Tα βιβλία του Φιλανθίδου

phokaeus

Παλαιό Μέλος
Συγνώμη - δεν κατάλαβα. Στο χφφ του Ν.Κ. τι υπάρχει; Δεν βλέπω παπαδικά στην περιγραφή.
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Last edited:

phokaeus

Παλαιό Μέλος
Πάντως, ευχαριστώ πολύ για το ομορφώ Άξιον εστίν. :)
Έχετε μήπως περισσότερες πληροφορίες για το που ακριβώς βρίσκεται αυτο το χφφ;
 

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Έχω δει χερουβικά σε όλους τους ήχους σε χειρόγραφο ιδιωτικής βιβλιοθήκης (Θεσσαλονίκη)...αλλά ήταν αυτοσχεδιασμοί και makam...
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Έχω δει χερουβικά σε όλους τους ήχους σε χειρόγραφο ιδιωτικής βιβλιοθήκης (Θεσσαλονίκη)...αλλά ήταν αυτοσχεδιασμοί και makam...


Κάποια στιγμή θα αναρτηθούν τα Χερουβικά αν δεν υπάρξει πρόβλημα με τα διαβόητα δικαιώματα. Δεινά χερουβικά....


Δ.
 

dimitris

Παλαιό Μέλος
Γιατί δικαιώματα; Παλιός δέν θεωρεῖται ὁ Φιλανθίδης;
Εὐχαριστοῦμε ἐκ τῶν προτέρων. :)
 

dimitrios.zaganas

Παλαιό Μέλος
Έχω δει χερουβικά σε όλους τους ήχους σε χειρόγραφο ιδιωτικής βιβλιοθήκης (Θεσσαλονίκη)...αλλά ήταν αυτοσχεδιασμοί και makam...

Εννοείς τα αργά Καλλιφωνικά; Πολύ έντεχνα Χερουβικά..

υγ. Πρέπει να είχε συνθέσει τουλάχιστον 2 (αν όχι 3) σειρές ανέκδοτων Χερβ κατ´ήχον.
 
Last edited:

phokaeus

Παλαιό Μέλος
Εννοείς τα αργά Καλλιφωνικά; Πολύ έντεχνα Χερουβικά..

υγ. Πρέπει να είχε συνθέσει τουλάχιστον 2 (αν όχι 3) σειρές ανέκδοτων Χερβ κατ΄ήχον.

Καθαρή Δεύτερα δεν έχουμε φτάσει και ηδή αρχίζουν οι πειρασμοί :D
 

κλιτόν

Active member
Κάποια στιγμή θα αναρτηθούν τα Χερουβικά αν δεν υπάρξει πρόβλημα με τα διαβόητα δικαιώματα. Δεινά χερουβικά....

Δ.

Εννοείς τα αργά Καλλιφωνικά; Πολύ έντεχνα Χερουβικά..

υγ. Πρέπει να είχε συνθέσει τουλάχιστον 2 (αν όχι 3) σειρές ανέκδοτων Χερβ κατ´ήχον.

Μήπως έφτασε η στιγμή αυτή; έχουν αναζητηθεί και σε άλλο θέμα, απλά το αναγράφω και εδώ...
 

Σισώης μοναχός

Ἱερὰ Μονὴ Ὁσίου Γρηγορίου, Ἅγιον Ὄρος
Ἁπλῶς μιὰ ὑπενθύμιση καὶ ταπεινὴ παράκληση γιὰ αὐτὰ τὰ περιβόητα Χερουβικά!!!!
 
Top