«Του δείπνου σου» (χερουβικό Μ. Πέμπτης) - ήχος δ΄ (αγια) – Πέτρου Λαμπαδαρίου [εξήγηση: Ιω. Αρβανίτης - ερμηνεία: Δανιήλ Καραμπάσης]

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Ευχαριστω για τις ευχες!!!Μιας και δεν μπορω να σας φιλεψω θα σας βαλω να ακουσετε ενα μελος που ανεβηκε απο τον ΟΦΕΛΠ..ειναι σε ηχο τεταρτο αγια και βεβαια οπως λεει και ο οφελπ του μεγιστου Πετρου!!!!!

΄΄Του δειπνου σου του μυστικου΄΄μαθημα που μετεφερε ο κ.Ιωαννης Αρβανιτης΄΄Λαοσυνακτης΄΄στην νεα μεθοδο απο χειρογραφο κωδικα της Εθνικης βιβλιοθηκης Σοφιας!!! δεν εψαλει ξανα στην νεα γραφη και εχω την πρωτοτυπια..ας μου συγχωρησει τα ατοπηματα πρωτον ο Πετρος

και δευτερον ο κ.Αρβανιτης.. Ταπεινα απο μενα συγχαρητηρια αφου χωρις αυτον δεν θα ειχε βγει παραεξω ετουτο το ομορφο μαθημα!!
Ανεβαζω και το κειμενο σε γραφη του κ.Χρηστου Τσακιρογλου!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ευχομαι καλες γιορτες σε ολους και καλη δυναμη στο αγιο δωδεκαημερο!!
 

Attachments

  • Του δείπνου σου Πέτρου (εξήγηση Ιωάννου Αρβανίτη).pdf
    178 KB · Views: 272
Last edited by a moderator:

π. Ραφαήλ Γκουρβέλος

Βλάσιος-Ραφαήλ Γκουρβέλος
Ευχαριστούμε πολύ τους αγαπητούς
Λαοσυνάκτη,
Δανιήλ Καραμπάση, και
Χρήστο Τσακίρογλου
για το ωραίο " κέρασμα" .
Άλλο ένα παράδειγμα ποιοτικότατου αποτελέσματος ως αποτέλεσμα ανιδιοτελούς συλλογικής εργασίας και συνεργασίας.
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Ευχαριστούμε πολύ τους αγαπητούς
Λαοσυνάκτη,
Δανιήλ Καραμπάση, και
Χρήστο Τσακίρογλου
για το ωραίο " κέρασμα" .
Άλλο ένα παράδειγμα ποιοτικότατου αποτελέσματος ως αποτέλεσμα ανιδιοτελούς συλλογικής εργασίας και συνεργασίας.

Άξιον και δίκαιον του πρωτοφελπιστού, κυρίου Παναγιώτου τουπίκλην Τζανάκου, μνημονεύειν.

Δ.
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Άξιον και δίκαιον!

Δικη μου παραληψη πατερ Ραφαηλ και Δημητριε φιλε μου που δεν αναφερθηκα στον κ.Παν.Τζανακο στον οποιο πρεπουν συγχαρητηρια για το εργο του στον ΟΦΕΛΠ και για την αγαπη του προς τον διδασκαλο Πετρο !!!!
 

Th4nasis

Παλαιό Μέλος
Πολλά Συγχαρητήρια ΚΥΡΙΕ Δανιήλ! Εξαιρετική Απόδοση!
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Πολλά Συγχαρητήρια ΚΥΡΙΕ Δανιήλ! Εξαιρετική Απόδοση!

Φιλε Αθανασιε ευχαριστω!!!!!!!Οπως λεω...Τα ευσημα για τον κυρ Πετρο για την γραφη και τον {κυρ}Γιαννη τον Αρβανιτη γιατην μεταγραφη!!!!!
 
Top