Προκείμενον «Πάσα πνοή» & Ν΄ Ψαλμός σε ήχο τέταρτο

dkalpakidis

Dimitrios Kalpakidis

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Πάντως εγώ δεύτερο ήχο ακούω, έτσι όπως συνήθως ψάλλουμε τον Ν΄ Ψαλμό.
 
E

emakris

Guest
Εντάξει, δεν είναι τρομερό. Κάποιος σκέφτηκε να βαφτίσει τη συνήθη μελοποίηση εις ήχον β΄ ως "δ΄ χρωματικό εκ του Βου" (οι απόψεις μου είναι γνωστές για την ύπαρξη ή μη τέτοιου πράγματος), επειδή οι περισσότεροι στίχοι καταλήγουν στον Βου. Έχουμε δει και πολύ χειρότερα...
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
(Εντάξει, δεν είναι τρομερό. Κάποιος σκέφτηκε να βαφτίσει τη συνήθη μελοποίηση εις ήχον β΄ ως "δ΄ χρωματικό εκ του Βου" (οι απόψεις μου είναι γνωστές για την ύπαρξη ή μη τέτοιου πράγματος), επειδή οι περισσότεροι στίχοι καταλήγουν στον Βου. Έχουμε δει και πολύ χειρότερα...)
εχετε δικιο πολλοι το κανουν αυτο
 
Last edited:

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Εντάξει, δεν είναι τρομερό. Κάποιος σκέφτηκε να βαφτίσει τη συνήθη μελοποίηση εις ήχον β΄ ως "δ΄ χρωματικό εκ του Βου" (οι απόψεις μου είναι γνωστές για την ύπαρξη ή μη τέτοιου πράγματος), επειδή οι περισσότεροι στίχοι καταλήγουν στον Βου. Έχουμε δει και πολύ χειρότερα...
εχετε δικιο πολλοι το κανουν αυτο

Φανταστειτε αγαπητοι μου να τραβηξει ακομα η ζεστη....:D
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
... Κάποιος σκέφτηκε να βαφτίσει τη συνήθη μελοποίηση εις ήχον β΄ ως "δ΄ χρωματικό εκ του Βου" ...

Να μην είχε προλάβει να "βαφτισθεί" ήδη από παλαιότερους ως β΄, κάτι θα μπορούσε να γίνει.
 
Top