Σύντομες Δοξολογίες σε ήχο Δ΄ Άγια

Τάσος Μπόκος

Παλαιό Μέλος
Ομως, υπάρχει και μια (αργο-)συντομη δοξολογια τουΦαρλέκα σε αγια (οσο αυτο ειναι δυνατον να συμβει, εννοω συντομος αγια) που μπορω να τη βρω, αν δεν υπάρχει αρκετος χρονος...


Έχει κι ο Κοσμάς Μαδυτινός μια σύντομη (ειρμολογική-όπως αναγράφεται) σε ήχο Δ' αγια. Βρίσκεται στο βιβλίο του Ποιμενικός Αυλός.Αν βρω λίγο χρόνο θα την ανεβάσω στο Forum.
 

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Έχει κι ο Κοσμάς Μαδυτινός μια σύντομη (ειρμολογική-όπως αναγράφεται) σε ήχο Δ' αγια. Βρίσκεται στο βιβλίο του Ποιμενικός Αυλός.Αν βρω λίγο χρόνο θα την ανεβάσω στο Forum.

Έχω κι εγώ μια... νεώτερη σε χειρόγραφο, αλλά δεν μπορώ δυστυχώς να την "ανεβάσω" καθότι ... ΤΖΙΖΖ! :rolleyes: Και φυσικά θα πρέπει να υπάρχουν και άλλες...
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Έχει γράψει κι ο Φαρλέκκας σε Άγια σύντομη δοξολογία.
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης

Αγαπητέ Χρήστο.
Επισυνάπτω Δοξολογία Αγια αργοσύντομη την οποία έγραψεν ο εκ Κοζάνης Άρχων Πρωτοψάλτης Βασϊλειος Γούναρης, την οποία χειρογράφησεν ο Πρωτοψάλτης του Μητροπολιτικού Ναού Κοζάνης και δάσκαλος της Βυζαντινής & Ευρωπαϊκής Μουσικής και Φίλος μου Αναστάσιος Καγκαράς.

Μου άρεσε διότι συνδιάζει το αργοσύντομον και το Αγια.
 

Attachments

  • Δοξολογια Αγια Βασ. Γούναρη.zip
    1 MB · Views: 488

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Σε πιό βιβλίο????::;;;;;, μηπως σου είναι εύκολο να την ανεβάσεις???
Βασίλης Κιαμηλιδης

Αγαπητέ Βασίλη,

Υπάρχει σίγουρα στον Γ΄τόμο του ταμείου Ανθολογίας του Ρηγόπουλου ( Δοξολογίες) που συνοδεύει το Ταμείον Ανθολογίας του Θ. Φωκαέως. Ίσως να υπάρχει και στο Τριώδιον του Φαρλέκα.

Δ.
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Αγαπητέ Βασίλη,

Υπάρχει σίγουρα στον Γ΄τόμο του ταμείου Ανθολογίας του Ρηγόπουλου ( Δοξολογίες) που συνοδεύει το Ταμείον Ανθολογίας του Θ. Φωκαέως. Ίσως να υπάρχει και στο Τριώδιον του Φαρλέκα.

Δ.

Δημήτρι σε ευχαριστώ. Την είχα δίπλα μου και την αγνοούσα.
 

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Υπάρχει και μια σύντομη σε "Άγια" του Α.Π. Δημητρίου Ιωαννίδη.
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Οι προαναφερθείσες τρείς σύντομες δοξολογίες σε pdf.
 

Attachments

  • Κοσμά Μαδυτινού (Δ΄άγια).pdf
    6.3 MB · Views: 684
  • Δημήτριου Ιωαννίδη (Δ΄άγια).pdf
    7 MB · Views: 610
  • Ε. Φαρλέκα (Δ΄άγια).pdf
    5.9 MB · Views: 1,298
Ψάχνω αργοσύντομη Δοξολογία σε Άγια και αν υπάρχει του Παπαγιάννη ή του Φαρλέκα. Ευχαριστώ!
 

Θεόδωρος Αιτωλός

Παλαιό Μέλος
Ψάχνω αργοσύντομη Δοξολογία σε Άγια και αν υπάρχει του Παπαγιάννη ή του Φαρλέκα. Ευχαριστώ!

Εχει τονίσει και ο Αβραάμ Ευθυμιάδης. Υπάρχουν στον παλαιό και στο νέο Ορθρος Φωναίς Αισίαις. Μου αρέσουν αλλά τις ψάλλω σπάνια όταν εχουμε Κυριακή του Δ΄ήχου.
 
Top