης Παρασκευης ''Επι ξυλου βλεπουσα'' ψαλομενα απο τον καλο μου φιλο τον Γιαννη τον Γαβαλακη!!

η ηχογραφηση ειναι ζωντανη και τα ηχητικα γραμμενα απο κινητο παρ ολα ταυτα δειχνουν το ταλεντο του Γιαννη ο οποιος οπως εχω ξαναπει μαθητευει και φαινεται αυτο....στον αρχοντα δομεστικο Δημοσθενη Παικοπουλο !!!!
Συγχαρητηρια στον Γιαννη και ... σε ολο το ψαλτολογιο......
Χριστος ανεστη!!!!!!!!!!!
Ξεχασα να πω για τα ηχητικα του Γ.Γαβαλακη...Οι ηχογραφησεις εγιναν στον ιερο ναο αγιου Νικολαου στην Ανδρο!!
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Επισυναπτω το πρωτο στιχηρο των αινων της Μεγαλης Δευτερας ''Ερχομενος ο Κυριος''και το ιδιομελο των αποστιχων του ορθρου της Μεγαλης Παρασκευης ''Επι ξυλου βλεπουσα'' ψαλομενα απο τον καλο μου φιλο τον Γιαννη τον Γαβαλακη!!

η ηχογραφηση ειναι ζωντανη και τα ηχητικα γραμμενα απο κινητο παρ ολα ταυτα δειχνουν το ταλεντο του Γιαννη ο οποιος οπως εχω ξαναπει μαθητευει και φαινεται αυτο....στον αρχοντα δομεστικο Δημοσθενη Παικοπουλο !!!!
Συγχαρητηρια στον Γιαννη και ... σε ολο το ψαλτολογιο......
Χριστος ανεστη!!!!!!!!!!!

Από που ψάλλει ο κ.Γαβαλάκης το "Ερχόμενος ο Κύριος"; (πρίγγου;)
Μήπως μπορούμε να βρούμε το μέλος σε παρασημαντική;
 
Από που ψάλλει ο κ.Γαβαλάκης το "Ερχόμενος ο Κύριος"; (πρίγγου;)
Μήπως μπορούμε να βρούμε το μέλος σε παρασημαντική;

Φίλε μου Μανώλη καλησπέρα ,

τα ψαλλόμενα που άκουσες είναι απομαγνητοφωνήσεις απο τον αείμνηστο Άρχοντα, τον μέγιστο Θρασύβουλο Στανίτσα,

οπού έκανε ο φίλος μου ο καλός και ειδικός σε αυτά Ευάγγελος Σφακιανάκης. Κάποια στιγμή θα τα ανεβάσω αφού πάρω την έγκριση του.
 
Top