Χριστιανικά τραγούδια σε βυζαντινή σημειογραφία

ioan

Μέλος
Mήπως κάποιος μπορεί να ανεβάσει το τραγούδι "Δισκοπότηρο"?

Ήταν μια φορά κι έναν καιρό
μες στην Εκκλησιά την τρισυπόστατη,
ήταν το χρυσό και τ’ αργυρό
τ’ ακτινοδεμένο δισκοπότηρο.
 

Fraristos ioannis

Παλαιό Μέλος
Επειδή τυχαίνει να έχω 2 μικρά παιδάκια που τους αρέσει να ακούν τραγούδια χριστιανικού περιεχομένου, τα οποία από μνήμης τους τα ψάλλω μάλλον παρά τα τραγουδώ μήπως μπορεί να αναρτηθούν μερικά παιδικά τραγούδια σε βυζαντινή σημειογραφία -αν υπάρχουν-(παιδικά τραγούδια όπως π.χ το " Σύ που κόσμους κυβερνάς " και άλλα παρόμοια...).

Ευχαριστώ εκ προοιμίου.
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επειδή τυχαίνει να έχω 2 μικρά παιδάκια που τους αρέσει να ακούν τραγούδια χριστιανικού περιεχομένου, τα οποία από μνήμης τους τα ψάλλω μάλλον παρά τα τραγουδώ μήπως μπορεί να αναρτηθούν μερικά παιδικά τραγούδια σε βυζαντινή σημειογραφία -αν υπάρχουν-(παιδικά τραγούδια όπως π.χ το " Σύ που κόσμους κυβερνάς " και άλλα παρόμοια...).

Ευχαριστώ εκ προοιμίου.
Επισυνάπτεται ενα.
 

Attachments

  • Στην Παναγιά.pdf
    102.5 KB · Views: 468

Τσακιτζής

Παλαιό Μέλος
Από τη Συλλογή μου, ανεβάζω μερικά Τραγούδια Χριστιανικού περιεχομένου. Ελπίζω να σε ικανοποιούν.
 

Attachments

  • Βόηθα Θεέ 001.jpg
    772.1 KB · Views: 205
  • Βόηθα Θεέ 002.jpg
    501.5 KB · Views: 61
  • Είμ' ένα μικρό παιδάκι 001.jpg
    769 KB · Views: 101
  • Είμ' ένα μικρό παιδάκι 002.jpg
    384.5 KB · Views: 49
  • Όπως το ελάφι 001.jpg
    316.4 KB · Views: 83
  • Όπως το ελάφι 002.jpg
    254.4 KB · Views: 47
  • Σύ που κόσμους κυβερνάς 001.jpg
    819.8 KB · Views: 100
  • Τα παιδιά του Ναζωραίου 001.jpg
    745 KB · Views: 93
  • Τα παιδιά του Ναζωραίου 002.jpg
    725.6 KB · Views: 47
  • Τα παιδιά του Ναζωραίου 003.jpg
    499.6 KB · Views: 40
  • Το ερημοκκλήσι 001.jpg
    668.8 KB · Views: 108
  • Το ερημοκκλήσι 002.jpg
    360.7 KB · Views: 75

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Και να μην ξεχάσουμε το εξαιρετικό βιβλίο "Ευσεβής μελωδία", εκδόσεων της Αδελφότητος Σωτήρ, το οποίο έχει πολλά χριστιανικά τραγούδια σε διπλή σημειογραφία (ψαλτική-πεντάγραμμο).
 

Fraristos ioannis

Παλαιό Μέλος
Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη και άμεση ανταπόκριση σας στο αίτημα μου. Σίγουρα τα χαρούμενα, το βράδυ, πρόσωπα από τις κόρες μου θα είναι η καλύτερη ηθική ικανοποίηση όλων μας.

Χίλια ευχαριστώ:). Ο θεός να σας ευλογεί όλους και τους οικείους σας.
 
Από τη Συλλογή μου, ανεβάζω μερικά Τραγούδια Χριστιανικού περιεχομένου. Ελπίζω να σε ικανοποιούν.
Για το τραγουδι: "Τα παιδια του Ναζωραιου" υπάρχει πουθενά κάποια εκτέλεση; Γιατι εχω βρει μόνο ενα στο You tube αλλα ειναι οργανικο.
 
Top